Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ovamo pise 2.o.....ovamo neki saundovi od 2.7...ja ne znam vise sta da gledam...ali ako ovako ide sa 2.7 motorom,,,sta li bi bilo sa 3.0....100 puta bolje izgleda nego kad je imao sank spojler...koza ovo ono ima to super da bude

Link to post
Share on other sites

Nece da preimenuju temu dok ne promenim sve sto treba :lol:

Ima uskih grla, ali polako sve dolazi na svoje mesto, icice ovo mnogo bolje veoma uskoro, trenutno se ponasa kao eta sa pomerenom blokadom :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zezao sam se malo oko auta ovih dana, stigle su mi usisna grana sa leptirom od 2.5 i dizne od m30b35, pa sam hteo sam to da namonitram jelte. Stigao sam do srafova za granu koji nisu bas cvece (kao ni gedore koje sam imao), tako da sam se zadovoljio montiranjem leptira i skidanjem difuzora i deto klapne za plin (koji nije u funkciji jer komp ne gasi benz dizne). Razlika je primetna - pravi nekakvu snagu u visokim obrtajima sada. Nije to to jos uvek jer su grana i dizne uska grla, ali sam zadovoljan rezultatom (hvala Casperu na sugestiji za "skidanje lanaca" sa protokomera). Sa leptirom sam 0-100 spustio za malkice jace od 1s, maksimalna brzina mu je bila 170 km/h zbog nedostatka vazduha a sada ide... Za nedelju dve bih trebao da odem kod Zokija da montiramo granu i dizne, pa cemo videti kako ide 2.7 sa 731 glavom (jer za 885 necu imati para u skorije vreme xoxo).

dvijesta.jpg

Link to post
Share on other sites

A sto je cudno sto 'gore' ne ide ako nema odgovarajucu glavu i fali mu vazduha?? Plus ostalo pomenuto,dizne,mapa...

Drugo nejasno,kako da je fi50 malo? Koliko mi se cini kada sam pravio cevi za moj m50b25,fabrika cak kaze i manje,valjda 47... A ne bi trebalo ni preterati... Dve cevi do kraja ili?

Link to post
Share on other sites

1. Nije cudno naravno, ali treba imati na umu da sam u svet automobilizma usao kada sam kupio kocku (pre toga me nisu zanimali 5%), tako da nemam predstavu koje razlike u performansama da ocekujem. Nista strasno, nauci se covek.

2. Spomenuo je Pirke kada sam bio kod njega da je za m50b25 fi47 fabricki, s'tim da je meni radio jednu cev od srednjeg do zadnjeg lonca onomad tako da mu je fi50 bilo malo.

Link to post
Share on other sites

ovih 5% objasnjava dosta. Dzabe dizne, usisi i izduvi ako nema odgovarajuce mape da to sve poveze u skladnu celinu i da svaki taj deo radi svoj posao kako treba. Sve si uradio i auto ti je sporji od zdrave, obicne kocke.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Hvala. Nisam stigao nista da pisem sta se desavalo jer sam konkurisao za posao u Ubisoftu, koji sam na kraju i dobio, pa sam se zamlacivao sa time pretezno. Na autu sam uradio par stvari pa ajd da krenem hronoloski.

Prvo sam bio u Novaspeedu da odradim remap ecu-a. Na stock merenju izbacio je epohalnih 109 konja na tocku i smrad iz prednjeg dela, za koji su pretpostavili da su vodjice kaput. S'obzirom da sam usput primetio da je krenuo da zdere abnormalno mnogo ulja verovatno jesu i ko zna sta jos. S'obzirom da je i sa ovih bangavih 109 na tocku isao enormno brze nego pre zezanja sa motorom mogu misliti koliko je konja prebeglo do tad. Remapom smo dosli na 120 konja na tocku i blizu 200 njutna (sto se ne znam kojom magijom prevelo na 130hp 204nm u motoru, to nije ni 10% gubitka do tockova), te auto ide solidno sada (sa 2.0 sobom ne moze da se poredi).

Posle toga uradim veliki servis i zamenim prednje diskove i plocice, spaner bio pri kraju, vodena pumpa bila original polovna (ej bre), sad me vise nista ni ne cudi. Onda hladnjak odluci da propisa i nabije temperaturu, zamenio hladnjak tecnost i ozracio, temperatura i dalje leluja izmedju pola i 3/4, glava je razumem u krasnom stanju sada al ko joj jebe mater ionako ce da leti napolje. Kocka je u stanju mirovanja sada, eventualno ruta do 10km ako bas moram. S'obzirom da krecem da radim od oktobra odlucio sam da spucam divne pare u kola te je spisak budzenija sledeci:

885 glava + dihtunzi + ruka i kapa

E36 servo letva
Diskovi pozadi

Hard guma kardana
Pumpa za gorivo

Amortizeri i opruge
Set kvacila

Short shifter

Limarija i farbanje mozda

Sekvent da budem pravi

Turbo, neka umerena kombinacija

10922794_1618996461692341_34688912936122

img0106.jpg

Link to post
Share on other sites