Recommended Posts

Zdravo svima.

Imam problem da su se istovremeno upalile EML lampica i lampica od ASC-a. Auto na leru radi skoro normalno, sve dok se ne dira papučica gasa, ali čim stisnem gas, ili se ugasi, ili padne na 100 obrtaja, strese se, i nastavi da radi na 300-400 obrtaja. Ista stvar je i na benzinu i na plinu.

U pitanju je E39, 523i, 2000 g.

Pošto nisam kući, i verovatno ću moći do dijagnostike tek za koji dan, da li neko ima ideju šta bi moglo da bude, čisto da znam šta me očekuje? Hvala svima unapred na odgovorima!

Link to post
Share on other sites

mislis kad stisnes gas ponekad hoce da ti padnu obrtaji toliko nisko da ti se auto ugasi osim ako mu ne roknes gas pa se stabilizuje masina ?

Ma kad stisnem gas uopšte ga ne prima, jedva do hiljadu obrtaja dođe i onda ili se ugasi ili se strese i radi na 300-400 obrtaja. I nema snage da se auto uopšte pokrene. I kad ne diram gas nikako 2-3 minuta, stabilizuje se na leru i radi normalno na 700-800 obrtaja. ALi ako dotaknem papučicu gasa opet ista stvar.

Link to post
Share on other sites

Daj napisi malo opsirnije i stavi koju sliku, da znaju ljudi za ubuduce.

Link to post
Share on other sites

Daj napisi malo opsirnije i stavi koju sliku, da znaju ljudi za ubuduce.

Jbg, nemam nijednu sliku. Opisao sam gore već šta je bio problem. Nisam gledao šta je majstor radio, ali kako mi je objasnio tu ima na klapni neka poluga koja je valjda povezana sa paučicom gasa. Ona je zbog prljavštine zapekla i nije reagovala na pritisak papučice. On je to sve očistio, pošto je i sama klapna valjda bila skroz prljava, naprskao nekim sredstvom i posle toga je sve bilo OK. Nemam ti šta detaljnije opisati. :)

Link to post
Share on other sites