el podizaci stakala za bmw e30


Recommended Posts

imam el podizace postavio sam motorice na stakla i izvukao kablove u kabinu. po dva kabla imaju... dobio sam i komad instalacije sa dzekovima gde se stekaju prekidaci. mislio sam da se ne zezam mnogo s tim pa sam otjerao kod nekog elekticara tj jedinog u nasem kraju. pomagao sam mu dok je radio, izveo je plis i minus direktno s akumulatora, spojio unutra na onaj dio instalacije i povezao zice na motor. kad je stavio prekidac video sam da se zapusio malo i hteo je dole da spusta prozor ali nece da vraca. okrene kablove on na istu komadnu ga vraca gore. sad dal je pogresio kabal na koji je spojio pa nece da radi u oba pravca ili ne ne znam. hteo je izmerit struju pa da trazi releje neke koje ce stavit itd ali mi je sjebo oba prekidaca ja mislim tako. ali on tvrdi da se nema u njima nista pokvarit al rekao je opet da donesem druge prekidace. :D vidim da me voza malo da se ne bih zezao s njim kako da ja to pospajam ili samo da proverim prekidace dal rade pa cu trazii nekog strucnijeg da mi postavi. ovde sam nasao neke podatke pin 3 da je plus, a pin 4 i 5 minus, pin 1 i pin 8 idu na motoric a osvetljenje se uzima + sa pin 3 a minusa sa pin5. al opet ne znam kako sta da spojim. na ove kablove koji su dovedeni direktno sa akumulatora da stavim kabal sa pina 3 na plus a smece kablove sto im je pin 4 i 5 zajedno na minus pa da onda probam prekidac ili kako? pomagajte :)

Link to post
Share on other sites

ej spojio sam to tako bio direktno. stavim prekdiac i opet staklo ide samo dole nece da ga vrati gore. probao jos 2 pekidaca nece ni jedan da ide gore. a kad okrenem kablove na motoricu opet stisnem dugme na prekidacu za spustanje i podigne mi prozor. ispravan je pekidac ali samo donja tipka :D a podizaci mi rade kad spojim direktno sa akumulatora plus i minus okrenem kablove za kontra smer gore il dole zavisno gde hocu sa prozorom :) a odakle da uzmem struju da to bude preko osiguraca? kako releje da stavim? na sta to sve da prikopcam ne razumem se bas :)

Link to post
Share on other sites

ej spojio sam to tako bio direktno. stavim prekdiac i opet staklo ide samo dole nece da ga vrati gore. probao jos 2 pekidaca nece ni jedan da ide gore. a kad okrenem kablove na motoricu opet stisnem dugme na prekidacu za spustanje i podigne mi prozor. ispravan je pekidac ali samo donja tipka :D a podizaci mi rade kad spojim direktno sa akumulatora plus i minus okrenem kablove za kontra smer gore il dole zavisno gde hocu sa prozorom :) a odakle da uzmem struju da to bude preko osiguraca? kako releje da stavim? na sta to sve da prikopcam ne razumem se bas :)

Nadji ispod volana dzek sa linka

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13980

Link to post
Share on other sites

nisu drugi od e30 su prekidaci, imaju i osvjetljenje ispravno je. evo ubacicu link sa slikom

http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/mcEfxBC3EwDRqUev0E1NxRw.jpg

ovakvi su prekidaci, znaci spojim direktno sa akumulatora plus i minus i motorice sve kao sto sam vec opisao gore. i prozor hoce da se spusti samo nece da se podigne okrenem polove na motoricu tj kablove i on na istu komandu se vraca gore. kad sam bio kod gresnog elekticara on samo usteka prekidac i ne pritisce ga u njemu nesto zavarnici. mozda on nije bio spojio sve kako treba? moze li da bude problem u zenskom dzeku gde se steka prekidac??? i bil mogao da repariram ove prekidace koje vec imam?

