Recommended Posts

Ovako, juce upalim auto i krenem da ga isparkiram kad odjednom nesto lepo zamirisa iz ventilacije i auto stade, krenem da ga zaverglam jos jednom nista, posto je lepo zamirisalo znao sam da su u pitanju osiguraci i to oni ispod haube, e sad tu ima neki releji kablovi za izvoz i postoji kao kutijica jedna mala sa 5 osiguraca jedan rezervni 30a jedan 0d 20a i jos 3 od po 30a.E sad znam da je ovaj od 20a za pumpu za gorivo meni je crko od 30a. Moze li neko da mi pomogne i od prilike kaze od cega je to jer ja sam zamenio osigurac i sad radi normalno dusu sam mu izvadio da vidim nece li opet da crkne ma nista. Ako neko zna od cega bi to moglo da bude i cemu u opste sluze ti svi od po 30a. A da jedini "kvar" koji sam trenutno nasao na njemu jeste da mi je jedno malo crevce za vazduh puklo ne znam od kad ali je uvlacilo fals vazduh, ako to u opste ima neke veze sa tim. Unapred hvala...

Link to post
Share on other sites

Osigurac se ne proba tako sto autu dusu vadis :) . S obzirom da je gorelo nesto i istopio osigurac od 30 Ampera ja ne bih mirno sedeo u autu. Zar nemas napisano na kutiji od cega je osigurac? Nemam pojma od cega ti je osigurac, uslikaj i oznaci.

Link to post
Share on other sites

image.jpg

E46_E_Box_Fuse_Pack_0081.jpg

E46_E_Box_Fuse_Pack_0281.jpg

E46_E_Box_Fuse_Pack_0321.jpg

Znam ja da je nesto gorelo pregledao sam zice i sve su dobre, hteo sam da vidim da li ce na nesto da odreaguje i da izbaci da znam od cega je. Ako sam dobro ubacio slike u toj maloj kutijici su oni..

Link to post
Share on other sites

1 30A Not used (1999 -2000 models)

DME main relay

(2001 models)

Ignition coils

2 30A DME control

module (ECM)

Evaporative

emissions valve

Fuel injectors

Idle speed control

valve

Resonance valve,

intake manifold

Secondary air

injection pump

Suction jet pump

valve, LDP system

Vanos solenoids

3 20A A/C compressor

clutch relay

Camshaft position

sensors

Crankshaft

position sensor

DME main relay

Fuel pump relay

Leakage

diagnosis pump

(fuel tank)

Mass air flow

sensor

Secondary air

injection pump

relay

Thermostat

4 30A Changeover

valve, running

losses (3/2 valve)

Oxygen sensors

5 30A Fuel injector relay

(2001 models)

Unloader relay to

ignition coils

(1999 - 2000

models

Link to post
Share on other sites