Servisna knjižica BMW


Recommended Posts

Naime, kada sam kupio svoj prvi BMW, u njemu sam zatekao servisnu knjizicu pisanu na nemačkom jeziku sa svim pečatima servisera i datumima servisa, zamnenjenih delova i sl. To je uredni "švaba" čuvao i do dan danas stoji u mojoj kaseti. Nažalost, njegov sledeći vlasnik nije imao istu naviku, tako da nemam uvid šta se kasnije događalo sa automobilom, ali svakako mislim da je jako korisno imati je i voditi računa i upisivati redovno podatke u nju kako zbpog praćenja sopstvenog održavanja tako i zbog lakšeg uvida u održavanje budućeg kupca. Mislim da je to i prednost kod prodaje/kupovine vozila. Eto, dođoh na ideju da sam napravim jednu takvu, shodno mojim potrebama, s tim sto je svako od vas moze modifikovati, menjati, dalje ulepšavati i sta vec. ova konkretno se odnosi na moj E34 520i '90, naravno vi mozete prepravljati podatke zavisno od modela. Dosta toga vam je dostupno i na internetu (dimenzije, mase...). Ja je često dopunjavam novim idejama, ali ovo je neka moja radna verzija, pa pogledajte i skinite ako vam je potrebna i ako mislite da je korisna. Ja svakako mislim da jeste. :) Eto, to je moj mali doprinos forumu. :) Sugestije, saveti i kritike su dobrodošle. :)

http://sharesend.com/cm4a4lje

Link to post
Share on other sites

Naime, kada sam kupio svoj prvi BMW, u njemu sam zatekao servisnu knjizicu pisanu na nemačkom jeziku sa svim pečatima servisera i datumima servisa, zamnenjenih delova i sl. To je uredni "švaba" čuvao i do dan danas stoji u mojoj kaseti. Nažalost, njegov sledeći vlasnik nije imao istu naviku, tako da nemam uvid šta se kasnije događalo sa automobilom, ali svakako mislim da je jako korisno imati je i voditi računa i upisivati redovno podatke u nju kako zbpog praćenja sopstvenog održavanja tako i zbog lakšeg uvida u održavanje budućeg kupca. Mislim da je to i prednost kod prodaje/kupovine vozila. Eto, dođoh na ideju da sam napravim jednu takvu, shodno mojim potrebama, s tim sto je svako od vas moze modifikovati, menjati, dalje ulepšavati i sta vec. ova konkretno se odnosi na moj E34 520i '90, naravno vi mozete prepravljati podatke zavisno od modela. Dosta toga vam je dostupno i na internetu (dimenzije, mase...). Ja je često dopunjavam novim idejama, ali ovo je neka moja radna verzija, pa pogledajte i skinite ako vam je potrebna i ako mislite da je korisna. Ja svakako mislim da jeste. :) Eto, to je moj mali doprinos forumu. :) Sugestije, saveti i kritike su dobrodošle. :)

http://sharesend.com/cm4a4lje

u kom programu je radjeno ovo???