Link to post
Share on other sites

Ne znam u cemu je greska kod tebe. Proveri da li na konektoru dobijas plus na trojku i da li imas obe mase. Proveri i prema motoricu da li se slaze po pinovima. Moras imati i na 4 i na 5 masu.

Da li se mogu reparirati prekidaci, tesko pitanje :) .

Prozor ide samo u jednu stranu, ili ti je spaljen prekidac ili nemas obe mase na prekidacu.

Link to post
Share on other sites

Ne znam u cemu je greska kod tebe. Proveri da li na konektoru dobijas plus na trojku i da li imas obe mase. Proveri i prema motoricu da li se slaze po pinovima. Moras imati i na 4 i na 5 masu.

Da li se mogu reparirati prekidaci, tesko pitanje :) .

Prozor ide samo u jednu stranu, ili ti je spaljen prekidac ili nemas obe mase na prekidacu.

evo ovako da pojednostavim koliko je moguce. elekticar ne zna koliko vuku struje podizaci pa je spojio direktno da izmjeri struju pa da stavi releje koji trebaju. ovako je odradjeno. :) sa akumulatora direktno plus i minus je provucen u kabinu. znaci sa zenskog dzeka gde se steka prekidac imaju pinovi 1,3,4,7,8...

pin 1 je crni kabal

pin 8 je ljubicasti kabal ta dva su odvedena na motoric i spojena sa ona dva kabla koja dolaze s motorica

pin 3 je zeleni kabal odveden je na plus direktno kablo koje dolazi s akumulatora

pinovi 4 i 5 su smeci kablovi oba zajedno stavljena na misnus isto s akumulatora doveden

ostao pin 7 crnozuti kabal njega nisam spojio nigde mislim da je to za zakljucavanje prozora ili ne znam cemu sluzi.

eto tako sam spojio i prozor ide samo dole gore nece da se vrati imam 3 prekidaca nece ni jedan. svi idu samo dole. i da napomenem kad sam bio kod elekticara isto je bilo spojeno samo jednu masu je ostavio i cim usteka prekidac u njemu pocne da cvakti nesto ne znam sta je. eto ja sam to ovako sam spojio i osvetljenje sija sve ide dole prozor al da se vrati nece ne znam gde greska???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi ,ko uopste radi te prekidace,obican elektricar ili BMW servis?

Meni je sajla otisla na suvozacevom,a iza suvozaca jedan moze da se samo spusti sa centralne konzole,dok sa mesta iza suvozaca normalno radi pa se cerka sprda samnom i podize i spusta kako ona hoce

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

evo ovako da pojednostavim koliko je moguce. elekticar ne zna koliko vuku struje podizaci pa je spojio direktno da izmjeri struju pa da stavi releje koji trebaju. ovako je odradjeno. :) sa akumulatora direktno plus i minus je provucen u kabinu. znaci sa zenskog dzeka gde se steka prekidac imaju pinovi 1,3,4,7,8...

pin 1 je crni kabal

pin 8 je ljubicasti kabal ta dva su odvedena na motoric i spojena sa ona dva kabla koja dolaze s motorica

pin 3 je zeleni kabal odveden je na plus direktno kablo koje dolazi s akumulatora

pinovi 4 i 5 su smeci kablovi oba zajedno stavljena na misnus isto s akumulatora doveden

ostao pin 7 crnozuti kabal njega nisam spojio nigde mislim da je to za zakljucavanje prozora ili ne znam cemu sluzi.

eto tako sam spojio i prozor ide samo dole gore nece da se vrati imam 3 prekidaca nece ni jedan. svi idu samo dole. i da napomenem kad sam bio kod elekticara isto je bilo spojeno samo jednu masu je ostavio i cim usteka prekidac u njemu pocne da cvakti nesto ne znam sta je. eto ja sam to ovako sam spojio i osvetljenje sija sve ide dole prozor al da se vrati nece ne znam gde greska???

Evo i ja sam danas isto ovako probao i od 4 prekidaca koja sam probao dva su radila perfektno, jedan je sputao samo dole, a dok je drugi sam krenuo da dize cim sam spojio +.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...