Recommended Posts

pozdrav,

pitanje,

bmw e 46 touring 2000 gp,fabricki PDC senzori nazad kad ubacim u rikverc zvucni signal daje nekoliko sekundi poslije toga nereaguju uopste,ako neko zna u cemu bi mogao biti problem,

hvala

Link to post
Share on other sites

Meni na E46 touring, 2003. god. ukrali tu zadnju lajsnu u braniku (nisam imao senzore), pa sam kupio lajsnu sa senzorima, a posto nemam modul za parking senzore dao da mi ugrade univerzalne.

Majstori mi senzore ugradili u postojeca lezista u lajsni i sve to platio 50 evra.

I sad zasad odlicno rade...

Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu, tj. Sr. Kamenici kod majstora koji mi je ugradjivao alarme u mojih zadnjih sestoro automobila.

Mislim da ne bi trebalo da bude problem nijednom autoelektricaru da ugradi tako nesto, pogotovo ako ti univerzalni senzori nemaju onaj displej za centralnu konzolu nego imaju samo zvucni signal, pa ne moraju da se razvlace zice do centralne konzole.

Jer kod mene za signalizaciju sluzi ili mali zvucnik koji stoji nazad u gepeku ili je samo sproveo zice do zadnjih zvucnika. To se inace odlicno cuje, cak mi se cini i da je malo preglasno.

Link to post
Share on other sites

pozdrav,

pitanje,

bmw e 46 touring 2000 gp,fabricki PDC senzori nazad kad ubacim u rikverc zvucni signal daje nekoliko sekundi poslije toga nereaguju uopste,ako neko zna u cemu bi mogao biti problem,

hvala

Problem je u tome da ti ne radi jedan ili vise senzora. Kada recimo ti nije ispravan jedan senzor, onda ti ne radi ceo sistem i on ti pisti zbog toga. Meni recimo ne rade dva senzora i desava mi se isto kao i tebi. Uglavnom koliko ja znam moraju svi da budu ispravni da bi ceo sistem radio.

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem na e46 sa fabrickim senzorima lepo je rekao neko u postu verovatno je pregoreo jedan ili vise senzora najlakse ces da proveris koji je pregoreo tako sto stavis na kontakt kljuc ne palis auto i ubacis u rikverc izadjes i prislonis uvo na svaki pojedinacno koji ne zuji taj je pregoreo zamenis i resen problem

Link to post
Share on other sites