Recommended Posts

pozdrav svima. imam problem sa svojim vozilom u skorije vrijeme. u pitanju je e30 318is 90 god.. inace auto je sjajno super mi sluzi ali nikako da rijesim jedan problem, mozda je neka sitnica u pitanju a mozda nesto i gore pojma nemam sta vise da radim! Dakle U leru radi normalno, obrtaji ne varirraju ni malo ali izmedju 1000 i 2000 auto trokira i ne vuce dobro kao da radi na 2-3 klipa, pa nakon 2000 okretaja povuce dobro pa se opet zagusi na 4000 malo pa opet povuce.Pumpa goriva mi je zujila kad sam ga kupio pa sam je promjenio kupio novu nisam nista dobio auto i dalje trokira, zatim reko da provjerim svijecice i kablove kad imam sta vidjeti 3 od 4 svijecice potopljene u ulju znaci svijecica se nije mogna vidjeti od ulja to sam ocistio izvrno svijecice isprobao ih sve rade, kablovi su ok.Danas vozao auto cijeli dan pa cu sutra provjeriti kakvo je stanje jesu se svijecice opet potopile uljem ili su suhe kako bi trebalo da budu.Ovaj covjek sto sam uzeo auto od njega kaze da mu je srednji lonac stavio od opela nekog, pa eto reci te mi sta da radim sljedece da rijesim to trokiranje i zbog cega su svijecice potopljene uljem bile.Auto negubi ulji.pozzz HVALA UNAPRIJED SVIMA

Link to post
Share on other sites

Pusta ulje na svecice zato sto su otisli ovi dihtunzi 4 i 5

Mozes kupiti nove pa zameniti, a mozes i tvoje skinuti pa ako se nije guma stvrdnula i ispucala odmastis ih lepo i namazes sa donje strane diht masom, ostavis da se osusi, da "dobiju" na debljini, vratis i pritegnes

3q.png

http://bmwfans.info/parts-catalog/E30-2-doors/Europe/318is-M42/L-M/browse/engine/cylinder_head_cover/

Link to post
Share on other sites