Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I ovo za odrzavanje, motor i menjac servisiras tako sto menjas ulje a cena zavisi od make ulja, filtera, kajisa, pumpu za vodu, itd, itd. Kupis topran pumpu ili skf. Razlika u ceni je velika. Da ne pricamo za spaner itd itd. Ali kod mehanike, dobar prednji lezaj kosta oko 150€, zadnji 60€. I onda treba nace neke delove, federe i gurtne za dobos. Jos ako moze da se zakaci jer su anker platna trula pa da to nadjes polovno da valja... Da ne pricam za vesanje, solje, najlepse je kada kupis polovne prednje solje i kao nabacis mast, ono to je kao dobro. Traje manje od pola godina ako vozis auto a da je neka bazdarena marka dajes oko 150. A usput vidis da dosta ne valja, ili je na granici da se menja a pravdas sebi da tako mora jer je to stari auto. Tako da moje iskustvo je da uopste nije jeftino niti jednostavno odrzavati e30 ukoliko ga odrzavas kako treba. Za sve ostalo tipa limarija itd. Trazis po otpadu citav keder za prednja vrata? Evo vec duze vreme hocu soferku da menjam, trazim pilkington. Nema, od koliko servisa sam zvao i ne moze ni da se nabavi, jedino da nabavim iz Nemacke ili nesto slicno. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...
1 hour ago, Wulelele said:

Kontam da je prodaja zbog tehnickog pregleda ili ? Kasno sam se prikljucio temi pa nisam stigao jos da pregledam sve otpocetka :D

To je i meni palo na pamet. Zbog motora ? Jedino u Srbistanu ti kontrolisu broj motora iz saobracajne i onaj koji je na motoru na tehnickom. Tu onda nastane problem.

Ali kontam da se moze zažmuriti na jedno oko jer mu je sve ostalo perfektno.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ma kakav tehnicki, u najgorem slucaju vracam 1.6 pred registraciju pa zamenim nazad kad registrujem. Dosta mi je vise kocke, a dolaze da ga gledaju sve neki likovi u kolima od po 15k evra i pricaju kako ne mogu da osvajaju pehare po skupovima i kako ima puno ulaganja i ostale nebuloze. Ko oce top kocku nek se jebe sam i nek je sklapa od nule, pa nek vidi kolko para to kosta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...