Recommended Posts

Pozdrav!Pre izvesnog vremena termostat nije otvorio,digao temperaturu na debljinu kazaljke do crvenog,hladnjak (od muke)propisao,kuva na sve strane,opsta ludnica.Sacekao sam da se motor ohladi,dolio vodu i nekako stigao kuci.Sa temperaturom je uvek sve bilo ok,kazaljka u bilo kojim uslovima zakovana na sredini,ali par dana pre ovog sto se desilo,kada je radio na leru,kazaljka je isla preko sredine,kao npr.pola jedan,a u voznji se vrati na sredinu i tih nekoliko dana sve tako u krug,dok se nije desio gore navedeni slucaj.E sad,posto mi auto treba non stop,i dok ne nabavim hladnjak,termostat itd.,(a planiram i zamenu zupcastog,ulja,kablova,svecica,filtera i sl.jer im je vreme pa sve zajedno da odradim)skinuo sam termostat,hladnjak skoro da uopste i ne curi(verovatno zbog manjeg pritiska u sistemu),temperatura je u voznji nesto malo preko plavog,ali cim zaglavim u nekoj guzvi,stani kreni,ona pocne da se penje i ako to duze traje dodje i do sredine!? pa se i visko upali.ZASTO SE TO DESAVA?Vodu ne gubi osim po koju kap tamo gde je propisao,creva nisu tvrda,lepo vuce(nekako sam umislio da i bolje vuce nego sa normalnom rad. temp. :blink: ),nema emulzije u ulju,jedino nemirno radi u leru ali ja mislim da tome pridonose kablovi jer su u ocajnom stanju.Na sta da obratim paznju,osim na hladnjak i termostat?Kako da znam da li je vod. pumpa oslabila ili da je otisao dihtung ili glava?Inace,u pitanju 318i M40 e30.Poz!

Link to post
Share on other sites

Operi mi hladnjak buraz, ja sam iz mog je svasta izaslo kad sam ga oprao :D Imao sam inace slicnih problema. I vodenu pumpu zameni obavezno, pumpa za vodu se menja kad god se radi veliki servis.

Link to post
Share on other sites

Pa zavisi i koliko ti je dugo kuvao, verovatno ces morati da radis i glavu.

Ali druze,ocigledno ga sve boli.

Kazes i sam moras da menjas od kablova, svecica pa na dalje (vibracije, nemiran rad ...)

Moras od necega da pocnes. Kada mu uradis osnovne stvari,

vidi da li ti termostat otvara, pumpa za vodu i kakav je protok, sto je navedeno u proslom postu.

Imao sam slican problem sa kombijem zbog slabog protoka u hladnjaku.

Link to post
Share on other sites