Pozdrav! e30 318is


Recommended Posts

Dakle vreme je bilo da sredim auto kako dolikuje, jer do sada je vreme bilo ogranicavajuc faktor. Od kada sam uzeo auto bilo je nagovestaja da ce biti potrebe da se radi limarija ali sam to odlagao iz godine u godinu dok "vrag nije odneo salu"... Bacili smo se timski na planiranje sta raditi i do koje mere, prva ideja je bila da se auto dovede u suvo stanje (da ne pusta vodu na sve strane), da se mehanicki utegne itd. Kada smo ustvari zagrebali ispod povrsine i ispod svih prethodnih "sredjivanja" i krpljenja morao sam da donesem odluku da li uopste ima smisla sredjivati ga. U tom trenutku auto je vec rasturen u delove. 

E sada tu dolazimo do odlucujuceg faktora. A to je da niko od nas koji ovo radimo nije racionalna osoba i ovo radimo iz ljubavi. Krecemo "all in". 

Kompletnu restauraciju, nabavljanje delova, logistiku itd radio je Milos Milesevic (na instagramu garage_disidenta), a limariju je radio Gos'n Joksa. Pocetak restauracije Avgust  2019, registrovan avgust 2020 (projekat nikada nema kraj 😂).

GibsfiI.jpg

Unutrasnjost napolje....

GkGVM05.jpg

...Motor napolje...

Kada smo videli da je izlepljena ova izolacija po podu znali smo sta mozemo da ocekujemo... 

Gew1hQe.jpg

UNfVTKV.jpg

Qh5zGO2.jpg

NhA8e0B.jpg

yvdQgWA.jpg

...pa da pocnemo.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamenjeni su pragovi, vrata, krila, gepek, siber, pod, dzepovi u gepeku, kao i dosta "sitnih" intervencija oko koseva, zadnjeg veznog lima itd itd itd... Na zalost nemam mnogo fotografija iz te faze sredjivanja. 

t23DVgl.jpg

fyXRb5Z.jpg

WtWeSGf.jpg

8d6kwAC.jpg

afScA04.jpg

uNXJzy1.jpg

 

Nakon toga doslo je na red farbanje. Boja fabricka crvena - brilliantrot

qZ3CpGy.jpg

wWBsZMx.jpg

kAjgdeS.jpg

gdSSGbw.jpg

NukoTtw.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Doslo je vreme da se sve vrati na svoje mesto, ako ne novo, onda reparirano. 

Kompletni trapovi su peskirani, kao i balans stangle, celjusti, stozeri amortizera i nesto cu sigurno zaboraviti. 

KODDndu.jpg

Zamenjene su sve kocione cevi, creva, reparirane su celjusti, zamenjene su anker platne, reparirana je servo letva, novi diskovi, plocice, repariran sistem rucne kocnice itd itd itd...

cbs7BuP.jpg

Kompletna instalacija preispitana i sredjena.

IbfNpPl.jpg

8nTby28.jpg

iudQ4ut.jpg

jC8v7ql.jpg

AWtjr8I.jpg

6Hn4gdH.jpg

D55qpNs.jpg

Da napomenem da na auto nije vracena nijedna stara gumica ili zabica osim ako bas nije bila u perfektnom stanju. Ostale su zamenjene novim ili dobrim polovnim ukoliko nismo mogli da nadjemo nove na vreme. 

RzEu4Bs.jpg

foj9Y6H.jpg

GVCpRwx.jpg

LFlaBmN.jpg

jlRQRA9.jpg

Uglavnom, cilj je da se na auto vrati samo ono sto je bolje nego sto je bilo.

Link to post
Share on other sites

Od dodatne opreme koju smo dodali tu je klima, elektro podizaci, elektro siber i jos neke sitnice. 

Motor rastavljen, zamenjen lanac, spaneri, lancanici, karike, semerinzi, svi dihtunzi, vodena pumpa i opet cu zaboraviti gomilu stvari... 

