Plin - Nemam atest pomoc


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate ne verujem....pa za sta 20000 din ?20000 im majki j....

Haha,20000din samo za papir "AKO" ti odobre da stavis gas,i jos plus za atest 100e,hahhahahhaha

Ako i treba da nas j..u sve dok cutimo bice jos vecih globa!!

Link to post
Share on other sites

Aha, samo ne znam odakle njima pravo da odobre prepravku, to radi proizvođač

Mada izgleda da se ovo odnosi na vršioca prepravke, odnosno da serviseri moraju imati dokumentaciju za prepravku za određeni tip vozila tj način kako ce ugrađuje plin na bmw e36 a kako na astru g

Link to post
Share on other sites

Aha, samo ne znam odakle njima pravo da odobre prepravku, to radi proizvođač

Mada izgleda da se ovo odnosi na vršioca prepravke, odnosno da serviseri moraju imati dokumentaciju za prepravku za određeni tip vozila tj način kako ce ugrađuje plin na bmw e36 a kako na astru g

Jeste,izmislice neke nove sertifikate za plinadzije,ko ga nema nemoz da umece,uvek bilo!!Hehehe

Link to post
Share on other sites

Ja sam se 100x do sada pokajao sto sam upisao plin u saobracajnu.

To je glavna fora, ugradis plin i pravis se lud. Registraciju ionako mozes da prodjes na mufte, bez da ti iko i digne haubu.

A ovo je od ranije bila pretnja da ce serviseri da daju 20k din za dokumentaciju ... Neko je postavio zesce idiote u tu agenciju za bezbednost saobracaja!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zna li neko pouzdanu informaciju pisu li kazne za ne upisan plin u saobracajnu ? imam plin ali nije zaveden u saobracajnu pa me poslednjih dana `fata neka panika. Drugaru pisali kao za pojas ,kontam nemaju zakon/osnova da ti pisu sto ti plin nije zaveden u saobracajnu . A opet neko kaze mogu da te teraju na vandredni tehnicki pa da te pocepaju . Da moras da vadis i da platis sve i svasta.

Link to post
Share on other sites

Zna li neko pouzdanu informaciju pisu li kazne za ne upisan plin u saobracajnu ? imam plin ali nije zaveden u saobracajnu pa me poslednjih dana `fata neka panika. Drugaru pisali kao za pojas ,kontam nemaju zakon/osnova da ti pisu sto ti plin nije zaveden u saobracajnu . A opet neko kaze mogu da te teraju na vandredni tehnicki pa da te pocepaju . Da moras da vadis i da platis sve i svasta.

meni jednom zbog plina skinuli tablice

Link to post
Share on other sites

Ako odlucis za atest auto mora biti fabrika, izduv,sonde, lambda kontrola (osim ako je sekvent) sva intalacija na svom mestu, multi ventil na boci,da nije nege ne daj boze protruo,sva stakla citava cak i za dimenzije guma pitaju a sto ga tek slikaju j... modnu reviju

Link to post
Share on other sites

Ako odlucis za atest auto mora biti fabrika, izduv,sonde, lambda kontrola (osim ako je sekvent) sva intalacija na svom mestu, multi ventil na boci,da nije nege ne daj boze protruo,sva stakla citava cak i za dimenzije guma pitaju a sto ga tek slikaju j... modnu reviju

Pa ovo što si naveo ne znači da auto treba da bude fabrika već sasvim normalan i ispravan auto sa normalno ugrađenim plinom a ne kao što sam imao na jednom fiatu bravo presečenu flašicu od fante u usisu :angry:

Ako ti plin nije upisan izbaciš plin i cepaš na benzin,pitanje koliko se isplati sva zajebancija oko atesta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Treba mi jedan savet u vezi ispraivaca, ako moze :) Kupio sam nov isparivac Lovato koristio 3 meseca i skinem ga sa kola i tako mi stajao godinu dana. Prodam ga pre neki dan sa onim papiricem za atest i danas me lik zove kao kaze namontirao isparivac radi sve ok, alii prvo paljenje teze pali rekao mu majstor da je to sto su zapekle membrane od stajanja, da li je to moguce? A mislim da je lik uzeo isparivac atestirao plin sa njim i sad hoce meni da ga vrati a da na kola stavi stari. Mogu li nekako da znam po onom papiricu sto ide uz isparivac da li je atestiran plin sa tim isparivacem ili ne?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...