Recommended Posts

poz ljudi!

sinoc mi nije hteo da radi grejac zadnjeg stakla.

jel zna neko koji je osigurac ili relej za grejac?

ili zica do stakla kuda dolazi da vidim dal se tu nije otkacila jer mi osiguraci deluju svi ok!

Link to post
Share on other sites

promenio sam jedan ispod haube i jedan ispod sedista koji su bili izgoreli.

da neotvaram novu temu zna li neko kuda da pridjem do ventilatora kabine?nekad ujutru nece da radi dok ne udarim od gore po tabli.

Link to post
Share on other sites

promenio sam jedan ispod haube i jedan ispod sedista koji su bili izgoreli.

da neotvaram novu temu zna li neko kuda da pridjem do ventilatora kabine?nekad ujutru nece da radi dok ne udarim od gore po tabli.

To je touch screen :D

Link to post
Share on other sites

auu juce skidao, ne daj Boze ni najgorem neprijatelju :D malo je sto evra da ti majstor naplati. poso do jaja, one zice dve knap nit mozes prici ni nista, ma ubij boze. Spremi 20 kila zivaca i ceo dan. isto malo radio malo nije, nisam koristio touch screen, mora da se mrdnulo nesto sad radi, cetkice su pri kraju i uspeo sam vecu stetu da napravim od koristi, ostao je malo da viri, dok sam dohvatio neka klesta i pala je hauba i slomila parce oboda ventilatora i sad bruji ko lud kad se pojaca. :D

Link to post
Share on other sites

od 4 do sad sam se zajebavao sa ventilatorem,i morao sam ostaviti za sutra jer sam sad napravio sr..pa malo da se oladim pa sutra nastavljam.

radi u svim brzinama al nece da duva na soferku.

skinuo sam i kasetu i sve tri polugice u bojama rade,al ona sto ide saila od prekidaca ven mi skroz malo pomeri polugu.

prekidac kad se okrece na jacu brzinu saila tad otvara ili zatvara klapnu za vazduh na kucistu ventilatora.zna li neko da mi kaze jer ne razumem funkciju te klapne,povecavam brz da jace duva a i otvara klapnu u isto vreme???

Link to post
Share on other sites

Iznad pedale gasa, desno. Pitanje je sta imas imas, reostat ili mac? Ako je reostat onda je verovatno prekidac kojim biras brzine. Ako je mac onda moze biti prekidac ili mac. Prvo vidi sta imas.

Link to post
Share on other sites

iznad papuce gasa nema nista,na suvozacevoj strani levo ulazi u ventilacionu kutio dzek sa 4 zice dve zelene plava i crna i dolaze od prekidaca, i nemam pojma dal je to.

kako da proverim dal prekidac zeza,dolazi na njega 3zelene plava i crna i koje bi trebalo pa prespojim pre prekidaca da vidim dal ce jace da duva.

i vide sad na plastici iznad vozacevih nogu ima neka budza sa dva kablica i nekim malim crevom zakaceno na njega i ima kao neku bravicu na sebi,to ima i iza kasete.zna li neko sta je to?

Link to post
Share on other sites

Na nekim modelima je sa suvozaceve strane ali to nije bitno. Kod tebe je reostat. Crno siva na prekidacu je struja za max brzinu i tu treba da dobijes 12 volti kad prebacis na max. E sad, ako tu ne dobijas struju onda ili da zamenis prekidac ili da uvacis privremeno neki prekidac da palis cetvrtu brzinu. Ako premostis prekidac cim das kontakt duvace na max, sto bas nije zgodno.

To sto si nasao sa crevcem, mislim da je senzor za temperaturu u kabini.

Link to post
Share on other sites

nema crno siva,crna,plava i tri zelene.

ne znam sta me zeza,duva na soferku al skroz slabo,na srednji otvor i u noge duva extra.

malo slabije se cuje da huji na 4 ili mi se cini.polugice klapni crvena,plava,zelena su zakacene i kad ih pomeram cujem da otvaraju-zatvaraju.

ima li jos neka klapna sto je povezana sa crvenom polugom(prvom) za smer vazduha ka staklu?

Link to post
Share on other sites

jos da dodam!

ono nije senzor unutrasnje temp,ima in dva kom i spreda ima otvor kao za neki cevasti kljuc???

hvala vranjinu na odgovorima da pomognes i po ostalim temama vidim da bas znas oko te elektronike.

Link to post
Share on other sites

Jel imas zeleno braon na prekidacu? Sa njom spojis ali ti onda duva max stalno.

zeleno crvena mislim da ima.

napravicu na prekidad ako duva jace nego sto sad duva!

Link to post
Share on other sites