E30 24v kompressor/supercharger


Recommended Posts

Nema farbanja, bez nekog preteranog ulaganja :) tako bi bar trebalo da bude. Nadam se da ce se zavrsiti kako smo zamislili. Sto se tice struje mislim da ga varam sa onom poljskom spravom ECU MASTER Digital ECU Tuner 3 ili ti det3. Kazu da lepo radi posao. Ili ako se nadje neki dobrovoljac da ga reklamiram za MegaSquirt :P , mozda bi najpametnije bilo ustelovati ga dobro na plin sa 2 isparivaca :pilot:

kick ima li ovo dovoljno snage za nase domace drift staze?

on ima manji m62 sc
Link to post
Share on other sites

ti si Car.,uzivamo da gledamo tvoje proekte...samo napred i kači slike radova.....

P.S. jel ova kocka vozena po bezaniji pre par god,mislim da je i bila u oglasu dugo ,prodavala se kao sredjeni 318is za 2000e ,je bila pocetna cena,ako se ne varam...

Link to post
Share on other sites

Fala vi, ova nece biti detaljisana puno kao crna ali bice zanimljiv projekat.

Prodavala se jeste, ne znam cenu koja je bila i gde se vozila. Inace je 318is, ima sper i 4 diska, crno nebo... nekad je neko izvadio m42 i ubacio surovi m40 koji je vec izvadjen i prodat :)

Inace auto je kompletno limariski uradjen i ofarban u ovu neku perla boju pre par godina. Zatvoreni su mu i kanali za lajsne. Enterijer je u ok stanju, tako da sto se tice posla treba ubaciti m50, sc i malo to tjunirati. Za pocetak necu obarti kompresiju da vidimo koliko ce da traje.

Veliki prijatelj i kolega sa foruma Sasquatch (bivsi vlasnik) je kompletno sredio trap tako da ni tu necu nista dirati osim mozda kocnica :) Ovoga puta malo manji diskovi da stane u 16"

Link to post
Share on other sites

da da to je ta makina,to je ta boja čudna,samo je imao druge felne ,i znam da je ulagano u auto,vidjao sam ga kao ga cima po novom BG-u,dobro je isao....ali će tek sad da pokaže svoje pravo lice kad ga ti i tvoja ekipa oplemenite sa tim "zezalicama"....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pa da nastavimo...

l1w5.jpg

Improvizacija na delu.

oflh.jpg

Odluceno je da dodje na mesto alternatora i da ide direktno u usis bez IC-a, kao sto je i bio fabricki na Jaguaru/Aston Martinu

wdqbn.jpg

Pranje, rasturanje...

m1hv.jpg

Kupljen i jedan 2.8 blok od kolege sa foruma.

yrvz.jpg

3pq52.jpg

oeonz.jpg

2.5 klip i radilica

csiyu.jpg

uosec.jpg

Radilica 2.8 odneta na poliranje u MR ali ipak je morala na 1. specijalu...

d53u.jpg

Nemamo srece sa polovnim motorima, na kraju uvek zavrse na prvoj.

l6fs.jpg

Inace motor je bio u super stanju, mogao je i ostati kao 2.5

06o8.jpg

2.8 radilica - Kovana.

h9q5m.jpg

2.8 radilica i 2.8 klip

ngyz.jpg

Po vecini stranih foruma kazu-dokazano je da ova kombinacija u m50 bloku i 2.5 glavi daje CR negde oko 11.2 sto je super za N/A motor,

ali zbog kompresora klipovi su obrijani za nesto malo manje od 2mm. Sada bi kompresioni odnos trebalo da bude negde oko 9 tj 9.2 tacno po preracunu.

I leteci i lezeci na 1. spec. Sreca pa nije s50 :lol:

t2gjd.jpg

pwt5g.jpg

2.8 m52 klip pre i posle skidanja cela radi obaranja kompresionog odnosa.

xrvn.jpg

7uun.jpg

8zkc.jpg

Radilica m52 2.8 klip spusten i klipnjaca 135mm

08ir.jpg

Mogli smo ici i na varijantu 130mm klipnjace od m20 2.0 i klipovi m50 2.5 koji su bili u motoru vec- Frankenstain motoren.

