Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nesto rekose u SAT-u da je otisao predlog da onima koji imaju atest na 10 godina taj atest vazi do isteka tog roka, pa da se nakon toga pocne sa primenom novog pravilnika..

Ima li kakvih novina?

Link to post
Share on other sites

Ima li kakvih novina?

Nema novina,moj cale danas morao da ugradi novu bocu sa multi-ventilom povezanim sa elektro-ventilom,nove plastificirane tregere za bocu i neko homologenizovano crevo i ako mu je atest do 2015 godine,sto se tice NS na mas.fakultetu i puste sa starom bocom ali u AMS nema sanse

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

" U Agenciji tvrde da su obavestili nadležne da pregledi nisu obavezni ako je raniji atest važeći."

" On, međutim, nije umeo da objasni po čijem nalogu u firmama koje rade tehničke preglede vozila od vozača traže da urade kontrolni pregled, uslovljavajući time izdavanje potvrde bez koje nije moguće registrovati automobil."

Izgleda ce ipak vaziti atest kome je izdat na 10godina.

....LUD ZBUNJENOG

http://vesti.mojauto...k-nije-obavezan

Link to post
Share on other sites

Ubise prodaju i cene starih vozila na plin, isklepase masu ljudi za "ponovi pregled" i nikom nista ajmo dalje. Jajare, zavode red kao a ne znaju ni oni sta bi i kako pravi retardi, bar narod malo moze da odahne dok se ne sete opet neceg.

Link to post
Share on other sites

Ma drzava nam je do jaja!!! Registrovao sam auto jos 24.04 i jos uvek mi nije gotova saobracajna a bez nje ne mogu da uradim atest.Strasno!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

LJudi zna li neko nesto konkretno o atestu auto gasa, danas mi likovi rekose da ne mogu da odradim atest posto mi je boca turska (atiker)i da se ne priznaje njihov fabricki atest boce.

Ako je neko skoro isao na atest pa da napise koju rec o tome,kako to ide sada i neku okvirnu cenu celog zadovoljstva

Link to post
Share on other sites

Kad ti je ugradjen plin?

Imas li sve papire?

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja skontao to je prava ludnica,zvao sam nekoliko servisa i niko mi nije dao tacnu informaciju i naravno prica im je razlicita. Tako da nam ostaje da obidjemo nekoliko servisa za tng. Sto se tice papira ni ja nemam pojma sta treba, mada mislim da imam jos nekih papira od gasa ali ne mogu da se setim gde sam ih stavio.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Pozdrav, danas sam regsitrovao auto ali nemam atestiran gas. Imam landi renzo gas ugradjen u Italiji, boca je 2010 godiste ali nemam nikakve papire. Razgovarao sam sa nasim plinadzijom u Aleksincu i kako mi je rekao sada je nemoguce atestirati gas bez papira za isparivac, bocu, merac i mozda jos nesto...Da li postoji neko na forumu ko moze da umanji taj trosak i da atestiramo? Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sto se tice (prvi) atestiranja tng uredjaja (novi sad) potrebna je zamena creva na iparivacu 13-15e (imaju neke brojeve na sebi) i ventil na boci 40e, obavezan emulator i nekakva lambda kontrola ako vozilo poseduje l. sondu i izjava majstora. Eee sad dolazi AMSS, prvo dizu auto na dizalicu i sve slikaju ( patos,bak.cevi i itd)posle dolazi motorni prostor u kom instalacija mora da bude utegnuta uvucena u bulzire i stegnuta vezicama.Sledi slikanje boce i brojeva na istoj, slikanje unutrasnjosti vozila i prekidaca plina. Posle slikanje spoljasnjeg dela vozila,sa puknutim soferkama i rupama od korozije nema sanse proci atest. Kada se ipune svi zahtevi doticne gospode izdaju nekakve papire koji se nose na teh. pregled i tamo se popunjavaju. Posle teh. pregleda svi papiri se ponovo nose u amss onda se salju u BG gde se odlucuje da li se ipunjavaju uslovi ili ne. Uplacuju se dve upatnice na 280 din i jedna na 3000 din, posle se placa jos 6000 din na ruke u amss.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice (prvi) atestiranja tng uredjaja (novi sad) potrebna je zamena creva na iparivacu 13-15e (imaju neke brojeve na sebi) i ventil na boci 40e, obavezan emulator i nekakva lambda kontrola ako vozilo poseduje l. sondu i izjava majstora. Eee sad dolazi AMSS, prvo dizu auto na dizalicu i sve slikaju ( patos,bak.cevi i itd)posle dolazi motorni prostor u kom instalacija mora da bude utegnuta uvucena u bulzire i stegnuta vezicama.Sledi slikanje boce i brojeva na istoj, slikanje unutrasnjosti vozila i prekidaca plina. Posle slikanje spoljasnjeg dela vozila,sa puknutim soferkama i rupama od korozije nema sanse proci atest. Kada se ipune svi zahtevi doticne gospode izdaju nekakve papire koji se nose na teh. pregled i tamo se popunjavaju. Posle teh. pregleda svi papiri se ponovo nose u amss onda se salju u BG gde se odlucuje da li se ipunjavaju uslovi ili ne. Uplacuju se dve upatnice na 280 din i jedna na 3000 din, posle se placa jos 6000 din na ruke u amss.

Ovo nema veze sa vezom:sto se tice isparivaca potrebno je zameniti samo dovodno crevo od rasplinjaca do grane i mora imati oznake homologacije i mora biti gumeno,standardno mora biti na drugoj strani od izduvne grane,creva ne smeju da idu ispod blatobrana....to za lambdu niko ne trazi u amss,za koroziju i rupe po autima nagledao sam se svega i svacega za tih 2 sata sto sam tamo bio tako da ni to ne pije vodu,istina auto dizu na dizalicu ali meni je auto spusten i nisam mogao da dodjem na nju tako da je samo aparat spustio ispod auta i uslikao,prednost ti je ako je bivsi atest radjen kod njih...moras imati onaj zeleni karton od proslog atesta ili onaj a4 uverenje to je sva politika,lik se zove Sergej koji je glavni u NS za ateste

Link to post
Share on other sites

Sto se tice creva nisam dobro napisao a sve ostalo sto pise to mi je radjeno i nisam prosao atest dok nisam sve sredio(ne pomerio se sa mesta ako lazem) cak me je pitao za dimenzije guma na kolima. Stvarno neznam o cemu je rec ali taj dan kada sam ja bio trazili su sto bi se reklo dlaku u jajetu.

Hteo sam da okacim sliku spisaka stvari koje sam morao da sredim ali ne mogu da ga nadjem.

Link to post
Share on other sites

sad je drugar radio skidanje plina...aj ovlascen servis mu skido izdo potvrdu, pa su ga vratili zbog auspluha sa dve cevi pozadi i spojlera..3kockica 325i...

pa je iso kod nekog servisera za bmw da mu izda potvrdu da bmw to fabricki nosi..pa jedva prodje nekako..sad ceka da mu odobre tamo to iz agencije za saobracaj..

znaci kaze gledali su dlaku u jajetu...

najgore je sto je to jos uvek sve konfuzno niti tamo niti amo...pola njih nezna sta sme sta nesme...

Link to post
Share on other sites