BMW 320D e90 CHIP/MAP


Recommended Posts

Pozdrav ljudi,po nazivu teme ste verovatno pomislili da sam vec cipovao auto ali ne,imam jedno pitanje.Radi se o motoru 2.0 110KW/163KS. Danas sam bio kod majstora nekog nesto radio na autu,i on je malo potjerao auto i kaze da ide dobro,medjutim,ono sto meni smeta je sto max snagu dobija na nekih 2200 obrtaja,i tu "lepi za sediste".Malo sam pricao sa njim i on mi je pricao o promeni mape u kompijuteru automobila,mene zanima da li tu spada i cipovanje ili samo menjanje mape i ubacivanje te tuning mape kako bi auto sto bi se rekli "lepilo za sediste" na nizim obrtajima.I gde bi se to moglo najkvalitetnije uraditi?Cena? Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Rekao bih da ti je najbliza Pozga, Revo Chip, ako mislis da vidis koliko si imao snage a koliko si dobio...

Drugar je skoro radio kod njih ( e46 320d 150ks ) i prezadovoljan je, jedino sto nisu uspeli da mu spuste taj spic momenta, koji mu je ( bez klapnica ) na 2300-400rpm..

Inace iz auta je izvuceno 192ks, skinuli su katalizator, ocistili kompletan usis, egr, itd..., auto vuce odlicno, ne mogu da uporedim pre chipa, jer sam ga davno vozio, ali sada, sudeci po cajgeru koji od 80-160 bukvalno preleti ( bez dimova ) mislim da je uradjen dobar posao...

Link to post
Share on other sites

a od 80 do 160 bez P dimova ?

jbt auto industrija trosi milione na razvoj dizel motora koji postuju euro norme , ne zagadjuju i malo trose ....

KAD , nasi momci iz Pozege izmislili dizel koji ne dimi i jos mu odfikarili katalizator ... alal im K :lol:

Link to post
Share on other sites

Pozdravljam Revo Pozegu, sto puta sam ih pohvalio. Ali, sumnjam da ce to resiti tvoj problem, mozda ce to samo malo finije da izgleda ali ce i dalje turbina da se "pali" na odredjenom br obrtaja. Dizel je to..

U svakom slucaju mekanije ce da radi i imace vise konja i obrtni momenat.

Link to post
Share on other sites

2.0 110KW/163KS- jebe te racunica

max snagu dobija na nekih 2200 obrtaja- tu te vec jebe majstor

Moja greska,120kw.

Zasto majstor? Pa i sam vidim i osetim da na 2200 obrtaja maximalno vuce i lepi u sediste,u cemu je tu problem?

Link to post
Share on other sites

Rekao bih da ti je najbliza Pozga, Revo Chip, ako mislis da vidis koliko si imao snage a koliko si dobio...

Drugar je skoro radio kod njih ( e46 320d 150ks ) i prezadovoljan je, jedino sto nisu uspeli da mu spuste taj spic momenta, koji mu je ( bez klapnica ) na 2300-400rpm..

Inace iz auta je izvuceno 192ks, skinuli su katalizator, ocistili kompletan usis, egr, itd..., auto vuce odlicno, ne mogu da uporedim pre chipa, jer sam ga davno vozio, ali sada, sudeci po cajgeru koji od 80-160 bukvalno preleti ( bez dimova ) mislim da je uradjen dobar posao...

Probacu da ih kontaktiram da vidim njihov savet.A sto se tice katalizatora,nmg ga uklanjati jer mi je auto na stranim tablama i vozim ga u Italiji,a kao sto vec verovatno znas tamo je obavezan,malo sam tamo malo ovamo :)

Link to post
Share on other sites

@pontdom

Ko te tuce po usima da drobis toliko?

Dimovi su spomenuti zarad raznih "tjunera" koji chipuj na hiljade konja, a iz tih automobila chadi kao iz trulog smederevca...

Mape ne rade momci iz Pezege, vec shalju izmereni dijagram u Italiju, tamo se pravi mapa, vraca nazad i unosi u kompjuter...

@lukic

Pozovi, pitaj, to bar ne kosta...

Link to post
Share on other sites

slusaj...da bi se promenila mapa prvo mora da se ocita stara i izmeri vazduh na usisu ... te fore sa Italijom i oni vracaju mapu su price za malu decu ...

uostalom vracaju uvek istu bez obzira sta im posaljes , ili ... sto ne probate da posaljete samo dijagram sa valjaka bez podataka o kom autu se radi da vidimo koju ce mapu da vam vrate ???

nateracete me da postavim snimak i prevod sa cipovanja iz Italije , sa valjaka gde covek lepo objasnjava sta gde koliko i kako .

jos nesto , ne postoji dizel a da ne dimi !

