Nemam zeleni karton za TNG


Recommended Posts

Ljudiiii... Imam jedno pitanje. Nemam zeleni karton od TNG uredjaja t.j. nisam dobio od prethodnog vlasnika zato sto ga izgubio :angry: Recite mi da li mogu da dobijem novi karton od nekog servisa, zato sto moram da izvrsim neke sitnije izmene? Da li mogu oni da mi daju karton da je plinski uredjaj ok ili mora bas TAJ od prethodnog?

Link to post
Share on other sites

Malo je zajebano zato sto sam ja iz Nisa a vlasnik iz Sapca.. Istekla je registracija.

Znam da kod njih moze da se ode, ali ne znam da li oni daju taj karton? Jel moram u servis, pa na masinski za karton, pa u amss za atest???

Link to post
Share on other sites

U mupu gde je auto registrovan vadis kopiju potvrde i ne kosta nista,onaj zeleni(zuti) karton ne sluzi nicemu,potvrda u a4 formatu je bitna.

bas tako,samo sto je kod nas 1600,al mozda u drugim opstinama se ne naplacuje.

Link to post
Share on other sites

Jel mislis 100 tema za plin da otvoris?

Pozovi tog bivseg vlasnika i pitaj gde je uradio atest pa cu ti reci da li je amss ili masinski fakultet radio ako on ne zna,

a mislim da i jedni i drugi mogu po broju sasije da ti nadju broj pa da ti izdaju duplikat

Link to post
Share on other sites

Postoji i nekakav maslinasti karton...hm.

Ja kada sam uzimao kola u Vrbasu, trazio od vlasnika da mi da papir od TNG-a, otisli u SUP, dali nam potvrdu (A4 papir) da iskopiramo i da im ga vratimo.A papir je od Masinskog Fakulteta u Nisu. Nije kostalo nista.

Odes u sup gde je registrovan i trazis papir. To ti je sva mudrost.

Link to post
Share on other sites

Jedini je problem što ne znam da li oni seljakaju taj papir... Npr. ja sam to predao u svojoj opštini, a ako bi neko kupio auto i obavio prenos i regao u drugom gradu ne znam da li taj papir ostaje u mom SUP-u, što mi je verovatnije...

Link to post
Share on other sites

Dzabe ti Stunteru pricas kada niko ne cita.Imao sam isti problem pre par meseci, pozvao starog vlasnika da vidim gde je atestirao plin, kaze u Institutu Vinca.Upalio auto, otisao u Vincu, dao broj tablica za koje mi treba atest, uplatio oko 1500,00 din i dobio taj zeleni kartoncic i potvrdu o atestiranju na A4 formatu, ne moze biti prostije, a ovde se raspravlja danima.I da taj bivsi vlasnik zivi na marsu, atest je mogao da dobije samo od Masinskog,AMSS-a ili Vince.

Poz

Link to post
Share on other sites

Imam dobre vesti.... Mozda nekom posluzi ako se bude nasao u slicnoj situaciji kao ja...

Danas sam bio u AMSS u Nisu sa namerom da zakazem atest ali za demontazu, planirao sam da skinem ceo sistem za tng zbog zelenog kartona. Decko koji radi tamo mi je za 2min izvuko na osnovu broja sasije uverenje o ugradnji i ulepsao dan, zaradio pivo i slatkise :) Sa tom potvrdom i izmenama na sistemu idem na atest i to je to...

Znaci, moze se u bilo kom gradu izvuci potvrda. Moj je ugradjen u Vojvodini inace, a uzeo sam potvrdu ovde! Da se ne sire dezinformacije i gube zivci kao sto sam ih ja gubio..

Troskovi su:

Izmene za sistemu (zavisi od uredjaja do uredjaja) + 6000din za re-atest u AMSS. Zakazuje se licno, a ceka se od 10-15dana.

Mozete Lock temu da ne bih bio dosadan ;)

Link to post
Share on other sites

Naravno da moze u bilo kom gradu, samo je super sto te osralo da je amss atestirao... I da dodam da se ne moze ni skinuti plin bez uverenja. Tako da kojim slucajem nisi izvadio zeleni papir ne bi mogao nista.. Sve u svemu lepa vest :)

Link to post
Share on other sites