BMW e36 diferencijal


Recommended Posts

Da meni je e34 bio sa duzim diffom i ubrzanje je bilo ocajno ali na 160km/h bio je na 3000rpm a potrosnja na otvorenom na toj brzini ispod 10l gasa ,motor m50b20

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

520 24v nosi dva razlicita prenosa a to zavisi od menjaca i godista auta :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

pozdrav svima, imam jedno pitanje sto se tice diferencijala..imam 325i, i stavio bi dif iz M3 (sper), ako je drugaciji odnos, da li ce da laze cajger??

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 years later...

Tema jeste stara ali meni treba informacija vezana za ovu temu pa da ne pravim drugu...

Imao sam 1.6 u 36-ici a sad 1.8is, prenos mi je mnooogo kratak i to me po malo nervira, udara u blokadu na 200km/h, pretpostavljam da je diff 4.10, sta mi preporucujete vi koji imate malo vise iskustva sa tim, koj prenos da potrazim?

Da napomenem, nije mi cilj da idem 250 i ovo mi je mnogo ali nervira me sto je na 100km/h u 3000rpm... A pre sa 1.6 motorom je bio na 1800-2000rpm...

Link to post
Share on other sites

Znam ja da nece biti 2.5 :lol: Nego mene interesuje da li cu bas mnogo izgubiti na ubrzanju, jer ako nije toliko velika razlika vise bi mi odg da budu duze brzine, i zbog otvorenog puta i zbog potrosnje... Jbt sad saltam ko dizela, idem 30km/h ubacim u trecu on ima snage kao da sam u drugoj, desilo mi se vise puta da na 80 trazim sestu brzinu jer mislim da je jos u trecoj pa kao hocu u cetvrtu :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

koliko sam ja upucen i na is u je odnos kao i na 316 oko 3,4

nije ti 4,1 jer sa njim je u blokadi u 160 a na 3ooo ide 100

ako ti sada ide na 3000 ide 100 po logici na 6000 ide 200 a do blokade ima jos tako da mislim da je sve to ok.

Link to post
Share on other sites

Meni je stvarno nelogicno da on izmedju 160 i 200 ima toliko snage i toliko brzo ubrza a da je max 210, doduse meni je blokada na 5500rpm to jos nisam ustanovio zasto je tako... Kako da stavim klip a da to nije preko youtube-a?

Link to post
Share on other sites

Kod tebe je dif 3.45 ili 3.38 zavisno od godista. Da je 4.10 na 6000 o/min bi isao nesto manje od 170.

Dif 3.15 ima veliko kuciste tako da treba jos neke stvari da se menjaju, a i prilicno je brz za taj motor.

Bolja varijanta je 3.23 ali mislim da se tesko nalazi i ima veliko kuciste.

Link to post
Share on other sites

Moj auto je bio 1.6 i ja sam za njega kupio diff sa fabrickog 1.6 jer je moj ostao bez ulja i prozvizdao, znaci fabricki od 1.6 je kod mene koj god to bio, ja ne mogu sa njega da procitam jer je zardjao, po mom misljenju ovaj motor ima dovoljno snage za duzi prenos od ovoga sto je sad na njemu.. Mene interesuje da li je neko stavljao duzi diff na 1.8is i koliko je to uticalo na ubrzanje potrosnju i tako to...

Link to post
Share on other sites