Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ono sto ljudi nikako da ukapiraju da npr disk kosta manje vise isto da li kupio za E30 ili E90 jeste razlika ali nije ovaj za E30 dzabe!

Takodje i ostali delovi. Evo skoro sam kupio sva 4 amortizera za E90, za E30 nisu nista jeftiniji. Ulje kosta isto islo u E30 ili E90

Guma kosta pa kosta na koji god auto ga stavio. Cak su mi gume za E30 bile skuplje za skoro 50% od ovih 17" na E90

Link to post
Share on other sites

133e diskovi, 82e plocice i ulje, 170e poluosovine (inace je skf 170e komad), lamela 100e, diff mi je izleteo za 250e a inace traze 350e, plus ostale sitnice oko menjaca i rucne, ruke da se sve to zameni i namesti kako treba i eto te na 1000e. Plus si dobro prosao jer si uzeo jeftinije a opet neki kvalitet delove i majstor ti je prijatelj pa je cena za ruke ok. Nov deo je nov deo koliko god godina da je proslo, stavise sto su kola starija (i redja) to su novi delovi za istog skuplji.

A gume isto, hoces neku lepu felnu 16 sa falcom, siroka je napred barem 7.5 inca a pozadi i vise, pa ti nadji niskoprofilnu gumu kao npr 225/40/16. Proizvodi ih svega par proizvodjaca i to ne dolazi kod nas :) Izletelo mi je pa sam uzeo polovne "dobre" (sara je top, dot nepoznat) a ovako jedino iz engleske il nesto stlicno.

Namontirali smo letnji set i te gume stavili pozadi, druga prica kako izgleda sad. Da grane neko sunce pa da napravim bolje slike :)

D4608D8E-3103-4EA3-94AA-1CE22CE4E3C7.jpg

C8AAA7A9-33C5-4183-9AA8-8A6AE55BE55B.jpg

C49B5E26-5C43-4016-9D8E-E21FAC9C12F3.jpg

Link to post
Share on other sites

Lepe su mu te BBS jedne od najlepsih uz one 15" alpina.

Nikada nisam hteo da drzim vise od 15" na kocki. Ali je guma 205/55/15 retka i papreno skupa 100+E po komadu.

Link to post
Share on other sites

Koja perverzija. Ne znam da li postoji auto kom tako dobro stoje BBS felne kao E30ci, E34ci i E24ci... Van vremenski izgled

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja ovde nista ne bih menjao. Nekako mi je onaj fazon Keep it Classy. Jako lepa boja, felna, visina... greota voziti

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

IS spojler ceka da ga nabacim i mozda bih kupio IS lip mada nisam siguran zbog visine, spustao bih auto jos malo posle registracije sad u maju.

Super je mtech 2 ali mi je nekako izvikan vise, svako ko pakuje auto ga stavi. Kopiju ne bih stavljao jer je kvalitet kesa u vecini slucajeva, original polovan citav nema da se nadje, ono sto moze da se dotera iz fabrike je preskupo (podbranik 350e bratska cena, go u prajmeru bez zabica i icega), plus ako te neko cukne moz se jebes i sa obicnim eksterijerom a kamoli sa mtech :)

Znak za gepek ne mogu da nadjem normalan, kopija nema, kupujemprodajem gospodu mrzi da se iscimaju (saljem ti slike matori i onda bol u djoci), a iz originala je 70e umrli dabogda.

Link to post
Share on other sites

Muka je naci originalan mt2. Ljudi po godinu dana traze ceo set. Dobro ce izgledati i sa is lipom, al dobre su sanse da ga otkines negde. Spojler ce mu leci ekstra. Ozbiljna je ta kocka, nema sta. Jel vozis sedmicu?

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, marko13 said:

Pa ono sto ljudi nikako da ukapiraju da npr disk kosta manje vise isto da li kupio za E30 ili E90 jeste razlika ali nije ovaj za E30 dzabe!

Takodje i ostali delovi. Evo skoro sam kupio sva 4 amortizera za E90, za E30 nisu nista jeftiniji. Ulje kosta isto islo u E30 ili E90

Guma kosta pa kosta na koji god auto ga stavio. Cak su mi gume za E30 bile skuplje za skoro 50% od ovih 17" na E90

Sve sto si rekao je manje vise tacno ali to vazi ako insistiras na kupovini originalnih delova. Zaista, filter ulja za E30 kosta isto kao za F30. Da li je to logicno i racionalno je za neku drugu pricu. E30 je ipak praistorijski auto, i takva vrsta odrzavanja ima smisla ako insistiras na nekoj kolekcionarskoj vrednosti i ako znas da ce u cena jednog primerka rasti u buducnosti. Takvo stanje stvari mozes uvideti i u oglasima preko, gde cene takvih auta zaista idu u nedogled...

Da ja sada ulazem u njega, kupujem nadkrkane felnice i gume da bih vozio po kraterima po Beogradu ili nekom drugom gradu u Srbiji. Da molim Boga da ga neko ne ocese..ne hvala!

