Service Check


Recommended Posts

Pozdrav svim Šturm Rajderima :pilot:

Skoro da mi je prvo javljanje a već pitanja i problematika ali eto .BMW 316i E36 Compact M43 1.9,Oktobar 1999 uvezen iz Italije 2013-te sa navodno 105 000 km u solidnom ´(vizualnom) stanju,trap zahteva dva zadnja amortizera zadnje bombe silene i prednje kugle i silene viljuške,curenje ulja na dekli ispod glave na oring zaptivaču,semening radilice napred,španer PK,Oil Service je već bio na samom dnu dna kao i na merač štangli.Uz dosipanje 1L ulja,dovezen je iz Vršca sa auto placa i u istom danu napravio sam nekih 250km.Tek na oštrom zaokretu na semaforu u ˝levom skretanju˝ pojavljuje se žuti service čeker koji smo resetovali posle servisa glave,ulja,filtera i gore nabrojanih elemenata motora.Servis trapa očekujem uskoro.

Ali posle tog reseta sevisa posle par dana i pređenih stotinak kilometara, na kružnom toku (u levom krugu naravno),ponovo mi se pojavljuje žuti znak.Kočnice su ok,ASC šljaka,gorivo je očajno kao što sami znate,sonde nisam testirao za trap ne znam dali može signalizirati....

Hteo bih čuti vaša mišljenja,kritike i sugestije.

Unapred zahvalan ŠturmRajder :preved: bmw_check_engine_light_repair_service_minneapolis_st_paul_mn.jpg

Link to post
Share on other sites

Da ne bi lupali glavu ni mi ni ti, kad se pojavi CheckEngine, odes lepo negde na dijagnostiku i iscitas gresku koju je prijavio, tek posle mozes da mozgas sta je to i za sto se desava.

Check engine moze iz malih milion razloga da se upali, a najcesce zbog struje, ili lose smese.

Ne znam po kom principu tacno radi ASC (iako ga sam imam), da li odseca gorivo ili sta vec, pa posle kad ukljuci moze biti da izostane detonacija, to mi jedino prolazi kroz glavu da ti ASC secne motor u ostrom zaokretu da ne prokliza...

Drugo, auto sa 100,000 Km bilo koji, ne izgleda solidno sa tom kilometrazom, vec bukvalno kao nov, ne mislim spolja, vec na te falinke koje si na pocetku naveo pod haubom i sa trapovima, tako da mi sve to lici na neku veliku muljazu oko auta.

Link to post
Share on other sites

Proveri na diagnostici pozicioniranje volana,moguce je da ga taj model ima jer je struja kod njega novi tip kao na e46,hoce da zeza kad se nestrucno odradi trap ili letva volana,pa da on meri cudne uglove i zato da ti pali check.

Link to post
Share on other sites

Proveri na diagnostici pozicioniranje volana,moguce je da ga taj model ima jer je struja kod njega novi tip kao na e46,hoce da zeza kad se nestrucno odradi trap ili letva volana,pa da on meri cudne uglove i zato da ti pali check.

Moguce posto trap ima luft pa kad izmenjam ramena i silene proverimo i letvu na reglazi trapa.

Link to post
Share on other sites