Losi farovi- problem i resenje!


Recommended Posts

Pozdrav svima ;) Resio sam da zapocnem temu kako bih podelio svoje iskustvo sa ostalim clanovima koji imaju problem sa losim svetlima (fenjerima). U pitanju je Mercedes, ali je sustina price ista i za BMW. Dakle, kada sam kupio auto stvar koja me je odmah jako razocarala su prednja svetla. Imam fabricke xenone sa automatskom nivelacijom i zakretanjem ali je svetlost koju su davali bila zaista ocajna- niti vidim u daljinu, niti vidim u sirinu, bukvalno biciklistu pored puta ne vidim. Stvar se neznatno popravi kada upalim i maglenke, ali to je daleko od normalnog svetla, vidim 2 metra ispred auta i to je to. Ibarskom bukvalno ne smem preko 80 na sat jer prosto ne vidim put. Pomislio sam da je resenje da kupim nove sijalice, posto se ispostavilo da sam imao neke kineske kopije Osrama, pa sam kupio original Philipsove D2S. Situacija se neznatno popravila, ali i dalje nista, samo je umesto zutog svetlo postalo malo belje. Napominjem da su plastike spolja bile malo pozutele, a far iznutra je bio relativno cist, znaci nije bio u tome problem. Jedino su sociva (one staklene "kugle" preko sijalice) bila zamagljena al opet nije ni to bilo bas toliko. Video sam na FB jednu firmu koja prodaje projektore za farove i ta cuda (koga zanima neka posalje PP, da ne bude da reklamiram) i odlucim da pozovem lika da vidim kako mogu da resim problem. Odem tamo, pokaze mi decko projektor kakav treba da se ugradi kod mene i sad treba da odem kod decka koji to ugradjuje, na Mirijevo. Pretpostavljam da ga mnogi odavde znaju, Sale se zove, vozi zlatni E46 cabrio hardtop sa onim M style felnama od E60. Da skratim pricu, lik je skinuo oba fara i rasturio sve, ispostavilo se da mi zakretanje uopste nije ni radilo (tek sam tada i saznao da to imam na autu) jer su sijalice bile lose postavljene i blokirale su motorice. Oprao je farove iznutra, ispolirao spolja, namestio sve....ljudi, pa vi ne mozete da verujete kako je decko sve odradio!!! Tek sam tada shvatio koliko u stvari ja nisam nista video! One solje iznutra su potpuno izgorele u tom jednom delu koji je kljucan za bacanje svetlosti. Em se sve sija, em su mi proradili motorici za zakretanje, em je prebacio na H1 xenon, znaci nema vise kupovine sijalica D2S koje su po 40e komad nego 10-15e, sve nastelovao, ali svetlo koje daje na putu...pa ja vama ne mogu da opisem svoju radost, obradovao sam se kao malo dete, odusevljen sam! :dance3: Vide se lepo one linije tacno kako far baca,lepo belo svetlo, prijatno za voznju, sirina, daljina, a tek dugo svetlo, maaaaa....u mrklom mraku mogu novine da se citaju :P Tako da, ko ima isti problem, a hoce da ga resi objasnicu mu na PP, cela zajebancija me je kostala 180e ali je moj slucaj najkomplikovaniji moguci zbog automatike u svetlima, ko to nema bice mu verovatno malo jeftinije, a i brze ce se uraditi, ovo je ceo dan trajalo. Jos jednom, skidam kapu decku kako je odradio posao! Prezadovoljan sam! :preved:

Link to post
Share on other sites