Obloga menjaca E30


Recommended Posts

Mozda nekom pomogne ako se odluci na slicni potez kao ja :D .

Nadjoh neku staru koznu jaknu koja se ne nosi i resih umesto da je bacim da je iskoristim za nesto korisno ,to korisno ce u ovom slucaju biti obloga menjaca posto je ova moja stara ,smesna i sve ofucana :) .Bacio sam se na posao i rasparao jaknu i izabrao dobre parcice koze koji nisu puno propali ,izbledeli ili na bilo koji drugi nacin osteceni ,iseko sam 4 parceta sledecih dimenzija,

2 parceta su bila 4cm u gornjem delu i 16cm u donjem delu ,visina 15cm

2 parceta su bila 4cm u gornjem delu i 12cm u donjem delu ,visina 15cm

razlog zbog ovih dimenzija je jer je onaj plasticni deo na koji se kasnije lepi obloga pravougaonog oblika sa dve razlicite duzine stranica

1.jpg

2.jpg

evo ovako ce se kasnije to zasiti i zalepiti

2.jpg

zatim je usledilo sivenje koje sam (i ako nisam snajder i prvi put sam seo u zivotu za sivacu masinu :D )odradio prilicno dobro i lako ,sio sam tako da sav bude sa unutrasnje strane kad se obloga izvrne postavi na svoje mesto, nadam se da ce slike da vam daju blagu predstavu kako se to radi

4.jpg

5.jpg

evo kako izgleda konacni proizvod u poredjenju sa starom i kako ce kasnije da izgleda , sam proces sivenja nisam uspeo da slikam jer nemam 5 ruke da slikam i sijem u isto vreme :D da napomenem da je sivenje moralo da se radi izjednom i vrlo precizno i pazljivo jer ako se kojim slucajem pogresi na kozi ostaju rupice od igle koje kasnije ne mogu da se sakriju i mnogo ruzno izgleda

6.jpg

8.jpg

9.jpg

onda sam skinuo staru oblogu sa plasticnog nosaca koji sam morao da ocistim od lepka i vlakana koja su ostala i testirao poziciju na koju cu da lepim moju novu oblogu da bih bio siguran da ce sve da bude ravno i kolko tolko simetricno

11.jpg

12.jpg

onda se preslo na lepak i spajanja nove obloge sa nosacem ,ja sam koristio sintelan (nama dobro poznati :D )lepio sam deo po deo i posebno sam obratio paznju na zakrivljene delove ili ivice gde se savija plastika nazovi kako hoces

13.jpg

14.jpg

onda sam pazljivo posekao visak koze i zalepio ostatak sa unutrasnje strane plastike cisto zbog sigurnosti da se kasnije to ne razlepi prilikom ucestalog skidanja i montiranja obloge

15.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

i na kraju je to sve ispalo ovako

25.jpg

26.jpg

a onda sam odlucio i da samu palicu menjaca presvucem u kozu , bila je u nekom kao plisanom materijalu koji sam takodje sam radio jos ranije a sad sam odlucio da i to zamenim ,sam nacin presvlacenja je jednostavan isece se parce koze dovoljno veliko da se obmota palica i samo se ivice skrate da odgovaraju velicini palice i onda se zalepi i to je to ,ja sam doduse ostavio gornji deo slobodan pa sam naknadno nalepio tu jos jedno parce , sve sam radio onako od prilike najbolje sto sam umeo da to ispadne sto je bolje moguce, ovako je ispalo na kraju

27.jpg

28.jpg

29.jpg

31.jpg

i ovako to izgleda kad se namontira u auto :)

32.jpg

35.jpg

38.jpg

jos je ostalo da ubacim neki ovakav prsten da stegne kozu kod donjeg dela palice i to ce biti to

bbmw196.jpg

ja sam prezadovoljan kako je ispalo a vi dajte neki komentar ;)

Link to post
Share on other sites

Ubaci obavezno taj prsten da stegne kožnu oblogu za palicu menjača i da skrije deo gde je koža sečena i šivena i biće super! Svaka čast za uloženi trud! :)

P.S.Slikaj obavezno kad budeš ubacio prsten da vidimo kako izgleda i reci gde si nabavio, treba i meni tako nešto da poveže kožnu oblogu i ručicu menjača.

Link to post
Share on other sites

prsten ide obavezno samo moram jos malo da smislim kako bi bilo najbolje da se to izvede , hocu da bude nesto prakticno da moze lako da se skida u slucaju potrebe za skidanjem cele obloge ;) cim to sredim naravno bice i slika :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...