Recommended Posts

Juce poceli da se cuju,al kad se auto bas zagrejao,u voznji se ne cuju samo na leru...cas se cuju cas ne...ulje mi je total 10/40 skoro sam ga menjao u pm nisam ni 1000 km presao...sta bih mogao da uradim,ne znam da nije lose ulje ili sta vec,do sinoc je lepo radio ...jutros se nisu culi,vozio ga jedno pola sata i opet poceli da klepecu pa stanu pa pocnu...bio sam kpd majstora pn kaze da jesu pofizaci,al on ne moze jos nista tek za dva tri dana...pa ne znam dal bih ja mogao ikako to da resim nekom zamenom ulja ili postpje li neki aditivi za ciscrnje onih cevcica sto bacaju ulje na bregastu...

Link to post
Share on other sites

I meni je e30 tako klaparao, 316i, zacepila se ona cevka, to te muci. Ja sam menjao bregastu i podizace, tako sam resio problem. Zanimljivo da me ti podizaci nisu mucili dok sam koristi 15-40, a kad sam presao na 10-40 tu je poceo da klapara...

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je do ulja...

Total je dobro ulje, za svoju cenu mozda i jedno od najboljih na trzistu, ja sam ga uglavnom vozio na mom IS-u i nikada nisam imao problema, nikakvih zvukova ni potrosnje...

Verujem da su podizaci u problemu, cak i da sipas gusce ulje, resices problm kratkotrajno...

Da ti se to desava u ekstremnim uslovima, pun gas, trkanje i to, onda bi bila druga prica, tu vec mora da se sipa nesto ozbiljnije, znam da su momci iz HR koji su vozili drift sa m50 motorima, problem cukanja podizaca resavali sa Selenijom Racing 10w60, ali kao sto rekoh, to su drugi uslovi...

Link to post
Share on other sites

Idi kod majstora, nek vidi bregasta kakva je, videces po bregovima kakvi su podizaci ili ako umes skini sam pa prekontrolisi.

Nema Is problem sa bregastama kao m40 i ima 2 ne jednu,to je motor sa 16v,hidropodizaci se cuju ako je ulje lose(dotrajalo) ili pritisak ulja u motoru los,ili ako su sami podizaci dotrajali,probaj sa uljem,prati lampicu od ulja na paljenju koliko joj treba da se ugasi.

Link to post
Share on other sites

Lampica od ulja se odmah gasi...bio kod majstora i on kaze da je vrv lose ulje...nije se cuo kad sam promenio ulje a presao sam oko 1000 km sa njim...dal se sjebalo za tih 1000km ne znqm...sutra cu da promenim ulje pa cu videti kakvo je stanje...ne znam dal da ga ocistim sa naftom ono???

Link to post
Share on other sites

Pre par godina sam imao istu situaciju,sipao sam elf i nakon 500-1000 km isti problem,podizaci. Ispustio odmah ulje,nasuo castrol i resio problem. Posle je bilo i par sipanja redjeg ulja i sve u najboljem redu. Probaj sa zamenom ulja,to je jos i naj bezbolniji kvar.

Link to post
Share on other sites

Promenio ulje,medjutim opet se cuju...jel odgovaraju hidropodizaci od m40 na m42? Posto imam od m40 podizace...da napomenem otvarao sam deklo,bregaste su nove nemaju ni trunke pojedenosti...

Link to post
Share on other sites

Mozda je i retko?

Sipas u kantu 4l sae 90, dodas kutlacu tovatne masti, gurnes u rernu na 80-tak stepeni da razredi, i dok je u "tecnom" stanju sipas u motor...

Link to post
Share on other sites