Recommended Posts

imam problem sa ler gasom,tacnije u pitanju je e36 325 vanos,92 god.imam problem auto mi zadrzava gas,tacnije pustim gas i on tek posle nekoliko sekundi polako oduzima gas,a i ler mi je nekada na 1000 obrtaja,nekada na 800,nekada na 1100...ima li neko slican problem?malo je nezgodno kad ne optusti gas kad treba :pilot:

Link to post
Share on other sites

Vidi, neces lako ustanoviti problem odma da ti kazem osim ako ne budes imao srece naravno. Postoji tu 1000 gulposti koje mogu da te zezaju, prvo da li si isao na dijagnostiku ? Moze biti da ti protokomer ne valja, drugo mozda ti vuce neki fals vazduh (neko crevo naprslo), kod tih motora sa vanosom moze biti i sam vanos u problemu.. Kada ti radi na 1000 i 1100 probaj da das gas da vidis dal ti nesto cangrlja napred, ako da moze i tu biti svasta da te ne plasim lanci, spaneri lanaca zatezaci klizaci itd.. Nekada i sam step motor hoce da pravi frku ako je prljav, to bi morao da odneses na ciscenje na ultrazvucnu kadicu i klapnu gasa malo da ocistis. I jos jedna stvar koja moze da te ubije u pojam je lambda sonda.. :)

Da li si probao da ga vozis dok ti radi na tih 1000 obrataja zivo me zanima ?

Link to post
Share on other sites

provericu i tps...mada licno sumnjam na sondu i step motor...kacio sam digagnostiku bosch kts 650 i on kaze da je sve ok..u sta ja sumnjam,neznam kako se kts kao dijagnostika pokazao na bmw-u.

Link to post
Share on other sites

uradio ja dijagnostiku,imam taj uredjaj...kaze da nema gresaka,al cu da ocistim ler motorcic i klapnu,mada je ona ok.samo neznam ako je to recimo ok,dali sonda moze da bude uzrok variranja ler gasa i zadrzavanja gasa,jer kad otpustim pedalu gasa on drzi gas istim intenzitetom...a da,ne radi mi tempomat i asc koliko vidim,neznam dali je sve to mozda povezano i uzrok tome.

Link to post
Share on other sites

nije nemoguceda je protokomer,ali na dijagnostici radi..tj menja vrednosti u radu motora da ga ocitavam,tj turiram i ocitavam...sutra pada ciscenje klapne i step motora.zna li ko kako se pokazala delphi dijagnostika na e36?

Link to post
Share on other sites

ociscen step motor i klapna...dijagnostika pokazuje tj kaze greska lamda sonde...zna li neko koja sonda koji br i od kog auta odgovara :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

problem i dalje stoji,i posle cicenja step motora i klapne i zamene lamda sonde.inace na dijagnostici mi vrednosti lamde stoje kao zakucane,pa mi nije nista jasno.ujutru pravac kod bate da vidimo u cemu je kvaka :( ovakav slucaj jos nisam imao...najgore je kad radis za sebe B)

Link to post
Share on other sites

Rodjo...mene zeza instalacija;) danas uradjena dijagnostika,instalacija od sonde je negde u prekidu...i instalacija benziske pumpe...pumpa radi cak i kad se pocupa relej;)

Link to post
Share on other sites