Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Ono jeste da je stara tema ali nije lose osveziti je.

Kod mene je interesanto to da od kada sam kupio mog BMW-a konstantna potrosnja ulja mi je 3L na 7000km vec tri godine odnosno 60000km,kako god ga vozio.

Ulje koje sam do sada sipao je CASTROL Edge 5W-40 a od poslednje zamene CASTROL MAGNATEC 10W-40 i nikakva razlika.

Auto se ponasa normalno i nemam nikakvih pojava tipa dim iz auspuha i miris ulja iz istog kao ni kapljanja.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ako dihtung poklopca ventila ode(Ne vidi se curenje nesto puno....onako vlazno je i oseca se u autu kao izgoretina...ali ne uvek) koliko odprilike M52 motor moze da trosi ulja?

Link to post
Share on other sites

Ako ti se oseca u autu miris gorelog ulja onda ti je prosvirao davac pritiska ulja koji stoji iznad izduvne grane sa donje strane motora.

Link to post
Share on other sites

E to sam cekao :D Nisam hteo da pitam jer nisam siguran da li se zove davac i sta on daje :lol: Recite mi koliko kosta taj davac za m10 motor, jer kod mene tu ispusta ulje, prao sam motor i samo na tom mestu je pokazao masnocu posle nedelju dana... Inace potrosnja ulja kod mene na autu koji je presao do sad jedno 375 000km iznosi 2l na 10 000km i ja sam time zadovoljan :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
Ako ti se oseca u autu miris gorelog ulja onda ti je prosvirao davac pritiska ulja koji stoji iznad izduvne grane sa donje strane motora.

Zvao sam BMW Line i rekao ovo sto si napisao "davac pritiska ulja".COvek mi rece "ima" medjutim nije to dole kod izduvne grane, vec kod filtera za ulje.Kupim ja oba .....promenim ulje,filter i taj davac.Nisam jos osetio garez ...presao sam 200km od tada.

Nego da te pitam jel taj deo sto si objasnio da stoji iznad izduvne grane postoji ili se mozda zove drugacije pa ovaj covej nije znao da nadje.Inace isto su mi rekli da kod kartera ima neki davac ...ali on kad je neispravan svetli crvena lampica za ulje....kod mene ne svetli.

Hvala i pozzz

Link to post
Share on other sites

To u karteru motora je davač tj. senzor ulja u motoru, preko kojeg se kontroliše količina ulja u karteru. Ako je nedovoljno ulja pali žutu lampicu kao upozorenje, ili ako je senzor neispravan tj. oštećen. Davač pritiska ulja je napred, ispred motora, kod filtera ulja kao što si i napisao.

Dobro je što ti ne svetli lampica... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

E to sam cekao :D Nisam hteo da pitam jer nisam siguran da li se zove davac i sta on daje :lol: Recite mi koliko kosta taj davac za m10 motor, jer kod mene tu ispusta ulje, prao sam motor i samo na tom mestu je pokazao masnocu posle nedelju dana... Inace potrosnja ulja kod mene na autu koji je presao do sad jedno 375 000km iznosi 2l na 10 000km i ja sam time zadovoljan :rolleyes:

Bio je 600 dindzi u Aloneu ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

...najpre pozdrav svima! od skora vozim 320d e46 110kw,i imam veliku dilemo kada i kako kontrolisati ulje. kako sam do sada imao iskustva, motor treba da otstoji par sati da se ulje slije ili sta vec pa se onda kontrolise merac...ali rekose mi da kod bmw-a u tom slucaju ulje izadje i iz filtera ulja i onda pokazuje preko maksimuma :huh:

Kako i kada na bmw-u kontrolisati ulje???

Hvala i pozzzzzzzzzz...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I na kraju koliko je normalna potrosnja ulja na m52b20,meni udara litru na 1000km,nema dima ali smrdi za medalju iz auspuha i to cim se zagreje motor,i da,da li treba da duva na onaj iber,sto vodi ka separatoru i koliko da duva

Link to post
Share on other sites

znaci ne gine otvaranje,a tefloni ili gumice kako vec,jel moze na njih da trosi toliko,menjao sam separator bio je u kvaru ali nista se ne desava,i da,koliko sme da duva na taj iber,tamo kod vanosa stoji

Link to post
Share on other sites

meni na 8000km potrosio 1L ulja,ali tu sam ga bas dosta przio...kasnije sam sipao liqui moly,tu sam ga manje przio,potrosio mi nekih 600grama...sada sam sipao motul6100,videcu koja ce potrosnja biti...

Link to post
Share on other sites

Samo da komentarišem, to "ne potroši baš ništa" jednostavno fizički nije moguće. Ono što se dešava jeste da motor ipak potroši malo ulja, ali se istovremeno ulje "napije" vlage i prljavštine i stoga se nivo istog ne promeni. Naravno ovo je normalno i tako i treba da bude. Ali ima motora koji po prirodi, svojoj kontrukciji i nameni ipak troše ulje (do nekih 1L/1000km maksimalno, i to ako se "gaze") i mora da se proverava i doliva. Obično su to jači, visokoturažni motori ili ima i nekih slabijih kod kojih je to slučaj...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pozdrav drustvo imam m40 318i e36

Vidim da par ljudi vozi istu mahinu pa sam hteo da pitam koliko ulja treba da se sipa kod menjanja tj koliko staje u motor jer mislim da su mi strucnjaci u servisu napravili problem sipavši samo 3,5litra mobil 2000 10-40 polusintetik ,naime to ulje mi jepreporucilo par strucnjaka kao i majstor i prodavac u servisu,moja ogromna greska je sto odmah nisam proverio nivo ulja nego sam vozio mesec dana,i napravio 2500km,pogledam juce sipku i imam sta da vidim skoro santimetar ispod druge crte odozgo ako je to minimum,kupim ja ulje i dospem pola litra pre nego sto sam krenuo iz vranja za leskovac,dodjem ja danas ponovo do vranja ostavim auto da se ohladi izvadim sipku i uhvatim se za glavu ,suva skroz,dospem jos onih pola litra sto mi ostalo,upalim auto normalno radi,mirno bez nekih cudnih zvukova,motor suv ko barut nigde ne pusta ceo dan ga studiram, izvadim sipku ono oko santin od kraja sipke isto dosta ispod minimuma,lampica za ulje testirana prilikom ispustanja ulja i radi na auspuhu takoreci da se i ne vidi dim dok radi,mislim da nista nisam sjebao

Link to post
Share on other sites

Neznam dal jeste il nije vuce ekstra ,na sipku nema ni para da izlazi kamo li dim,ne naduvava creva,bio sam kod par majstora svi kazu da sam uboo ekstra motor,cudno mi da se lampica nije upalila,ili pa kontam nesto mmozda bude da nije sipka od nekog drugog motora :-) ,definitivno menjam ulje uzecu neko mineralno dajte predlog

Link to post
Share on other sites