Neotkljucava SAMO vozaceva vrata


Recommended Posts

Ako moze brzinska pomoc

Odjednom nemogu da otkljucam vozaceva vrata,ni da ih otvorim.

Na daljinski otkljuca i zakljuca sva vrata,gepek i vrata od rezervoara,isto je i kada probam sa kljucem u bravu i kada probam da zakljucam na dugme unutra na centralnoj konzoli kod menjaca.

Nemogu cak ni iznutra da se otvore kada probam za bravu.

U cemu je problem jel ima neko pretpostavku?

Link to post
Share on other sites

A pogledaj ovaj video:

Ovaj lik kaze da mehanizam centralne brave hoce da vrisne na pojedinim vratima, ali da i dalje moze manuelno da se otkljucava i zakljucava,

Fora je da se centralna aktivira na pola hoda kljuca u levo ili desno (otkljucavanje-zakljucavanje...), ali kada ga zavrnes do kraja onda manuelno otkljucava i zakljucava.

Nadaj se da je i kod tebe tako, pa da mozes makar da ga otkljucas i oteras kod majstora sa otkljucanim vratima da moze da radi na njima...

Link to post
Share on other sites

@doktore,ima struju u vratima,radi prozor,zvucnik neradi zbog izlaza na radiju to je od pre tako

@duHe to je upravo to kao na linku,hvala

@tomash nasao sam vec taj klip na yt,ali kod njega radi ponekad mehanicki tj na kljuc,kod mene je zakucalo totalno.

Moram oterati kod majstora i da mu pokazem ova uputstva sa linka,jer definitivno nema nijedne druge solucije za otvaranje vrata bez ostecenja.

OSIM

Link to post
Share on other sites

Zanimljiv mi ovaj tvoj problem, i ne mogu da ga izbijem iz glave...

Vidi ovo : http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=226941

A najzanimljivije mi je ovo:

I bought one of those OBDII Diagnostic kits off eBay (carsoft) and tested EVERYTHING. I decided, the problem was somehow related to my Driver's door lock actuator since when commanding the driver's door to unlock from the computer, it would not unlock. Carsoft gives you the ability to control each lock individually from your computer which is directly plugged into the OBDII port.

Anyway, I then took the car into the dealer. They checked it out and said I had a 'failing' drivers door lock actuator; the car ended up putting itself into 'transportation mode' due to the failing lock actuator, and thus the crazy behavior all stemmed back to that 'setting'. As far as I know, had I looked for the 'Transportation Mode' setting, I should have been able to fix it myself. Dealership ended up charging me the full $100 dianostic fee and simply reset the setting. PLEASE let me know how it works out for you! I spent way too much time/effort/money trying to figure this damn problem out!

Mozda i da probas kad si vec unutra da necim izvuces napolje dugme za zakljucavanje u vis (krajnja nuzda), ili negde kod kolega sa foruma koji rasturaju e39-ke skines tapacir sa vrata i odneses nekom limaru da ti zavuce lim i rucno povuce polugicu/sajlicu ili sta vec i otkljuca na osnovu tih vrata sto mu doneses bez tapacira, moze i na njima da proba, a onda od tog forumasa pazaris taj aktuator sto zahebava.

Ali je mozda najpametnije ovo sa dijagnostikom...

A mozes da probas i neke trefer varijante:

skines klemu, pa odmah po stavljanju kleme otkljucas dok ne upadne u taj transportation mode, sto rucno, ili na dugme...

ili

Kljuc skroz na levo, pa drndas polugicu za otvaranje vrata, malo WD spreja,

ko zna...mozda i upali...

Link to post
Share on other sites

sad sam eksperimentisao,nista nisam uspeo,ali sam zakljucio jos jednu stvar

kad je auto zakljucan i kada na kljucu pritisnem zakljucavanje ,nepali svetla u autu,a pre je palio?

Link to post
Share on other sites

sad sam eksperimentisao,nista nisam uspeo,ali sam zakljucio jos jednu stvar

kad je auto zakljucan i kada na kljucu pritisnem zakljucavanje ,nepali svetla u autu,a pre je palio?

Pa nece da upali svetla jer ne zatvara krug,znaci da je nesto u problemu,vrv je mehanizam brave na tim vratima zakovao,ili se otkacila neka poluga,moraces tapacir da skines iznutra,moze da se skine bez ostecenja,samo treba zivaca,ili ga malo samo otvori da dodjes ako mozes do brave pa je rukom ggurnes da se otvori ako hoce.Sex je ali jbg desava se.

Link to post
Share on other sites

neces verovati ali danas ga preteram kod alfiste u radionicu i covek ga otvori za 5min

onda je natenane skinuo tapacir,zakljucak roknula brava.Sad sam se dogovorio sa Kimijem da posalje ujutru

Link to post
Share on other sites