Recommended Posts

Ljudi treba mi pomoc oko povezivanja temperature, auto je bio 2.5td posle je ubacen 1.6 iz kocke m40 i na tom motoru je temperatura radila od pola do crvene zone, kad sam kupovao auto receno mi je da je jedini problem u termodavacu jer je iz kocke pa salje jace impulse ali sad kad sam ubacio motor iz e36 fabricki meni i dalje ne radi temperatura, sad uopste... Odakle da pocnem resavanje problema, nasao sam ljubicasto braon zicu sa motorne instalacije i ona je na pinu br 12, na instalaciji auta je isto ta zica na pinu 12... Interesuje me da li ima neka druga zica koja ide u tablu a ima veze sa temperaturom i koja??? Mnogo me nervira sto ne pokazuje temperaturu, plasi me i da vozim tako da ne sjebem slucajno i ovaj motor zbog iste gluposti, doduse pratim redovno kolicinu antifriza i sve je u najnormalnijem redu za sad...

Link to post
Share on other sites

vrlo je moguce da ti se otpustio saraf koji drzi termo pokazivac. otvori tablu, pritegni sarafcic pa vidi sta se desava(na usput kad budes tu, sitnim smirglom predji kontakte koji idu na tablu i termo pokazivac)

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je u tabli problem jer radi pokazivac kad ukljucim onaj test table... Drzim ono dugme za reset kilometara i okrenem kljuc na prvi zub, tad vidim da tabla radi i da nema problem...

Link to post
Share on other sites

Proveri jos na pinu 11, treba da bude braon-zuta zica i sa jedne i sa druge strane konektora

Na pinu 12 je braon ljubicasta, to smo vec rekli

Uzmi unimer i izmeri otpor izmedju pinova 11 i 12 na strani motora, i da li ga ima

Na belom dzeku od instrument table proveri na pinu 24 da li ima masu

Na plavom dzeku od instrument table sa 26 pinova na pinu izmedju pinova 17 i 18 isto izmeri otpor,

treba da bude kao i izmedju 11 i 12 na okruglom

Pa javi sta je bilo :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Izmerio sam prvo oko 750 posle par min rada motora, ne znam tacno zaboravio sam ali mislim da je posle bio i oko 2750 mozda i vise nisam siguran... :( Moracu da proverim opet.

Link to post
Share on other sites

kmgi.jpg

uspravno je otpor u omima a dole je temperatura u farenhajtima.

X axis= Degrees Fahrenheit.

Y axis = resistance in OHMS.

BMW EFI I = OBD-I DME temp sensor.

BMW EFI II = OBD-II DME temp sensor.

BMW Gge I = OBD-I gauge temp sender.

BMW Gge II = OBD-II gauge temp sender.

LSx EFI = PCM temp sensor.

Link to post
Share on other sites

A sta su ove boje? Ne razumem oznake...

Koliki otpor treba da bude izmedju braon-ljubicaste i braon-zute na radnoj temperaturi? Upalicu auto i ostavicu ga 10-15min ili cu da izmerim otpor kad se vratim od nekud pa me interesuje koliko treba da ide u tablu... Ako sa motora ide pogresan otpor trazicu termodavac ali ako je sve uredu sa tim onda kupujem drugu tablu i to je to...

Link to post
Share on other sites

Na kockinom davacu treba da bude otprilike na radnoj temperaturi 40 oma, na 30 stepeni 400 oma, na 15 stepeni 800 oma

Probaj ti drugu tablu

Ja pricam o e36 :) . Razumeo sam da se radi o tom autu.

Link to post
Share on other sites