Recommended Posts

Pozdrav,auto mi je stojao par dana u garazi sa skinutim klemama,danas probao da upalim nece,vergla ali nece da upali.ICV ne zuji i nema struju u dzeku provereno sa probnom lampom,isto tako i do protokomera nema struje i do pumpe u gepeku i osigurac #23 ne daje struju.Sta ustvari napaja protokomer icv i pumpu?U pitanju je 520i m20b20..

Link to post
Share on other sites

Komp pali glavni rele, preko glavnog relea dobijas struju na icv, dizne... Protokomeru se ne gleda probnom lampom jer tamo ide 5 volti.

Link to post
Share on other sites

Taj glavni relej koji pokrece komp je beli ? Ako je on njega sam ispitao i radi,takodje i dolazi struja do njega.Najjaca stvar komp sam otvarao i nigde nije hladan lem,niti je negde crn,mada mozda to nije merilo.A jos jedna stvar onaj tanki crni kabal sto ide od plus kleme,takozvani "fusible link" negde sam procitao da u njemu ima osigurac,tj. u samom kablu i da je mozda on u pitanju,ali u stvari cemu sluzi taj kabal?

Link to post
Share on other sites

fusible link ili u slobodnom prevodu glavni psiguraci. Mozes i njih pogledati. Imas ih dva komada, kod blatobrana su. Skini poklopac i pogledaj.

Beli rele je glavni rele.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...