Koliko km sa BMW uljem


Recommended Posts

Možda nije baš za temu, ali nije ni daleko. Koliko je pametno u 320d rest. sipati ulje castrol magnatec 10w-40? Juče odem po delove u veleprodaju gde sam i za stari auto nabavljao, već im javio šta treba i kontam znaju ljudi šta ide u auto. Sinoć uzmem kutiju sa delovima, mrtav umoran, mrzelo me da otvaram sinoć, kad jutros vidim to ulje. Sad sam iščitao dosta tema i vidim da većina ovde preporučuje čak 5w-30. Auto ima 230000 km, ovo mu je prvi mali servis kod mene i mislim da ne troši ulje, al još nisam siguran.

Link to post
Share on other sites

Castrol Magnatec je fenomenalno ulje, pogledaj samo na YouTube, sa njim nema greske nikako, posebno se preporucuje za starije aute koji su malo vise presli, jer dosta dobro stiti motor, a kada su u pitanju kratke voznje, tipa gradska i male relacije, kao i po hladnom vremenu, od njega nema boljeg ulja.

Ako hoces da cepas auto i da ga gazis kao da si ga ukrao (pun gas do mora, voznja u crvenom i slicno), onda Castrol Edge, za sve ostalo , po meni Magnatec je vrh.

Jedino ta gradacija 10w40 mi malo cudna.....obicno se u BMW sipa 5w40 ili 5w-30(bar sam ja tako sipao u benzince do sada).

Inace Mgnatec je dobro ulje, sa njim nema greske nikako, sem kada je fals roba, ali posto si kupio u BMW Line-u, onda ne brini brigu, kod njih je original.

Link to post
Share on other sites

Onda idi na dijagnostiku pa tamo mogu da ti napisu i slovima ako hoces ;)

To sam i ja pitao. Ovo na snimku je samo reset nakon zamene ulja i to na unapred odredjenu kilometrazu na vecini je 22000.Moze li se preko dijagnostike ta cifra podesiti na npr 15000 ?

Link to post
Share on other sites

Super hvala na odgovoru. Pa iskreno zimi najviše ima gradske kratke vožnje. Ne stigne ni da odigne temperaturu vrlo često... Zato me i plašila ta gradacija koja je generalno "gušće" pa još zima, toga se malo plašim. Inače koje bi bilo optimalno vreme za zamenu ovog ulja?

Link to post
Share on other sites

Samo sipaj castrol nije bitno koji od ta dva. Vise je bitno da se ulje menja na 10.000km Samo redovno menjanje na 10.000 i to je to. Ja menjam ulje na 7-8.000km, sipam 10-40 i auto mi ima 300.000km benzinac je, 1.6 i motor je i dalje u dobrom stanju. Ko maze, taj i tera.

Link to post
Share on other sites

Super hvala na odgovoru. Pa iskreno zimi najviše ima gradske kratke vožnje. Ne stigne ni da odigne temperaturu vrlo često... Zato me i plašila ta gradacija koja je generalno "gušće" pa još zima, toga se malo plašim. Inače koje bi bilo optimalno vreme za zamenu ovog ulja?

Ako ti ne stize da digne radnu temperaturu, onda samo Magnatec, tu nema konkurenciju, ima jos dobrih ulja (Mobil i drugi...), ali ovo je najbolje.

Inace, ja sam burazeru dao auto da ide na more, tek stavio magnatec, vozio ga je 170+ celim putem do Grcke, neretko i pun gas (pratio zeta sa novim A8 sa 8 brzina koji gazi 200 na 2-3 hiljade obrtaja), a moj e39 je na plin, stvara motor vecu temperaturu nego na banzin, kada se vratio, zalio se da nigde nije mogao preko 180 zbog guzve. Proverio ulje nista nije promenilo boju, nista nije sagorelo, a auto jos tisi nego pre....A to je voznja na 5000-6000 obrtaja konstantno, jer e39 ima 5 brzina i 140 mu je vec na 4000 obrtaja.

Sto se tice gradacije,sve zavisi od stanja motora:

Sipas redje ulje, i ako ga ne trosi (pod tim mislim ne trosi mnogo, jer svako ulje treba da se trosi makar minimalno) nastavis sa njim.

Ako ga trosi vise nego sto treba, povecas gradaciju.

Ako ne trosi ulje ni malo, recimo posle 10-15 hiljada km ne potrosi apsolutno nista, onda je previse gusto i ne sluzi svrsi.

Normalno je da u intervalu do zamene potrosi barem malo, ne znam za dizela konkretno koliko.

Moj ti je savet da im trazis da ti zamene za 5w-40, pa ako ga bude trosio, zamenis na sledecem servisu za gradaciju gusce.

Link to post
Share on other sites