 

QxjwBJC.jpg

WCRkep4.jpg

 

hbWOTYf.jpgkcmeq7x.jpg

QEuvdKZ.jpg

JWowhkF.jpg

i hokus pokus nazad pod haubu. U principu motor je bio dobar (osim curenja na sve strane), ali je bila dobra prilika da se odradi malo veci veliki servis 😁 

 

mwEJC6P.jpg

...Nov set kvacila...

knBb8mJ.jpg

.. opet moram da se zahvalim Milosu na neverovatnom trudu i pedantnosti. Nista nije vraceno na auto a da prethodno nije BAREM kompletno ocisceno. To je nesto sto cenim kod ljudi i to je ono sto izdvaja njega kao pre svega zaljubljenika a potom i majstora.

Ovje9aM.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Unutrasnjost je sto se izgleda tice ostala nepromenjena. Zamenjen je tepih, neke plastike na tabli, kadica, novi prekidaci za svetla snala i znak na volanu, poklopci za zadnje zvucnike, visokotonci... Volan je ostao Mtech 1 370mm, sedista kao i tapaciri u Pacific blue dezenu, ne odgovaraju ovom modelu ali meni se dopada kombinacija crvene i plave boje koju takodje imam i u savu na volanu. Na sedistima su zamenjene sve sajle i ostali pokretni delovi koji propadaju i nasli smo jos u istom dezenu da stoje u rezervi sobzirom da je materijal star 30 godina... 

niAJzhr.jpg

TtyH5Kn.jpg

avG3Hlb.jpg

Mk8NJ6k.jpg

Instrument tabla je prelemljena, zamenjene su baterije i svi zupcanici u satovima.

EcJd6kY.jpg

Bice za neki dan detaljnijih fotki unutrasnjosti... a do tada samo ovo 

N2ja6Gj.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Spolja IS prednji i gepek lip, pragovi od karavana, maglenke, smoke farovi i migavci. Felne bbs style 5 15" kao zimski set.

Bitno da napomenem da je ovo sve radjeno da bi auto bio kao nov, sto blizi fabrickom stanju. Ali ne da bi stajao u garazi vec da se vozi svakog dana.

I neke fotografije kako sada izgleda auto.

kC2mK3w.jpg

LE8uedI.jpg

s0ztae0.jpg

GTJvvZi.jpg

WAUJ1oP.jpg

eGyA0HV.jpg

paA8uIk.jpg

9WpEHJI.jpg

Za fotke zasluzni Igor iz PH asocijacije i nas drugar Viktor S.

Link to post
Share on other sites

Bravo, svaka cast na trudu, volji i uradjenom poslu...ovo moze samo teski zaljubljenik u automobile. Bukvalno si ga vratio u stanje fabrike, ako ne i bolje. Da uzivas u svakom predjenom km sa ovom legendom. [emoji6]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

kCPjpin.jpg

Uradjen mali servis i zamenjen termostat i rashladna tecnost. Cinilo mi se da se sporije greje ali izgleda da su to samo neki gremlini u mojoj glavi jer nema sta da se radi na autu (bio je ispravan termostat). 🤣

uJiYlgq.jpg

Vozi se skoro svaki dan...

3gkGXA9.jpg

Kupljene Azev A 16x7.5/9j za letnji set. 

Nikako da napravim neku fotku iznutra... Za sada po jedna fotka "snale" i tek presvucene pecurke.

xFDBmse.jpg

VlI3MBV.jpg

Rucicu presvukao @Dzoni(Nikola Nikolic), mlada nada storelijeve skole :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
4 minutes ago, Bengvejac said:

To je ta :D

Cak mislim da smo se i sreli/mimoišli. Padala je jaka kisa tog dana, ja sam bio u sivoj kocki, na ulazu u svker.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Cak mislim da smo se i sreli/mimoišli. Padala je jaka kisa tog dana, ja sam bio u sivoj kocki, na ulazu u svker.

Moguce, svakog dana sam na toj relaciji.

54 minutes ago, Carbon said:

Nema ljepše boje za e30 od crvene. Još pogotovo u ovakvom stanju.

Na radost :D

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Evo neki update da zivne forum :D 

Nove eibach pro kit opruge, Bilstein B4 amortizeri i nove solje u krug.  

 

 

65poeZ5.jpg

 

UDx2Zmk.jpg

Nove poluosovine SKF

 

FUNgKTC.jpg

ATE diskovi i plocice i jos neke sitnice..

 

WAFt8C2.jpg

Edited by Bengvejac
Link to post
Share on other sites