Recommended Posts

Da li motori

320i M50 6 cilindra 150 ks

320i M52 6 cilindra 150 ks

323i M52 6 cilindra 170 ks

325i M50 6 cilindra 192 ks

328i M52 6 cilindra 193 ks,

treba da troše ili netreba da troše ulje između zamena. Vodi se polemika pa nam treba pomoć. Pitanje se odnosi na zdrave i dobre motore. A ako treba da troši onda koliko. Zahvalan.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako ga ne držiš samo u crvenoj zoni, ne bi trebalo da troši, mada se proizvođači jako ograđuju oko toga.

Npr, čuo sam da svi ///M motori troše ulje. Ja to nisam primetio. Do duše, nisam mnogo ni prelazio sa M5...

Link to post
Share on other sites

320 m50 na 10000 km ne potrosi ni gram ulja ali da naglasim da ga ne gazim i ne ubijam.

kocka 2,0 kad sam je lozio trosila je na 2000km 1 lit a kad je mazim nista

Link to post
Share on other sites
Ma puno je tu i do ulja. Kako god okreneš, najskuplje ulje je najeftinije.

Sve zavisi od motora, ali svaki auto trosi ulje. Apsolutno svaki, samo je pitanje od auta do auta koliko je to na recimo 1000 km. Moj buduci zet vozi audi a6 glanc nov, 100% ispravan, odrzavan iskljucivo u audijevom ovlascenom servisu, trosi izmedju 200 i 500gr od zamene do zamene ulja. Po recima majstora svaki auto kao sto rekoh trosi ulja sa razlikom da dizel vise trosi od benzinca.

Ako majstor laze, onda lazem i ja, ali cinjenica je da moja 5-ica dizel 2,5 trosi oko 100 - 150gr na 1000km grubo receno oko 1l od zamene do zamene, sto je. ako je sve ovo tacno po majstoru, zanemarljivo u odnosu na godiste mog i zetovog auta.

Da ne zaboravim da naglasim da svakodnevno idem u crveno. Put do posla mi je obilaznica kojom svi idu u proseku od 100 do 160kmh.

Link to post
Share on other sites

kod mene je potrošnja neprimetna.... u mom motoru M 50 od zamene do zamene( oko 13000 km) mozda 200 ml...naravno pri normalnoj vožnji...

Link to post
Share on other sites

Moj trosi ulja, i mislim da boljeg M52 nisam vidio u zadnih 3-4 godine. Prethodna vlasnica je mijenjala ulje u diler, koristila BMW 5-30 (tj. Castrol TXT) svakih 3000 milja!!!

I trosi ulje. Trosi litar u 7-8000 km, ful normalna voznja.

Lexus LS460 koji ima filigranski precizan V8 trosi ulje, a nov je.

Svaki otto motor na svijetu trosi ulje, jer mora da ga trosi malo.

Sipajte u neku kantu 5-6 litara ulja i ostavite je negdje 5-6 mjeseci. Sigurno ce falit bar malo, a ne u motor gdje temperatura ulja ide i do 130C, onda tu je unutrasnje sagorijevanje, crank case i td.

Link to post
Share on other sites

Svaki motor mora da trosi ulje. Fabricki podaci variraju i zbog motora i proizvodjaca.Onaj ko kaze da ne trosi ni gram-LAZE. I naravno sto je veci motor - vise i ulja. Sta moze moj M40 sa 3.8L da potrosi. Ortak ima u BG MB 600CL -teget sa 20". V12 6000cm3 . U motor staje 8.5L 0-30W Castrola.Od zamene do zamene 1.5L.Motor je presao 65000km

Link to post
Share on other sites

Eto ja na corsi menjam ulje na 10 000, a zadnji put sam probao na 15000 i to cu i dalje nastaviti.

Na meracu nema ni pola milimetra razlike od zamene do zamene.

Staje 2.95litara sa filterom.

Kako to objasniti.

Prešao sam sa njom 58000km...

Link to post
Share on other sites
Eto ja na corsi menjam ulje na 10 000, a zadnji put sam probao na 15000 i to cu i dalje nastaviti.

Na meracu nema ni pola milimetra razlike od zamene do zamene.

Staje 2.95litara sa filterom.

Kako to objasniti.

Prešao sam sa njom 58000km...

Ako smo utvrdili da svaki motor trosi ulje, a pritom motori u koje staje 6-8 litra ulja potrosi od 500gr do 1l sto je oko 10%, koliko bi ti da potrosi tvoja corsa u koju ne staje ni celih 3l. Mali motor, malo staje, samim tim malo i trosi.

Mada kad malo bolje razmislim, koj ce k.... corsi ulje :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

...razlika od min do max nije ista na svim motorima i zavisi od kolicine ulja i koja staje u taj motor, sto veci motor veca je i razlika....

...svi motori trose ulje, ako je motor kompletno dobar i vozi se na "vrh" gasa ta potrosnja moze biti zanemarljiva ali je uvek prisutna, sto se vise maltretira motor i potrosnja ulja raste, pogotovo kod BMW-a !

...motori sa malim brojem cilindara imaju manju potrosnju od motora sa vise cilindara, sto vise cilindara tolerancije su vece, vece su u tarne povrsine a samim tim i uslovi za vecu potrosnju ulja !!!

...naravno potrosnja zavisi i od kvaliteta i vrste ulja koja se vozi u motoru.

Link to post
Share on other sites

koristim shell 10-40 mineral lpg vec godinu i po,dve i meni za 5000km skine oko dva milimetra sa sipke.koliko to kolicinski isnosi u ulju ne znam ali sam u principu zadovoljan.pre shella koristio sam kastrol 5-40 polusintetik i rezultat je bio katastrofa,misliom sam da mi ulje negde curi.inace motor je M40,318i e30,a presao je blizu 250.000 a mozda i vise,jer stari vlasnici menjali motor i blablabla!

Link to post
Share on other sites