Ovako je sve iz m52. Naravno karike su za gusani blok kupljene, jer je ovaj m52 bio alu-nikasil.

Nesto novo a nesto kao novo. Izgleda je neko skoro menjao lanac i klizace.

cbjw.jpg

Gleda i ceka

2u72.jpg

zea4.jpg

g4xq.jpg

Svi semerinzi novi.

gs45p.jpg

7aks.jpg

Vodena sa metalnim lopaticama.

mo6tg.jpg

6spb.jpg

BMW klapna gasa se ukida jer kompresor ima svoju klpnu, dosta vecu. Ima i bajpas ventil koji se otvara prilikom zatvaranje klapne gasa,

tako da onda vazduh kruzi. Nema potrebe za blow off ventilima i nenormalnim sistanjem i duvanjem kompresora u atmosferu kad se pusti gas.

3xww.jpg

l04r5.jpg

Alternator na mestu klime/ ima siber :D

kxgk.jpg

ZF menjac...

jbvr.jpg

M20 zamajac, olaksan.

kfyf6.jpg

Korpa ojacana, lamela nova.

n08hw.jpg

Dogovor je bio da ga ne picanimo mnogo...al jbg

43s4.jpg

Da li neko zna gde imaju da se kupe alu kolena u Srbiji???

2h69q.jpg

lim8.jpg

bvgq.jpg

n4k7g.jpg

Ako vec nisam napisao, kompresor je Eaton m90. Skinut sa Jaguara XJ6R, redni sestak. 4000kubika i pravio je oko 0.75bara fabricki. Ovde je odnos remenica takav da ce se vrteti 13000rpm kada se motor bude vrteo 6500 obrtaja. Inace englezi ga vrte do 15000 obrtaja, posle toga vec krece da zagreva vazduh. Trebalo bi da bude min 0.8bara vec od malih obrtaja.

Stanje odlicno.

rhc5.jpg

o44n.jpg

Dizne 390cc na 3 bara :blink:

j5c7.jpg

Letva e36

hd77.jpg

8gwnb.jpg

Kad vec nema Azev, da bar lici :D

btio7.jpg

Nisu se bas volele <_<

ji6gl.jpg

Ali vremenom su postale vrlo bliske :e30: :e30:

0h52a.jpg

Proba

xo8i.jpg

g9k5.jpg

Na kraju ipak ide na 5 rupa.

Crne prodate kupljene iste sa 5 rupa.

89smb.jpg

Motor je upaljen bez kompresora i lepo radi. Nastavak uskoro...

Mislili smo i o ovome ali ipak ne...trazi se jos jedan zdrav kupe siroki stop.

nzhw.jpg

z9zxp.jpg

Link to post
Share on other sites

vid ovo :D

ako napuni 0.8bar imaces od 400-450nm momenta, ako sve bude radilo kako treba na pritisku koji planiras bice dosta snazniji od emovog motora. ako bude 0.8bar na niskim obrtajima posle 4500 obrtaja bice 0.5bar. Mogu samo da mislim sta ce ovo raditi u kocki, kod mene na dosta nizem pritisku pa je razlika nebo i zemlja u odnosu na atmo, mislim trkam se sa calibrom c20let faza 2 oko 300hp koja je ujedno i jedna od najboljih calibri u Srbiji, ako ne i najbolja, idemo priblizno isto, na zadnjem stajanju dva puta ja njega dobio jednom on mene, u prva dva on omasio brzinu pa malo zakasnio, treceg puta ja omasio, uglavnom vidi se na letecem startu da bi minimalna razlika bila, samo ko malo pre da gas.

Link to post
Share on other sites

Svaka cast...samo cemu Izraelski lezajevi u bmw motoru....

Link to post
Share on other sites