Link to post
Share on other sites

Word 2007. Sacuvao sam ga kao .doc. Trebalo bi da ga otvori bilo koji read viewer program Windowsa, ali najbolje otvoriti Microsoft Word-om 0d 1997-2014, zbog formata tabela i sl. :D E sad, moguce da zbog individualnog podesavanja, margine nisu na pravom mestu pa raspored tabela nije srazmeran, ali to je bar lako podesiti, moze i po sopstvenoj zelji. Servisna knjižica se može popunjavati elektronski, na racunaru, a moze se popuniti, pa odštampati, fino u koričiti u bilo kojoj fotokopirnici i onda čuvati u automobilu i popunjavati podatke u skladu sa servisiranjem. Ja sam upravo tako uradio, s tim sto sam zbog oblika knjizice isekao makazama listove do stampanog dela, kako bi smanjio veličinu knjižice. Slikaću i to pa da vidite. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Word 2007. Sacuvao sam ga kao .doc. Trebalo bi da ga otvori bilo koji read viewer program Windowsa, ali najbolje otvoriti Microsoft Word-om 0d 1997-2014, zbog formata tabela i sl. :D E sad, moguce da zbog individualnog podesavanja, margine nisu na pravom mestu pa raspored tabela nije srazmeran, ali to je bar lako podesiti, moze i po sopstvenoj zelji. Servisna knjižica se može popunjavati elektronski, na racunaru, a moze se popuniti, pa odštampati, fino u koričiti u bilo kojoj fotokopirnici i onda čuvati u automobilu i popunjavati podatke u skladu sa servisiranjem. Ja sam upravo tako uradio, s tim sto sam zbog oblika knjizice isekao makazama listove do stampanog dela, kako bi smanjio veličinu knjižice. Slikaću i to pa da vidite. :)

Svaka čast za trud,meni će koristiti.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Evo jos malo revidirane i doterane knjizice, obogacena nekim podacima o intervalu zamena, kilometara, preporucenim delovima itd... Izbrisao sam licne podatke, a vi je mozete iskoristiti i za druge modele, naravno,  stim sto onda treba prilagoditi podatke na prvih nekoliko strana. :) 

 

http://www.megafileupload.com/8kmj/SERVISNA_KNJIŽICA_BMW_E34_-_radna_verz.doc
 

Link to post
Share on other sites

Koliko vidim nije potrebna registracija, samo odaberite skidanje kao free user, potrebno je dva puta kliknuti zbog neke reklame izgLeda. Svejedno, fajl je spreman za print, ali je nesto vecih margina jer sam ja nakon printa ukoricio u fotokopirnici a onda donji deo svescice odsekao da bi bila manja i prakticnija. To i drugima predlazem ako zele da je imaju i u pisanom obliku. Inace, imam je i u telefonu, pa je prakticno uvek uz mene. Napominjem da je radjena za E34 520 m50 motor iz sept 1990., ali uz malo truda mozete je prilagoditi svim serijama i modelima, menjajuci podatke u uvodu (podaci o vozilu, el oprema, maziva itd.)  i kasnije kod rasporeda osiguraca, sijalicnih grla i sl. Ne garantujem 100% tacnost datih podataka, ali sam u duzem intervalu skupljao sve to, uporedjivao sa sajtom proizvodjaca, raznim forumima, oli selectorima, iskustvima drugih vozaca. Mislim da je od pmoci kod pracenja odrzavanja vozila, znacice i buducem valsniku ako nameravate da prodate automobil (mozda mu malo podigne cenu), a u isto vreme pomaze kod mnogih dilema (koje ulje, koje svecice, rapsored osiguraca) kada niste pri kompjuteru, daleko od majstora ili foruma. :) Sve sugestije dobrodosle. :)

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, FILIP-M3 said:

Ne znam sve sam probao, nema veze registrovao sam se za minut i skinuo taman mi to i treba za e34 :D

Sent from my Asus Zenfone 3

Sad polako popunjavaj, ko album sa sličicama sa svetskog prvenstva. Proveri samo raspored osiguraca, mozda nije isti...razlikuje se od modela do modela. 9_9

Link to post
Share on other sites

Nisam ni pogledao sve sta ima :D vidim da je dosta stavki, na kompu cu polako to, pa u mob prebacim jednu kopiju da stoji

