Pravilan pritisak u gumama


Recommended Posts

Vulkanizer mi kaze da je napumpao gume na 2.3 i da je to ok, mada mi pise na stubu da pritisak treba da bude veci,2.7 bara, auto je E46 320d touring. Na koliko pumpate letnje gume, gume su 235/45-17

Link to post
Share on other sites

Imate u Autdati, koji profil na koji pritisak, pa cak i na stubu i u servisnoj knjizi. Ja to postujem, jeste malo trvdji, ali nije nemac to bezveze pisao.

Link to post
Share on other sites

Slazem se, bolje da bude tvrdji nego da se zezne felna na nekoj rupi. Ja cu dopumpati na minimum 2.5, meni cak za pun auto pise 3.1 na stubu. To je prosto niskoprofilna guma i suvise je blizu asfalta, malo nizi pritisak uz malo vecu brzinu i malo vecu rupu i eto belaja. Uskoro probam gume prema NS, da vidim i max brzinu, necu reci kad zbog "drugova pandura" :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ako budete duvali kao sto pise na nalepnici i ako uletite u te rupe koje spominjete otkinucete viljuske .

To je Nemac preporucio za njihove puteve jer oni nemaju u recniku rec rupa .

Drugo pri tako velikom pritisku se guma jede mnogo vise po sredini .

Ako je auto bez dodatnog opterecenja 2.2 je puna kapa , a ako je natovaren duvajte max 2.5 zadnje 2.3 prednje .

Link to post
Share on other sites

Ako budete duvali kao sto pise na nalepnici i ako uletite u te rupe koje spominjete otkinucete viljuske .

To je Nemac preporucio za njihove puteve jer oni nemaju u recniku rec rupa .

Upravo ovako i ja razmišljam... jbg, nisam mnogo pametan- obično sam duvao 2.2/2.3 napred 2.3/2.4 nazad i oke me je služilo- ali direktnih posledica stvarno nisam svestan. Sa ovim pritiskom mi skroz lepo leži, a nije previše tvrd :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ako budete duvali kao sto pise na nalepnici i ako uletite u te rupe koje spominjete otkinucete viljuske .

To je Nemac preporucio za njihove puteve jer oni nemaju u recniku rec rupa .

Drugo pri tako velikom pritisku se guma jede mnogo vise po sredini .

Ako je auto bez dodatnog opterecenja 2.2 je puna kapa , a ako je natovaren duvajte max 2.5 zadnje 2.3 prednje .

Drugar je na 245 40 18 upao u rupu sa gumama naduvanim na 2.0 bara jer nije znao da treba na vise i felna se iskrivila a guma procepala. To da nema preko rupa nije istina, i da je auto napravljen za piste. Po meni velika glupost izrecena... Naravno rame nije stradalo na e39 prilikom upadanja u tu rupu koja je bila precnika 20cm a duboka oko 10

Link to post
Share on other sites

Na kolko da pumpam ljetne gume na e39? naprjed 225 45 17, nazad 235 45 17.. i jel ima ko za preporučit kakve ljetne gume da kupim, trebaju mi dvije prednje, zadnje sam nedavno kupio dunlop sportmaxx..

Link to post
Share on other sites

Drugar je na 245 40 18 upao u rupu sa gumama naduvanim na 2.0 bara jer nije znao da treba na vise i felna se iskrivila a guma procepala. To da nema preko rupa nije istina, i da je auto napravljen za piste. Po meni velika glupost izrecena... Naravno rame nije stradalo na e39 prilikom upadanja u tu rupu koja je bila precnika 20cm a duboka oko 10

Ti duvaj kako mislis da treba , ja opet pricam iz iskustva .

Link to post
Share on other sites

Ima istine u svemu, najbolje hvatati neku sredinu. Meni su sve cetri napumpane na 2.3 bara, vozeno od BG-a do Beceja i nazad, posle zimskih 205/55-16 i sa ovim pritiskom su tvrdje, ali su sad na 17-ticama, prednje 215/50-17, zadnje 235/45-17, mislim da sam fino uklopio, ove 215 su siroke kao 225 (merio sa starim 225), samo sto su malo vise upravo zbog rupa i viljuski, a meni je dosta spusten auto. Ako gazite auto putem preko 150kmh duvajte na 2.5, za nize brzine i srpske rupe i 2.2-2.3 je sasvim dovoljno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Lepo je napisao da imate fabricke parametre bar na dva mesta.

A i u tim tabelema nude razlicite pritiske u zavisnosti od opterecenja, za veci teret i broj putnika ili manji.

E sad, sto svako zna sta je bolje, to je druga stvar ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...