Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Momci, imam jedno pitanje. Ima veze i sa doticnom temom.

Koliko odprilike, vremenski traje kompletna restaruacija limarije u ovom slucaju na kocki, sa komplet farbanjem auta ? Naravno, da se na autu radi svaki dan.

Znaci sve, kosevi, krila, sajtne, rubovi, dzepovi...

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od toga koliko se vremena posveti autu, koliko ima da se radi i koliko pedantno i koliko se poznaje sam auto.

Farbanje moze da traje par dana pa do u nedogled, za limariju treba vise vremena.

Zavisno od stanja same limarije vidi da li ti je isplativije da kupis drugi zdrav auto ili da radis svoj (u mom slucaju prva opcija).

Link to post
Share on other sites

Bolje da si bio sedmicom. 

To ti je kao nepisano pravilo, taman skockas auto, mislis evo, to je to, i onda neki peh. Ja ove godine neki kombi kupio, kontam se jel moguce da ga vozim svaki dan, a da ga ogrebao nisam, i bas u tim mislima udarim u stub i otkinem prednji branik.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 10/19/2018 at 6:41 PM, Indorile said:

Sve zavisi od toga koliko se vremena posveti autu, koliko ima da se radi i koliko pedantno i koliko se poznaje sam auto.

Farbanje moze da traje par dana pa do u nedogled, za limariju treba vise vremena.

Zavisno od stanja same limarije vidi da li ti je isplativije da kupis drugi zdrav auto ili da radis svoj (u mom slucaju prva opcija).

Evo recimo konkretno, koliko bi vremena trebalo da se okrpe zadnji kosevi, dzepovi, zavare gotovi kupljeni zadnji rubovi, postave obe nove kupljene sajtne, popravi onaj prostor za dizalicu, napred levo i desno. Oba krila su takodje nova. Racunam da tu ne treba puno vremena jer se postavljaju na srafove. Naravno, nakon toga ceo auto da se ofarba. Podrazumevam da se covek posveti autu svaki dan. Da li je recimo dva meseca dovoljno ?

Link to post
Share on other sites

Odakle su ti nova krila? Ako su kopije neke mozda nedelju dana da pokusas da upasujes kako treba. Sem ako ne krojis donji deo kopije a originalni deo ostatak krile. Sve ovo ostalo, ako ces sam i znas sta radis mozda nedelju dana ako pricano oko 8 do 10 sati dnevno. Pa onda zastita itd itd

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Sasquatch said:

Odakle su ti nova krila? Ako su kopije neke mozda nedelju dana da pokusas da upasujes kako treba. Sem ako ne krojis donji deo kopije a originalni deo ostatak krile. Sve ovo ostalo, ako ces sam i znas sta radis mozda nedelju dana ako pricano oko 8 do 10 sati dnevno. Pa onda zastita itd itd

Kopije su. Probane su i ok su legle. Druze, znaci 2 meseca je i vise nego dovoljno za ceo posao koji sam nabrojao? Ne radim ja, vec profesionalni limar.

Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, lajsna said:

Gde si uzo ta krila i ostalo? Najbolje za takve intervencije auto ostavis da prezimi kod limara on to natenane da odradi

Krila preko oglasa/ neka prodavnice karoserije. Sajtne i rubove preko Silux-a. Sve se ok uklopilo.

Ovo pitam čisto informativno, jer imam utisak da me limar zavlači sa rokom radova. Ulazi uskoro u treći mesec, a nije ni do kraja izvareno sve ovo nabrojano. A gde je još priprema za farbanje...

