Bmw e60 dynamic xenon ne radi


Recommended Posts

Dobar dan ovako da ne duzim mnogo imam bmw e 60 2004god 530d aut. Imam na njemu dynamic xenon ono zaokretanje farova levo desno u zavusnositi od polozaja volana imam problem taj sistem ne radi pokusali smo da resimo problem menjajuci neke male kocskaste delove ispod fara pored balasta ali bezuspesno i dalje ne skrecu farovi. Na tasteru gde se pale svetla treperi lampica zelene boje kad je kad stavim na auto, kad je sve bilo kako treba ona je samo signalizirala da su svetla upaljena. Sta moze da se uradi povodom toga? Unaperd Hvala

Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam, ja nemam to na mom. Postavio bih pitanje tkdj vezano za farove na e60, pa da ne otvaram novu temu. (Izvini druze)

na bratovom 2004 e60, je desno socivo promenilo boju, rozikasto je, i dalje sija ali vidna je razlika u izgledu, da li crkava ili je nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Taman psola nema porebe za izvinjenejm. I meni je tako bilo sijalica definitivno pred kraj radnog veka preporpucio bi ti da zamenis ja je nisam menjao kod mene kad se to desilo pa je ekplodirala u faru pa sam polse morao da skidam far da ga saljem na ciscenje, kod mene su sijalice fabricki 4300k. 4300k oznacava boju nijansnu svetla uostalom pise na samoj sijalici pre kupovine druge obavezno proscitaj kolko kelvina ima da ti se ne bi razlikovale boje bolje ti je da obe zamenis jer retko kad kad zamenis jednu boje budu iste...

Link to post
Share on other sites

Pedja, necesh valja u E60 kineske sijalice?:)

Usput, kad promijenis jednu , nova ce da drugacije svjetli, cak i ako kupis potpuno istu, ako ti to ne smeta, kupi jednu. Ljudi obicno mjenjaju obe da upare intenzitet svjetlosti i boju.

Meni na E60 kad je crkla, mjenjao sam jednu i kad sam vidio znacajnu razliku u boji , zamijenio sam i drugu, koja je bila ispravna. Stavise, cini mi se da imam tu staru polovnu ispravnu jos negdje, ako imam, a treba ti, dacu ti je za dz. Philips ti svjetle malo drugacije od originala (Osram), iako su obe 4300K.

Link to post
Share on other sites

mzex Vidim pise da vozis f10 520d ja palniram da uzimam tako nesto pa ne bi mi skodilo par inoframcija u vezi tog auta? Mada ja planiram nesto jace 530 ili 535 d pa sam milslio da mi kazes kakvi su tvoji utisci u voznji sa f10?

Link to post
Share on other sites

mzex Vidim pise da vozis f10 520d ja palniram da uzimam tako nesto pa ne bi mi skodilo par inoframcija u vezi tog auta? Mada ja planiram nesto jace 530 ili 535 d pa sam milslio da mi kazes kakvi su tvoji utisci u voznji sa f10?

Sta da ti kazem, globalno, zadovoljan sam, nemam zamjerki.

Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, uspeo sam da nadjem filips po nabavnoj ceni ;) a kineske ne bi stavlljao iako je par 18e ;) Hvala na savetima i hvala na ponudi :D

Na mom su jos uvek dobre sijalice ali je bratov 530 zakazao.

PS, i ja sam poceo da razmisljam o f10, jos ne znam koliko je to moguce za sad..

Pedja, necesh valja u E60 kineske sijalice?:)

Usput, kad promijenis jednu , nova ce da drugacije svjetli, cak i ako kupis potpuno istu, ako ti to ne smeta, kupi jednu. Ljudi obicno mjenjaju obe da upare intenzitet svjetlosti i boju.

Meni na E60 kad je crkla, mjenjao sam jednu i kad sam vidio znacajnu razliku u boji , zamijenio sam i drugu, koja je bila ispravna. Stavise, cini mi se da imam tu staru polovnu ispravnu jos negdje, ako imam, a treba ti, dacu ti je za dz. Philips ti svjetle malo drugacije od originala (Osram), iako su obe 4300K.

Link to post
Share on other sites

A sto se tice snage motora posto je 2.0 d u poredenju sa e 60 2.0d ?

Ne znam, moj e60 je bio 530d. 95% moje kilometrazhe je autoput i u takvoj voznji, razlika medju 520 i 530 je nebitna, vozim konstantnom brzinom sa tempomatom.

Max brzina 520d f10 je 227kmh, tako da mi je to ionako puno brze nego sto ga vozim po autoputu. Meni je 520d odgovarajuci, ne znam bil tebi bio.

Link to post
Share on other sites