Molim pomoc, BMW 525 tds e39.


Recommended Posts

Zdravo svima ja sam nov ovde,a vidim da ima dosta dobrih ljudi koji daju postene i korisne savete, pa da pita.. :) Ovako kupio sam pre tri meseca BMW 525 TDS e39. 1997. presao 290000. Imam problem sa njim.. Po nekad preko 4000 obrtaja hoce da dize temperaturu ali to i nije neki problem.. veliki problem mi je to sto mnogo dimi. Znaci vuce i ide super moj stric ima 325 tds i 525 tds.. sa manjom kilometrazom ali moj lepse ide nego njihov -.-.. ( mozda su mu to zadnji dani hehe) juce sam menjao ulje i filter za ulje. stavio sam mu castrol 5-40kw. skoro sam stavio novi protokomer danas sam promenio injektor na prvi cilindar jer mi je jedan lik juce dok sam menjao ulje dosao i kaze da je ''propisao''. promenio sam i nista.:( ne bih da ga teram u neki servis jer su ovde serviseri mnogo skupi pa bih pokusao nesto sam koliko mogu. znaci kada mu dajem gas sporije prima do 2 obrtaja kad se ukljuci turbina onda je sve super. i dok prima gas mnogo dimi a ako mu dam gas do 3000 obrtaja i tako ga zadrzim onda nema da dimi uopste stvarno mi je sve to cudno. Ko je strucnjak.. :)

Link to post
Share on other sites

Mozda je samo lose cipovan pa dimi .

Tesko je to ovako napamet popraviti .

Napisi odakle si pa da te uputimo kod nekog da ti to pregleda .

Problem je sto ja zivim u Becu. to sam kupio za male pare od jednog svabe. on mi je rekao da mu je menjao kocnice komplet da je radio korpu kvacila menjao mu farove stopove i tako te spoljasne stvari.. stvarno izgleda extra i u extra je stanju. samo to sto se desava neznam zasto. Jos nesto nisam napomenuo. kada ga upalim ujutru sacekam malo da se zagreje pa mu namerno dajem jaci gas da vidim kako se ponasa i cudno je to da ujutru skoro uopste da ne dimi.

Link to post
Share on other sites

Moguce je da je cipovan ako kazes da ide bolje od ona dva a moguce je i da je nesto oko pumpe i dizni u pitanju pa da je poceo da dimi .

Pa ono koliko sam ja uspeo da primetim nije da nesto znacajno bolje ide ali oseca se promena a mozda sam i ja navikao na njega. cudno je sto ujutru kada ga upalim skoro da uopste ne dimi dok je hladan kada dobije radnu temperaturu pocinje.

Link to post
Share on other sites

A kako ti upali ujutro i dali radi odmah na svih 6 i jos bitnije kako ti pali kad je na nekih 50-60 stepeni ili ti kad ga ostavis ugasenog nekih sat vremena.

ja ga ujutru zagrejem 2-3 puta. i pali lepo.. ali sada ovih dana vozim ga stalno pa pali lepo.. jednom mi stajao na parkingu 7-8 dana bez paljenja.. kad sam hteo da upalim bas je bilo muke grejao sam ga 5-6 puta.

Link to post
Share on other sites

Taj je gotov.

Nema ti sta tu da servisiras sam,moras u servis da se premeri kompresija,to je prvo,ako je to ok znaci ispod 22 nista,onda kreni od dizni jer zbog njih hoce da dimi,pa preko turbine ili bosch pumpe.

JA sumnjam na pumpu ako je kompresija dobra.

Link to post
Share on other sites

Da mu je sve ok palio bi na pola kljuca .

Treba ga dobro pregledati , mozda su sitnice , mada ih nema puno ili mu je blizu kraj .

[/quot

a da ujutru kada ga upalim dok mu dodje temp na nekih 50-60 stepeni cuje se bas jako udaranje neznam da li su ventili ili se cuje bos pumpa..

Link to post
Share on other sites

Taj je gotov.

Nema ti sta tu da servisiras sam,moras u servis da se premeri kompresija,to je prvo,ako je to ok znaci ispod 22 nista,onda kreni od dizni jer zbog njih hoce da dimi,pa preko turbine ili bosch pumpe.

JA sumnjam na pumpu ako je kompresija dobra.

nesto mi je pricao onaj svaba za Bos pumpu, a i vidi se da mu je rasturana bos pumpa sta mislis kolika je mogucnost da nije lepo uzubljena?

Link to post
Share on other sites

:( danas idem kod jednog druga da ga prikacim na komp. Pa javim sta sam uradio.

Eto i mene taze sam se vratio od majstora, gledali smo na komp kaze da je bosch pumpa dosta stara i da ne moze da predje jos mnogo.. ali da ono sto curi i izbacuje ulje na onoj rupici na meracu. kaze da treba da se otvori poklopac motora i da tamo ima neki deo koji je zanitovan da to treba da se ocisti lepo jer ga gusi i zbog toga izbacuje crni dim.. sta vi mislite sta je to i gde se tacno taj deo nalazi?

Link to post
Share on other sites

Tako je, imas zicani filter od ibera.. Kad se to zacepi onda pocne da stvara pritisak u motoru pa izbija semeringe, curi ulje na sve strane itd.. Hoce da kazu ljudi al duva tds, izbija ulje napolje, vadi motor, ali cesto bude samo do tog filtera ;) A pumpu remontuj ili zameni, ako majstor tvrdi da je do nje

Link to post
Share on other sites

Tako je, imas zicani filter od ibera.. Kad se to zacepi onda pocne da stvara pritisak u motoru pa izbija semeringe, curi ulje na sve strane itd.. Hoce da kazu ljudi al duva tds, izbija ulje napolje, vadi motor, ali cesto bude samo do tog filtera ;) A pumpu remontuj ili zameni, ako majstor tvrdi da je do nje

Da sada sam malo listao i nasao sam da je to zicani filter.. moguce je da mi zbog toga izbija crni dim na auspuhu. i da znog toga izbacuje kapljice ulja na onoj rupici koja je 2 cm ispod meraca. a pumpa je pri kraju ali dobro ide samo zto malo teze pali.. ne mnogo ali primecuje se. ;)

Link to post
Share on other sites

Ocistio sam filter.. nrma vise da izbacuje kapljice. Isklucio sam agr totalno nema vise ni da dimi. ;) nova masina.. jos me zeza protokomer mislim slabo prima gas do 1500 obrtaja.

Sa kojim metalnim novcima si zapusio EGr??? :)

U Srbiji bi radilo 5 din,kad dodjes ovde vadi 2 eura i trpaj 5 dinara,hahahahahaa!!!!

Link to post
Share on other sites

Hahaa. Brate 10 centi original... :) e sad imam novi problem kad stanem.na semaforu gusi se pri kretanju mnogo tesko krece. Sve do 2000 obrtaja. Posle toga ide kao lud.. :(

Pumpa

Link to post
Share on other sites