Saveti oko poliranja falca felni


Recommended Posts

Za par dana krecem na odmor, sa posla, u garazu-))) pa sam odlucio da sam sredim felne, Ono sto me zanima a nisam nikad radio je poliranje falca aluminijumski felni. Imam Borbet uski 7j 15, na njima je mislim fabricka boja lak i trebalo bi da je plastifikacija mada nisam siguran, Uradio bih falc i farbanje srca u metalik sivu srce isao bih ono klasika spric git farba lak a oko falca sta raditi koje gradacije papira koja pasta ako treba MOLIM SVAKI SAVET DOBRO DOSO I FALA VAM.:preved:

Link to post
Share on other sites

Ako nisu puno ostecene, smirgla, krenes od 500 lagano, sledeca, pa tako do 1500, finije granulacije od 800 na gore sa dosta vode, kada zavrsis sa smirglama onda purol pasta, imas je na Buvljaku, verujem i po farbarama, radis purolom, krpa i krenes, drzis dok ne krene da sasusuje pasta, opet nanosis i tako dok ne dobijes glazuru, posle predji sa petrolejom da dobije zavrsni sjaj...

ovo ti je najlalaksa varijanta za korektne rezultate, ako hoces za izlozbu, kreda, filc, obrtaji pa cepaj...

evo ti na tubu, od ostecenih rubova do kraja..

Link to post
Share on other sites

Ako nisu puno ostecene, smirgla, krenes od 500 lagano, sledeca, pa tako do 1500, finije granulacije od 800 na gore sa dosta vode, kada zavrsis sa smirglama onda purol pasta, imas je na Buvljaku, verujem i po farbarama, radis purolom, krpa i krenes, drzis dok ne krene da sasusuje pasta, opet nanosis i tako dok ne dobijes glazuru, posle predji sa petrolejom da dobije zavrsni sjaj...

ovo ti je najlalaksa varijanta za korektne rezultate, ako hoces za izlozbu, kreda, filc, obrtaji pa cepaj...

evo ti na tubu, od ostecenih rubova do kraja..

Moje nisu ostecene uopste poceo je na nekim mestima se se ljusti lak ili plastifikacija, gledao sam ovaj klip dal ja mogu rucno isterati sjaj, on je poceo sa dosta grubim papirom od kog ja da krenem, i znaci purol pasta na kraju ne polirka, i neko pominje sa uljem poliranje to nikad nisam radio sta je bolje voda ili ulje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

meni jedan lik tako doneo na lakiranje , felne koje je polirao dve nedelje unazad. i ja mu lepo kazem , covece otpasce ti lak za dva dana. a on meni -- nece nece samo ti izlakiraj. ahahahahahahaha sutradan me zove, ej druze otpao mi lak od felne. ahahahahahahaha car. na ovom klipu sto je tokyo postavio, e tu covek pokazuje kako treba da se radi . i to je to bolje ne moze

Link to post
Share on other sites