LED Angel eyes


Recommended Posts

Iz iskustva led je bolji, jace svetli a i duze traje. CCfl isto traje dugo, tj. ringovi traju dugo ali im inverteri crkavaju stalno.

Razlika je sto led sijaju duplo jace pa mogu i danju da se koriste kao dnevna svetla (umesto oborenih), dok se ccfl danju slabo vide, po suncu skoro nikako.

Moj izbor bi ti bio led, samo sto kod nas kostaju oko 80evra, za razliku od ccfl koji su 40evra.

Ako imas uslova da ih narucis sa ebay, led mozes da dobijes do sbije za 50evra.

Link to post
Share on other sites

Trenutno imam ccfl i crkao mi je inverter, pa sam razmisljao sve komplet da promenim i da stavim led, ali covek iz prodavnice gde sam bio da uzmem to mi je rekao da ne uzimam led, jer su imali mnogo reklamacija kaze hoce da crknu diode, zato sto su mnogo blizu i pocnu jedna po jedna da se gase. Da li je imao neko takvo iskustvo sa led prstenovima ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio skoro kod coveka koji se bavi prodajom kompletnog osvetljenja za automobile ozvucenjima itd, i kaze mi da ni jednu reklamaciju za 3 godine koliko radi nije dobio na diode koje prodaje, razmisli da li bi ringovi bili toliko skuplji da nisu bolji od ccfl? Ja cu ih sigurno uzeti za dnedno svetlo prvom prilikom kad budem imao viska para...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ako je far in pro marka onda moze, ako je sonar nemoj da uzimas, al opet i to da kupis prstenovi ne svetle jako, po meno je bolja varijanta ugraditi bi xenon projektor i staviti led ili ccfl prstenove, ili jednostavno samo staviti prstenove bez sociva izgleda isto extra. :-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Evo malo da oživim temu- za vikend sam skinuo CCFL jer mi je riknuo balast/ invertor.. šta god, na jednoj strani + negde su gubili kontakt na instalaciji pa se dešavalo da zatreperi.

Zajebao sam majstora i uvalio mu da mi skine njih, očisti far i ugradi COB led prstenove- ovom prilikom VELIKO hvala Saletu iz Futoga koji se patio 2 dana da odradi posao kako treba! Uz COB sam ugradio i Vranjinov home made modul za daljinsko paljenje istih i stvarno extra se uklopilo.

Evo kako izgleda far pre i posle zahvata:

WP_20150912_09_30_47_Pro.jpg
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da ne otvaram novu temu,jel zna neko majstora nekog u Novom Sadu koji zna da radi sa angel eyes prstenima?Jedan prsten mi ne radi,pa bi da sredim to pre registarcije :)

Link to post
Share on other sites

Mozes da vidis sam zbog cega ne radi? Ili je riknuo prsten ili invertor. Sa ispravnog fara skini invertor i zakaci na neispravni i obratno. Ako sada prsten radi, problem je u invertoru koji mozes sam zameniti. YAko prsten ne radi i dalje, problem je u njemu. Imas mnogo tutorijala na youtube, kako sam da odradis bez posebnog alata i znanja.

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu.Probao sam i nije do invertora.Evo kako se sve desilo-auto sam vozio do majstora u okolini Beograda da mi popravi prstenove posto su se bili odlepili.Hteo sam da on to sredi posto je on to i ugradjivao.Medjutim,kad sam se vracao video sam od refleksije automobila ispred mene da jedan od njih cetiri ne radi.A radili su svi kad sam ih dovezao kod njega.Kako se mogao pokvariti ja ne znam,ali kad sam dosao kod majstora radili su svi,a kad sam otisao radila su tri...

Link to post
Share on other sites

E to su te zajebane stvari, radilo a kad je majstor nešto radio ono više ne radi. Nije ti mogao ništa pokvariti. Vidi da se nije otkacilo negde. Ako se baš pokvarilo onda je stupio na snagu Marfijev zakon.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav ekipo, evo da ja pokazem kako je meni Mica iz zemuna sredio angel eyes ,cob prstenovi,mislim da su 6000k ,povezani su da se upale kad i auto,i posle gasenja motora sijaju jos nekih 20 25sekundi.

DSC_0116.jpg

Link to post
Share on other sites