Recommended Posts

Imam bmw e46 320 d automatik.Naime neznam kako da opisem problem ali mi motor izmedju 1700 i 2000 obrtaja bruji da to ubija.Mislio sam da je auspuh u pitanju medjutim auspuh je ok,jeste da sam ocistio onaj katalizator ispod turbine ali nije do toga.Neki su mi pricali da menjac bruji,medjutim menjac menja dobro,mislim nema trzaja nema nicega sumnjivog da se cuje iz njega znaci menja odlicno.To brujanje se posebno manifestuje kad je hladan i to u vecoj brzini na nizim obrtajima i to od 1700 pa do nekih 2-2100.Da li ima neki bmw znalac koji bi me makar uputio u problem,da nije slucajno i drugi katalizator za ciscenje posto je prvi bio u fazi raspadanja.Molio bih za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Prijatelji nije do toga sve sam to pregledao i sve je cakum pakum.Kazem vam da se brujanje manifestuje na obrtajima od 1700 do 2000 bez obzira kako ga vozim.Sve je ok u voznji i iznad tih obrtaja i ispod ali kada dodje do 1700 pa do 2000 brujanje je nepodnosljivo pogotovu kada je hladan.Vozio sam ga ja i preko 210 miran je i stabilan da ne mogu da vam opisem da su lezajevi ili kardan oni bi se onda culi jos vise bar ja tako mislim.

Link to post
Share on other sites

dzoni, probaj da pises samo kad imas nesto pametno da napises. pomozi coveku ako znas a posto ne znas, citaj i mozda naucis nesto.

Pa na osnovu ovoga sto je rekao moze da bude sve sto su ljudi naveli... Moj komentar je bio na njegov "Prijatelji nije do toga sve sam to pregledao i sve je cakum pakum"

Ne moze sve da bude cakum pakum i da bruji, doduse ako bruji u svakoj brzini na obrtajima od 1700 do 2000 onda ne moze da bude lezaj kardana ni gume ni lezajevi, to bi se non stop culo a ne samo na tim obrtajima, nosac motora trese a ne bruji... Mora bolje da objasni svoj problem da bi dobio pomoc...

Link to post
Share on other sites

Mozda ovo moze da pomogne.

Moze da bude da je neko cackao auspuh i da nije sve vraceno kako treba ili da je dodat neki nosac auspuha na mesto koje nije predvidjeno za to pa vibracije na tim obrtajima prenosi u kabinu, ja sam imao problem da mi je neki pametnjakovic usrafio nosac tamo gde nije trebalo i unutar auta mi je brujalo zlo i naopako bas izmedju tih obrtaja, od kad sam odradio kompletan auspuh i stavio ga na fabricke nosace problem je nestao...

Link to post
Share on other sites

Prednji deo auspuha je skidan kako bih ocistio katalizator koji se nalazi ispod turbine,cuo sam da on moze da vam napravi veliko sranje na turbinu od tada b mi se to brujanje i pogorsalo.E sada ja sam dva puta auto terao bas kod tih majstora sto su mi to uradili i oni tvrde da je sve u redu,medjutim ispostavlja se da ipak nije.Dzoni je apsolutno u pravu ja sam sumnjao na auspuh ali kod mene nema adekvatnih majstora za to jer kao sto sam reko izgleda da su ti sto su mi cackali oko katalizatora to i napravili.Neznam sada kako da ustanovim da li je do toga.

Link to post
Share on other sites

Taj ispod turbine jeste secen,izvadjeno je to sto je bilo unutra i majstor je ubacio nesto drugo ali mi nije dao da vidim sta navodno kaze da je to tajna a ovaj drugi mislim da nije.Inace neko je pitao gde se manifestuje to brujanje.Pa otprilike u gde su noge vozaca sa desne strane oko sredine.

Link to post
Share on other sites

Taj ispod turbine jeste secen,izvadjeno je to sto je bilo unutra i majstor je ubacio nesto drugo ali mi nije dao da vidim sta navodno kaze da je to tajna a ovaj drugi mislim da nije.Inace neko je pitao gde se manifestuje to brujanje.Pa otprilike u gde su noge vozaca sa desne strane oko sredine.

Hahahahahahahah,TAJNA,druze imas potpuno prazan lonac 100%,i verovatno ti to bruji.

Link to post
Share on other sites

Druze jedino to moze da ti bude problem ili prazan lonac ili je kao sto su kod mene napravili stavio nosac negde gde ne treba... Moras da pogledas sta je strucnjak cackao i menjao skidao kako god i ako ustanovis da je nesto budzeno eto tu je problem... Lako se primeti kad je nesto karabudzeno i kad nije fabricki.

Link to post
Share on other sites

Pa ja cu sad kad skinem katalizator da vidim sta su to cackali i sta je njihova tajna.Nece im to proci bas tako.A bogami su mi dobro naplatili tu njihovu tajnu.

tajna je vazduh, a prljavstinu koju su izvadili su unovcili u jedno 50tak eura i plus sto su tebi naplatili tajnu...

Link to post
Share on other sites

tajna je vazduh, a prljavstinu koju su izvadili su unovcili u jedno 50tak eura i plus sto su tebi naplatili tajnu...

stari akumulatori kupujem , popravljam kisobrani :lol:

Link to post
Share on other sites