Otvaranje BMW otpada (saveti)


Recommended Posts

Drugar 15 godina rastura Audi,do pre dve-tri godine je dnevno tuko 50-150e,poslednje dve godine nemoze da zaradi 100e MESECNO. Toliko o tome,drzava nam je u totalnom k_rcu i sta god pocnes propao si u startu

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio u septembru dva E46 karavana 320 DA u full opremi oba su bila 2003. godište, uvezao iz Svajcarske. Oba su mi doterana u dvoriste. Jedan sam platio 3000, a drugi 3500 evra. Do sada sam izvukao pare, zaradio i ostalo mi je jos dosta delova. :lol:

P.S. Na forumu nisam prodao ni 5% delova.

Link to post
Share on other sites

Otpad se ne otvara iz zajebancije nego iz interesa.Tako ćeš vrednovati ono što si kupio i znaćeš koliko da prodaš jer od toga živiš.Ukoliko otvaraš otpad radi "rekreacije"onda ćeš kada ti zatreba za izlazak neki dinar prodavati bilo šta "daj kolko imaš" u bescenje,tako to ne ide.Prvi auto za rasturanje sam kupio 1999 godine u Martu neposredno pred rat,bio je to 318(e30) iz 1984 god i platio ga 1800 maraka,To je tada bila ogromna para s obzirom da je sve mirisalo na rat i nikome se nije trošio novac.Auto je bio sa očajnom limarijom ali drugo je bilo sve dobro.Sa tog auta sam prodao čak i zadnju šoferku,zadnja krila i slične gluposti,dakle barem 80% delova i zaradio dosta para.Imalo se para a delove niko nije imao ni polovne ni nove.Sada je nezamislivo da se sa nekog auta proda većina stvari jer je konkurencija velika a kriza nikad veća.Ljude je blam da voze golfa 2,juga,e30 i sl.već su kupili po placevima razne grobove dali zadnji dinara iz kuće i za održavanje nemaju ni dinara.Ljudi voze starije modele dok se ne pokvare a onda u otpadu u staro gvožđe uzmu 200 eura.Ko je u ovome poslu zna šta govorim u suprotnome će neko pogrešno protumačiti.

Link to post
Share on other sites

moguce da cu lupiti,ali posto sam uzimao par delova sa odpada,cuo sam da ce izaci neki zakon o oporezivanju svih odpada. tipa,neka odredjena cifra po svakoj sasiji koja je na placu. znam da je vlasnik komentarisao da ce se utepa ako to dodje. nisam uopste u toj prici,pa se izvinjavam ako sam odvalio glupost.

Link to post
Share on other sites

moguce da cu lupiti,ali posto sam uzimao par delova sa odpada,cuo sam da ce izaci neki zakon o oporezivanju svih odpada. tipa,neka odredjena cifra po svakoj sasiji koja je na placu. znam da je vlasnik komentarisao da ce se utepa ako to dodje. nisam uopste u toj prici,pa se izvinjavam ako sam odvalio glupost.

Odakle sasija na placu??

Link to post
Share on other sites

ja kao neko ko nije iz te price mislim da je to prava stvar. sad je pravo vreme za pocinjanje biznisa sa delovima. nema lepseg osecaja nego kad te neko zove u pola jedan nocu i pita te za stabilizator za kocku, ti mu kazes 5 evra a on te pita jel moze nesto jeftinije! probaj. mozda bude zanimljivo.

Link to post
Share on other sites