Ja moju kocku odrzavam u heavy stock daily varijanti. Bitno mi je da je auto ispravan, da je u njemu optimalan nivo ulja i antifriza, da nema puno korozije (zbog novog zakona o tehnickom pregledu), da su dobre kocnice, da mi rucna lepo hvata, da mi signalizacija radi, da mu je trap dobar. Naravno, i gume. Sve ostalo je showoff/ložačka varijanta koja za vozilo projektovano pre gotovo 40 godina i ne igra neku bitnu ulogu, kako na polju ispravnosti tako i na polju bezbednosti. Naravno, kao sto je neko ranije rekao, nismo svi isti i ne dozivljamo auta na isti nacin.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Nisi ti video moju kocku nije bila nikakav showoff/ložačka ni najmanje, nista se nije videlo. Ono sto je meni bilo je da je sve ispravno. Ali ne u stanju da moze da se "tera" po lokalu.

Vec da mi u sred noci dune da odem negde preko. Znaci u najgorem slucaju da moram da dospem gorivo izadjem na autoput i da ga vozim bez gasenje 150+ par h i tako i nazad!

Tako sam odrzavo moju kocku.

Ne kapiram zasto ti nije jasno to oko cene filtera za E30/F30 ako ga uzmes u ruku vidis da je manje vise isti, isto treba materijala, isto treba radnih sati....

Zasto bi jedan bio znacajno skuplji od drugog?!?!

Isto oko guma? Pa gumu moram da kupim pa moram. Gumu kupim novu da li vozio Juga E30 ili F30 Prosto mi treba guma.

Kada si na putu ne pita te put koliko je star auto! ? treba ti nesto da te drzi na putu. Ne vidim kako tu mogu nesto da ustedim.... Ili imam gumu ili nemam.

A oko cene guma, pa nisam ja kriv sto je 205/55/15 uzasno retka guma pa su cene od 100e pa navise po komadu. Glupu Fuldu koja nije nista spec sam placao 100e komad a Continental koja je top da se u zivotu lepse nisam vozio je bila oko 150e komad. A vecina i ne pravi te dimenzije.

Na sve to kada dodam da je neke delove uzasno tesko naci dosao sam do zakljucka da nisam dovoljno bogat da odrzavam kocku ?

Link to post
Share on other sites

@marko13

Original BMW delovi i filteri spadaju u sam vrh kvaliteta i tu nema pogovora. Ali ako uzmemo u obzir da se redovan servis radi i pre 10,000 km, zasto onda ne uzeti aftermarket filter solidnog kvaliteta za starije vozilo i koji zavrsavaju posao ? Medju tim aftermarket filterima svakako ima raznog dzanka i treba biti oprezan ali to ne znaci da nema i delova pristojnog kvaliteta. Sto se tice guma, ja koliko znam standardne dimenzije guma za E30 su 175/70 r14, 195/65 R14 i alternativno 185/65 R14 kojih imas u svakoj radnji. 205/55 R15 je preporuka za 15 alu felnu i to je to.  Ako insistiranje da se iskljucivo ionako retke gume 205/55 r15 (ili cak i jos sire!) nabacuju na neki 316i/318i model nije primer showoff-a jer eto auto izgleda bolje sa sirim gumama, onda ne znam sta je... :D

Zakljucak : Ljudi odrzavaju svoja auta u skladu sa svojim mogucnostima i to je ono sto je fakat.

 

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, marko13 said:

Sve stoji, ali gume koje sam pomenuo su na mom kabriju bile standard.

I moj je bio 325 ne 318

Imaš li u životu neku fotku? Moj san je 325 kabrio.

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, marko13 said:

Sve stoji, ali gume koje sam pomenuo su na mom kabriju bile standard.

I moj je bio 325 ne 318

I na kabriju 325i su 205/55 R15 bila jedna od opcija za letnju varijantu tockova.  U zimskoj opciji su mogle i uze. Sve u svemu mogao si i na tog kabrija da stavis i neku uzu gumu i 14 felnu kao alternativu. ;)

Ali da ne trolujem temu vise coveku! :D

 

Link to post
Share on other sites

Mogao sam onda da kupim i juga. Masis ono sto hocu da kazem. Nisam isao na to da ga nesto budzim i iskacem iz okvira fabrike i opet je skupo.

Govorim samo da je svaki auto skup kada se odrzava. Samo sto vecina se pozdravi od starih kola i samo krpi ono da ide i to mi je sasvim ok.

Samo sto to nije odrzavanje.

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, marko13 said:

Mogao sam onda da kupim i juga. Masis ono sto hocu da kazem. Nisam isao na to da ga nesto budzim i iskacem iz okvira fabrike i opet je skupo.

Govorim samo da je svaki auto skup kada se odrzava. Samo sto vecina se pozdravi od starih kola i samo krpi ono da ide i to mi je sasvim ok.

Samo sto to nije odrzavanje.

Ali ne vidim zasto bi bilo budzenje i spadalo u domen neodrzavanja da na E30 325i model stavim originalnu 14 felnu sa recimo 195/65 R14 gumom ? Odnosno ono sto i sama fabrika koja je doticni auto projektovala preporucuje kao dozvoljeno. 

 

Link to post
Share on other sites

Imam na nekom kompu. Ovde je bilo dosta fotki ali je nesto puko photobucket i nista od fotki koje sam godinama kacio nema. Pa sam izgubio volju da kacim opet. A ovo sve sto pisem je ili sa telefona ili kompova bez slika. Jbg... 

 

Link to post
Share on other sites