BMW e39 potrosnja


Recommended Posts

Zanima me potrosnja za bmw e39 520i benzin i plin i za 520d, gledao sam na internetu, za 520i plin oko 16 litara, a benzin oko 12 valjda :D, za 520 dizel sam video oko 8 litara u gradu, e sad me zanima da mi kaze neko ko je imao taj auto ili ima, pravu potrosnju bez laganja :D

Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od tezine cipela, u gradu trosi 12-18 litara plina. Meni je prosek oko 14-15. Otvoren put oko 9, auto put 120 kmh trosi oko 9,ne mnogo vise i do 160... Benzina u svakom slucaju 1-2 litara manje. Eto ti bez laganja. Svako ce ti reci isto sto i ja,nema tu laganja,to je to. Moze ti reci neko ko ga ne izbacuje iz blokade 25 ili oni kojima puno toga ne valja na autu.

Link to post
Share on other sites

Hvala, ma razmisljam se izmedju 520i i 520d, mislim dizelas trosi manje ali npr odrzavanje je skuplje, u startu je skuplji, sta ako ode zamajac... turbina, ili dizne, a kod nas kvalitet goriva nije toliko dobar i ovi malo stariji 2000/2001 god ko zna koliko su kilometara presli. Plus benzinac ima mnogo bolji zvuk.

Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od tezine cipela, u gradu trosi 12-18 litara plina. Meni je prosek oko 14-15. Otvoren put oko 9, auto put 120 kmh trosi oko 9,ne mnogo vise i do 160... Benzina u svakom slucaju 1-2 litara manje. Eto ti bez laganja. Svako ce ti reci isto sto i ja,nema tu laganja,to je to. Moze ti reci neko ko ga ne izbacuje iz blokade 25 ili oni kojima puno toga ne valja na autu.

520i sa plinom trosi na otvorenom plina oko 9,5L , normalne voznje sa preticanjima, znaci to je magistrala gde vozis 4-tom, 5-tom 80,90...do 120 kmh.

Na autoputu tempomat, pri 140kmh trosi 10,5-11L. Preko 140kmh ide potrosnja jos gore.

Znaci trosi vise nego 523, jer je 520i pri 140kmh na 4000 obrtaja zato sto ima ili kraci menjac, ili sporiji diff nego 523, ne znam ali vozio sam se u 523 i on pri 140kmh je nize u obrtajima nego moj 520.

Moj ti je savet svakako benzinac, stvar je prosta:

Ako auto oglasavaju da je presao 200,000km , racunaj da je presao 400-500 hiljada, ne mozes da znas koliko je stvarno presao.

Turrbina, dizne, zamajac, nista nije predvidjeno da traje toliko, a ako do sad nije menjano, mogu kola da se slome na tebi, a to moze da kosta i 3500eura da se popravi.

Benzinac sa potrosnjom oko 10-11L na otvorenom, kada ima plin, to te kosta kao da vozis golfa dizela, a ne vozis golfa dizela vozis BMW peticu od tonu ipo :) Mana je sto ti boca od 80L u koju stane 65L zauzme dobar deo gepeka. Ali zato taj auto, sa benzinskim motorom, stanes na semaforu i pomislis da se ugasio,onda pogledas u obrtaje i shvatis da nije...

Taj filing nema kod dizela.

Kod dizela imas gepek, imas vise obrtnog momenta, mozes da ga cipujes, ali rizik...

Link to post
Share on other sites

Videcu sta cu da uradim, nigde se ne zurim :D postoji sansa da se nadje i dobro ocuvan dizelas :D ali opet je rizik, ja kakvu srecu imam sve te delove na koje treba da se pazi bi morao da menjam u roku od mesec dana nakon kupovine :D haha :D pa za 4000 evra mogu da uzmem jos jednog benzinca :D haha :)

Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od tezine cipela, u gradu trosi 12-18 litara plina. Meni je prosek oko 14-15. Otvoren put oko 9, auto put 120 kmh trosi oko 9,ne mnogo vise i do 160... Benzina u svakom slucaju 1-2 litara manje. Eto ti bez laganja. Svako ce ti reci isto sto i ja,nema tu laganja,to je to. Moze ti reci neko ko ga ne izbacuje iz blokade 25 ili oni kojima puno toga ne valja na autu.

Kod mene slična priča, u gradu 16l, otvoreno testiran na kombinaciji autoput, magistrala 10l, sve u nekom normalnom režimu. Na 160 km/h po autoputu 13,5l. Kod mene je automatik i u gradu troši malo više (Niš), a kada u BG upadnem u spic, bije i do 20l.

Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti kazem za 520d karavan. U pitanju je auto iz 2000 godine na satu kaze 188000 i neka sica a u delti kazu da je na to jos 70000 (procitano iz kljuca i kazu da to ne moze da se prepravi). U gradu mi trosi oko 8.5-9 penzionerske voznje, a na otvorenom ( more grcaka natovaren) malo ispod 7 ( milim da je bilo 6.7-6.9).

pozz

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

ja imam 528i i razmisaljam da ubacim plin, gadim se plina, ali je potrosnja pocela da mi smeta malo. Da li mislite da je pametno ubacivati u njega plin i koliko bi trosio sa njim ?

ja sam imao sa autom. menjacem,18 grad 11otvoreno,da ti napomenem da je mootor bio nov
Link to post
Share on other sites

Za ugradnju plina imas do popravis i turbinu i zamajac i dizne.

moj je benzinac automatik, ja ga odrzavam u originalu sve. nikad turski/ grcki deo u njega nisam stavio. Kupio sam e60 skoro pa sam razmisljao da zadrzim ovaj jer mi je zao da ga prodajem ali mi je previse dva kola za potrosnju.

Ovako,auto put 120 km/h tempomat 6.5, sada italija pun auto 130-150 km/h ispao prosek 7.5

zx spectrum 32

Nisam razumeo, jel se to odnosi na 2.8 ?

Link to post
Share on other sites

1720 kg, 525 IA touring + plinski uredjaj.

Body Type:Estate (station wagon; shooting brake) 5 doors / 4 seats

Weight:1720 Kg

Length:4805 mm

Height:1445 mm

Wheelbase:2830 mm

Front Track:1512 mm

Rear Track:1522 mm

Fuel Capacity:70 liters.....

Link to post
Share on other sites