Sent from my Asus Zenfone 3

Link to post
Share on other sites

E pa da, i ja stalno revidiram na kompu kad sta upisem, a bas imam kopiju i na telefonu. Mada, u tom slucaju i nije potrebno stampati, dovoljno i ovako. Ali prilagodjena je i za stampanje. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

https://ufile.io/x6th6    evo ga novi link. Brise se automatski nakon 30 dana. Kad zatreba opet, javite da podignem. Probacu da nadjem negde gde moze da bude trajno, ako imate savet pisite. Ova verzija je jos malo upotpunjena i doterana nekim podacima i servisnim intervalima. licne podatke sam obrisao, a neke ostavio kao primer, videcete i sami. Naravno, brisite sve sto vam nije potrebno, to sam samo ostavio kao primer popunjavanja. Ja sam je i odstampao, ukoricio, tako da i autu imam stampanu verziju, uvek dostupnu meni i serviseru. Takodje, mozete je cuvati i na telefonu, tabletu, i automatski menjati, popunjavati itd. Napominjem da je ovo knjizica za E34 520i M50 motor. Za druge modele i motore (tipa M20 ili 525i sa M50 motorom) treba izmeniti neke podatke, mada je dosta toga slicno. Takodje, se ogradjujem od bilo bilo kakve odgovornosti za onos to psie. Ja sam prepisao podatke iz servisne knjige mog automobila i jos nekih podataka sa interneta i na osnovu iskustava i drugih ljudi. Potrudio sam se da bude detaljna i cak i striktnije ngo sama fabricka. Dati intervali su propisani fabricki i nesto stroziji nego u danasnje vreme. Na vama je da li cete ih postovati ili ne, oni su vam dati kao preporuka. Eto. Za sve so zelite dodatno, pitajte. :) 

Link to post
Share on other sites

Ja koristim spritmonitor. Odlična aplikacija za vođenje evidencije o kolima. U principu, ja tu vodim evidenciju koliko sam goriva i kada sipao, i šta sam sve od delova menjap na kolima. Ima i web stranu www.spritmonitor.de. 

Nije loše pisati šta si sve menjao, ako ništa da vidiš gde bacaš pare :D:D:D 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, smg said:

Ja koristim spritmonitor. Odlična aplikacija za vođenje evidencije o kolima. U principu, ja tu vodim evidenciju koliko sam goriva i kada sipao, i šta sam sve od delova menjap na kolima. Ima i web stranu www.spritmonitor.de. 

Nije loše pisati šta si sve menjao, ako ništa da vidiš gde bacaš pare :D:D:D 

aha...pa da, psotoji puno aplikacija vec sad na tu temu. Ja sam upravo i to predvideo, na spisku dopunjenih i zamenjenih delova. Podvuceno po godinama, tacno vidis koliko si novca dao na auto, koje delove, koliko si sta platio, gde itd. Na kraju u tabeli sam ostavio mesto da se izracuna mesecno ulaganje svih mogucih troskova, od registracije do pranja auta, znaci sve zivo sto ide na auto. Podelis sa brojem km i vidis koliko te kosta po km, a koliko mesecno godinsje bez obzira na kilometrazu. :) 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, cokanovic said:

aha...pa da, psotoji puno aplikacija vec sad na tu temu. Ja sam upravo i to predvideo, na spisku dopunjenih i zamenjenih delova. Podvuceno po godinama, tacno vidis koliko si novca dao na auto, koje delove, koliko si sta platio, gde itd. Na kraju u tabeli sam ostavio mesto da se izracuna mesecno ulaganje svih mogucih troskova, od registracije do pranja auta, znaci sve zivo sto ide na auto. Podelis sa brojem km i vidis koliko te kosta po km, a koliko mesecno godinsje bez obzira na kilometrazu. :) 

Mada je možda ipak bolje i ne znati :D:D:D:D 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, smg said:

Mada je možda ipak bolje i ne znati :D:D:D:D 

Pa, svaka cifra je zabrinjavajuca, a oept, nekad se i utesim kad cujem druge. Kako kad. U svakom slucaju, E34 je zahvalna za odrzavanje, dosta jeftinih i polovnih originalnih delova, traje, vozi se , sa sekventom i bosanskim plinom voznja nikad jeftinija... Ne prave se vise takvi automobili, to je sigurno. :)

 

Link to post
Share on other sites