Link to post
Share on other sites

@TOKYO Druze,posto niko nije odgovorio na moje pitanje konkretno,ajde ti boga ti,jel u menjanje mape ne spada ujedno i cipovanje?I sta mislis ti onako sta bih dobio ubacivanjem te modifikovane mape?I ako mozes reci neku pribliznu cenu,ako znas da je neko to radio pa si nacuo neku cifru :) Podrav i hvala

Link to post
Share on other sites

Zar nije u Gorobilju? Ako cemo topografski.. :D

Ma nije kkav crno Gorobilje,tu su se nekad obradjivale glave motor :D Imas u kontaktu gde je tacno,ja sam iz Sevoja od tog mesta jedno 5km! Iz beograda ko dolazi doje mu sa desne strane,prodje se Pozega naravno ;)

Link to post
Share on other sites

@lukic

Chipovanje ili remapiranje, za tebe u prevodu isto...

Cena ide 50e od parking tjunera do 500 u nekim renomiranim kucama...

U Pozegi je oko 250, tako sam cuo...

@pontom

Ne mogu da slusam, mogu da citam...

Ja pricam iz prve ruke mog prijatelja, na osnovu prvog dijagrama, napravljena je prva mapa, izmerena, poslata nazad za Italiju, pa je italijan rekao da skinu MAF i da ga ociste, pa je opet slao nazad, onda su opet korigovali dok nisu ustanovili da ventil na turbini kasni i da je to sto su dobili maksimum...

Vratio se za BG, za mesec dana opet otisao da skinu turbo i da ga srede, usput je ustanovljeno da je katalizator polomljen i da ima prljavstine tu i tamo, sve je rasklopljeno, sredjeno, Auto je opet vracen na valjke i izmeren na 191-2 ks.

U prvoj turi je platio regularno, drugu je prosao sa 15.000din sa sve servisom turbine..

Ako oni tamo lazu pricu za Italijane lazem i ja, ali vecina pametnih tako radi, ne igraju se sami i ne rizikuju, vec za njih rade drugi....

c7oa.jpg

Link to post
Share on other sites

Da, dizel mora da dimi, ali ne mora da ostavlja oblak iza sebe kao sto ljudi misle da se desava posle cipovanja. Ja bih se zakunuo da moj ne dimi, tj da se ne vidi. Posle Revo cipa, osetno mekanije radi steptronik, lepse menja brzine.

Link to post
Share on other sites

najBOLJI u svome elementu...

ovih dana , kada me ne bude mrzelo da pisem... otvoricu jednu temu sa mojim iskustvima u vezi cipovanja benziskog i dizel motora...

ne zato sto ZNAM , jednostavno sam to pregurao a nisam se stideo da pitam !

Link to post
Share on other sites

slusaj...da bi se promenila mapa prvo mora da se ocita stara i izmeri vazduh na usisu ... te fore sa Italijom i oni vracaju mapu su price za malu decu ...

uostalom vracaju uvek istu bez obzira sta im posaljes , ili ... sto ne probate da posaljete samo dijagram sa valjaka bez podataka o kom autu se radi da vidimo koju ce mapu da vam vrate ???

nateracete me da postavim snimak i prevod sa cipovanja iz Italije , sa valjaka gde covek lepo objasnjava sta gde koliko i kako .

jos nesto , ne postoji dizel a da ne dimi !

U Zrenjaninu postoji tip, Dragan Todorovic je zove, svojevremeno je vozio trke, imao vrhunski auto servis. To je prvi covek koji je radio chipovanje u Srbiji, kod njega su dolazili Marko Milosevic i ta ekipa, spremao im je kola za trke. On je slao mape u Nemacku siguran sam. Za dizele se slazem s tobom.

Vidim da se razumes u auto pricu, samo ne kontam zasto se tako odusevljavas renaultom koji je vazda smece bio...

Link to post
Share on other sites

Kad vec mozes da drobis u prazno, onda odvoji malo vremena, otvori temu i napisi koju pametnu da svi naucimo nesto...

Link to post
Share on other sites

U Zrenjaninu postoji tip, Dragan Todorovic je zove, svojevremeno je vozio trke, imao vrhunski auto servis. To je prvi covek koji je radio chipovanje u Srbiji, kod njega su dolazili Marko Milosevic i ta ekipa, spremao im je kola za trke. On je slao mape u Nemacku siguran sam. Za dizele se slazem s tobom.

Vidim da se razumes u auto pricu, samo ne kontam zasto se tako odusevljavas renaultom koji je vazda smece bio...

Cuo sam za nekog tipa sto ima servis u Smederevu, odradio je par vrhunskih auta, tipa evolusne i par gti i r32..

znam i par momaka koji su isli u Revo u Rumuniju da odrade, i naravno Milana Mass koji je nagurao 300ks u x5 3.0d u Hammanu u Svabiji.

Link to post
Share on other sites