Recommended Posts

pozdrav,uzeo sam skoro bmw 318 restajling i posto nema fabricki ksenon resio sam da mu ugradim,prvo sam uzeo sa buvljaka onaj obican od 20e h7 sijalica za kratko,kad upalim svetlo desi se da nece samo desni,samo levi ili oba da rade pokaze mi gresku unutra na displeju ugasim svetlo pa auto i opet upalim i onda radi desavalo se i u toku voznje da prestane da radi ali sam zamenio onaj balast i posle toga je zezao samo kad palim na prekidac kad se upali posle radi,pre neki dan sam kupio neki skuplji kao bolji juce namestio i sve lepo pali ne prijavljuje gresku kad palim sve super,danas krenem na put i posle otprilike 30km ugasi se desni far pa posle neki minut i levi i nece da proradi dok ne ugasim svetlo na prekidac i upalim opet u toku voznje ali opet mi se gasi i to vrlo brzo,sta moze da bude uzrok da li je neko imao slican problem i kako ga je resio ako ga je resio,da se ne greju oni balasti pa da zato gasi ne znam sta da radim?

Link to post
Share on other sites

ovi jeftiniju su ovakvi http://www.evitekhidkits.com/blog/wp-content/blogs.dir/207/files/2012/10/HID-Xenon-Kit.jpg

a skuplje sam platio 30 evra i navodno su 55w,ajde slikacu sutra ovaj balast i kutiju pa cu da postavim slike,mislim da pise da je "nemacki" u sta cisto sumnjam ali pogledacu sutra.

Link to post
Share on other sites

Pitam te jer sam ugradio mnogo xenona, problem moze biti i u sijalici i u balastu. Pa da znam koji je proizvodjač, jer se zna kod kojih je sta mana. Ali dobar xenon bez 60-70 evra za set, tesko. Garancija godinu dana i uzivas.

Link to post
Share on other sites

ja uzeo kod darka bg pre skoro godinu nema problema sa garancijom od godinu 35e. svake subote je u bubanj potokua radnjau valjda na vidikovcu ima

kebos sto kaze je u pravu od 60 do 80e mora da se izdvojiza philips, bear...

Link to post
Share on other sites

napravio sam ovo najverovatnije mu kompjuter pravi problem kad upalim kola i svetla trepere,danas sam prevezao na akumulator i na relej i stavio osigurac sad rade super nema da trepere i mislim da ce da radi,a da mi ne bi prijavljivao gresku unutra stavio sam mu sijalicu kao za poziciju.

Link to post
Share on other sites

dobro to su samo sijalice,trebalo bi da su dobre,ksenon mnogo lepse svetli samo sto nasi modeli bmw-a izgleda nece da trpe ove jeftine,zna i on sta je dobro.

Link to post
Share on other sites

Je l moze neko da mi objasni sta je sve potrebno pored xenon sijalica da bi radile kako treba i da ne bi pravile veliku temperaturu? I koja je razlika izmedju xenona bi xenona i HID xenona ako ima nekih znatnih razlika uopste...

Link to post
Share on other sites

Kit xenon philips za 90 evra je kineska kopija i nije homologovan za evropu philps ga je samo homologovao za Australiju i Ameriku cena je oko 300 dolara plus postarina.Sto se tice sijalica philips ultimate xenon h7 je dosta dobra i hella blue light h7 vrhunski osvetljava ali boljka joj je sto kratko trajedok philips ima zavidan vek trajanja.

Link to post
Share on other sites