Link to post
Share on other sites

Za tri meseca sklopis auto ceo, sredis i ofarbas. Spakujes, registrujes i vozis. Limarija i farbanje mozes sigurno za mesec dana da resis. Haj da kazemo dva ako nije posvecen samo jednom autu. To sto niko ziv vise ne veruju ni limarima niti farbarina je zato sto upravo probiju rokove, uzme auto kao tvoj pa to polako radi, dok uleti neko sa sitnim popravkama i tu je veca zarada za menje vremena i truda. Pare se ne daju unapred, to vec znas i napravis ugovor ako mora. Ja da sam na tvom mestu bi uzeo auto, nista da platis i kod nekoga drugoga. My 2 cents

Link to post
Share on other sites

Ma de da ide, tako svi rade, osim pojedinih sto rade bas restauracije ali to fino i naplate. Bitno je samo da se radi redovno malo po malo pa nek traje i 6 meseci, al bude uradjeno kako treba, a ne da stoji auto i onda posle 3 meseca kad mu se popnes na glavu uzme i spicka to za nedelju dana pa ispadne ko da je radio neki cigo moler i to nogama.

On 10/28/2018 at 9:14 PM, Elvir said:

Krila preko oglasa/ neka prodavnice karoserije.

Koja prodavnica? Trebaće i meni možda pa da znam gde valja

Link to post
Share on other sites

Ja sam cekao moju e36icu, cini mi se, 5 ili 6 nedelja. Ali ju je bar uradio vrhunski. Doduse i ja sam mu rekao da mi je kvalitet najbitnija stavka ... a i on je 100% uguravao druge preko reda i tako ... 

Muka ziva sa limarima i farbarima, MUKA!

Link to post
Share on other sites

Covek koj je meni radio auto je limariju i farbanje zavrsio za 4 nedelje, rekao je treba mi 3 ali da sebi kupi prostor, mesec dana. Zavrsio je kako smo se dogovorili. 

Mesec dva, vise od toga je previse. To meni samo govori da ne radi na kolima. Vec nesto drugo. Ako moras da obilazis majstora da proveris dal radi, onda nije barem po meni majstor. Nije to samo oko kola nego svi "majstori". Kada se prica ne uklapa onda nesto tu ne valja. Ukoliko probije rok ali zavrsi za neko realno vreme, mogao bi da razunem.

Filipe, kada teras auto kod farbara? 

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, lajsna said:

 

Koja prodavnica? Trebaće i meni možda pa da znam gde valja

Prodavnice su TIP TOP karoserija, 060/151-8008. Covek se zove Igor. Tu sam uzeo krila za kocku. Dobro se uklopila. Rubove i sajtne preko Golasa i Siluxa. Takodje je sve uklopilo bez vecih problema. Tako mi bar limar kaze.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Definitvno cu morati za koji dan da pocnem da napusavam limara. Nemam obicaj da se svadjam ali ovo prevazilazi sve mere. :(

Sada se priprema za farbanje pretvorilo u vecnost...Daj Boze da auto ne ode i u 4-ti mesec radova.

 

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, hermes said:

Naravoucenije, kad hoces da kompletno sredis kola kod limara/farbara.....idi kad ti istekne registracija, bar da dzabe nije registrovan tih par meseci.

Kapiram. Ali onda opet drkanje sa vracanjem tablice, novom registracijom, salteri, MUP... 

Nije mi frka i ako je dzabe registrovan tih nekoliko meseci ali mi je krivo jel sam 100% siguran da taj posao nije za tako dug period. Posao jeste velik, toga sam svestan ali uz neki intezivniji rad, moze se posao privesti kraju, pa neka bude i za dva meseca. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Izgleda baš baš utegnuto, i boja mi se sviđa... Pa još sportska kožna sedišta, sportski volan itd... Svaka čast!

Ako uspeš negde iole povoljno da nađeš originalne felnice 16" Style 5, leglo bi mu "ko guza na nošu" - barem za moj ukus. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

uf lepo sredjen, aj i ja da pitam sto se farbanja tice ,da li farbari kad zavrse farbu stavljaju lak ili to mora da im se posebno napomene i  da li se placa dodatno ? uskoro krecem u proces sredjivanja kockice koju sam juce uzeo ;) izviini za off Indorile :) 

Edited by Formulica
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako je normalan stavi lak ako nije ne :)

Malo sko se vozali, druzili, zezali a malo i slepali. Crkao mi je senzor radilice pri 170kmh na autoputu, sva sreca pa nije bilo nekog saobracaja i preticanja inace bih izginuo. Rekoh j***m ti ovaj G20 tek izasao iz fabrike a vec kvar tezak, sto ne vozim neki E30 da se ne pokvari nikad ?

4EA52ED0-F8CC-424D-9E21-42F34673F831.jpg

840C761F-92CF-4A6C-900D-42C80C0832B3.jpg

07CB6869-F0AB-4B78-9FA0-C61D682899F2.jpg

70A48C99-CF28-44BB-A6DD-AA4774E2AFA4.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sredili smo kvar, nije bilo do CPS-a vec je zviznuo IGBT tranzistor na ECU, zamenjeno i sve sljaka kako treba :) Usput sam odlucio da osvezim pogonski sklop posto se osetilo da luftira pozadi a i prenos mi je prekratak. Pride je saltalica krenula bas da ima lufta i kocnice su krenule da cvile. Uzeo sam polovan dobar sper 3.45, polovna dobra saltalica, nove poluosovine J&R koje su se za sada ok pokazale (najjeftinije nove), EBC diskove, ATE plocice, Febi gumu kardana, Total ulje za menjac, Brembo ulje za kocnice. Takodje sam odlucio da se resim sinter lamele jer je prelose za ulicu, tako da sam nasao novu Sachs lamelu sto je bila poprilicna muka jer sam jurio samo lamelu a ne set.

Stari diferencija ima malo lufta, dok su stare poluosovine za djubre, zamenjeno i nema vise lupanja u voznji. Kocnice katastrofa, nisam hteo da ih menjam kada sam sklapao auto jer su bile u ok stanju, ali su propale izuzetno brzo, mora da su neke dobre marke. Paknovi rucne su isto propali kao i rupe koje drze opruge na anker platnima, tako da je sanacija toga ispala neplanirano. Takodje je menjac pustao ulje na semeringu pa smo i to zamenili dok je bio skinut, posle kad je sve vraceno zamenjeno ulje (staro nije imalo opiljaka tako da bar to). Saltalica zamenjena jer su gume propale skroz, sada je menjanje brzine ko repetiranje puske. Organska lamela je dosta ko blagoslov, kvacilo vise nije tvrdo kao kamen, hvata nize i nije on/off pa je konacno voznja po gradu prijatna. Najdivnija promena je prenos na diferencijalu, stari je 4.10 a novi 3.45. Sa starim sam u petoj na 4000rpm isao 130kmh, dok sa novim na 3500rpm idem 150kmh. Takodje drugom sada razvlaci do 110kmh :)

Cela zajebancija me ispala 1000e. Da sam uzimao ozbiljnije poluosovine i kocnice bilo bi bar 400e skuplje.

18003B4E-2616-4144-9C6F-B3F7C928772A.jpg

78E68A1E-3923-4511-ABF0-97F9BA198ED1.jpg

71A80270-C8E4-48ED-968B-F66C3B8AD7A4.jpg

14A65C12-E608-437D-B7B5-FDA6B006C7C3.jpg

F34F5C78-3184-4365-95E4-CA6A3F133E60.jpg

D600F34C-057D-4885-A22D-299C14450498.jpg

53144330-2951-42BA-8F8D-F2542F4182E6.jpg

0B72D7B4-64E9-4291-BFE9-2EC5986A0AED.jpg

6E4F4D14-7822-4C62-BD34-5E1D7FCA1291.jpg

E0E506E7-28A4-4E8C-880C-49C6A83D294A.jpg

A553B242-83F8-43D9-B21A-E0776E1DE399.jpg

872A1E72-7DD2-4060-98A3-D8AD658187D0.jpg

11FF841E-CD11-4B33-B553-D873FF41FEB7.jpg

A15E487F-73F0-4586-BC60-9E6EEA36999E.jpg

Link to post
Share on other sites

For aje sto on odrzava kocku! To sam ja i pricao da kocka nije ni malo jeftina kada se ODRZAVA. A kada se krpi da "tera" onda je mnogo jeftinija.

@Indorile to kod Zokija :D

Video sam ti kola pre neki dan kada sam bio kod njega.. Jako lepo izgleda.

Link to post
Share on other sites