obican plin na e30 320i


Recommended Posts

Drugari, trebao bi mi savet i pomoc. Tice se obicnog plina na mom bmw. Naime, desava se sve cesce da pravi detonacije tokom voznje ili tako se da malo jaci gas (npr uzbrdica). Ne desava se uvek sto me cudi. Presao sam za vikend skoro 150 km i nista se nije desilo, a juce sam se vracao sa skupa kod intera i u bulevaru je poceo da puca i da gubi snagu. Na plin posle nije hteo da upali pa sam se dovezao kuci na benz, na koji takodje imam nekih problema. (hoce da se ugasi kada se pusti gas).

Ima li neko savet, kako da resim plin, barem privremeno, jer mi nije prijatan osecaj kada mi puca plin ispod haube :(

ako imate nekog dobrog plinadziju u bg, javite. Hvala.

Link to post
Share on other sites

imao sam identican problem na m20. Menjaj sve. Svecice kablove razvodnu kapu i ruku. i guma od protokomera do usisa mora da dihtuje.Meni je recimo odvalio donji deo protokomera,nisam ni skontao. Nije hteo da upali. Tek kod kuce sam video sta je uradio. Mora ti struja biti dobra,i ne sme vuci fals vazduh. Ako nesto od ta dva ne stima,detonacije ti ne ginu.

Link to post
Share on other sites

imao sam identican problem na m20. Menjaj sve. Svecice kablove razvodnu kapu i ruku. i guma od protokomera do usisa mora da dihtuje.Meni je recimo odvalio donji deo protokomera,nisam ni skontao. Nije hteo da upali. Tek kod kuce sam video sta je uradio. Mora ti struja biti dobra,i ne sme vuci fals vazduh. Ako nesto od ta dva ne stima,detonacije ti ne ginu.

koje mi svecice preporucujes? ili da trazim samo svecice za plin za e30?

Link to post
Share on other sites

koje mi svecice preporucujes? ili da trazim samo svecice za plin za e30?

Ja sam uzeo NGK nemam pojma koja je oznaka,gledali su po katalogu koje idu za m20. Gledaj da budu sa jednim krakom,to mi je dosta njih savetovalo za plin. I pretresi sve navedeno. Ja sam resio problem tek nakon sto sam sve promenuo. Znaci za plin sve mora biti u fulu,inace BUUM!

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo NGK nemam pojma koja je oznaka,gledali su po katalogu koje idu za m20. Gledaj da budu sa jednim krakom,to mi je dosta njih savetovalo za plin. I pretresi sve navedeno. Ja sam resio problem tek nakon sto sam sve promenuo. Znaci za plin sve mora biti u fulu,inace BUUM!

ako si iz BG,proveri u BMW line,u Sarajevskoj,dosta su povoljni. ja sam ruku i kapu narucio od njih.

Link to post
Share on other sites

ako si iz BG,proveri u BMW line,u Sarajevskoj,dosta su povoljni. ja sam ruku i kapu narucio od njih.

inace sad sam pogledao kablove, na 3 klipu je pola kabla ostalo na svecici :P i sad ne mogu da upalim.

Link to post
Share on other sites

Samo struja.. Kablovi,svecice,kapa ruka i nema problema. E sad neznam dali ti je jetronic ili motronic struja,ako je jetronik i stari tip razvodnika bitno je da paljenje bude pomereno oko 20 stepeni u ranije. To moze da pravi problem i kad je struja perfektna

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

imam slican problem na m10. anjspric je plin je obicni vakumski. ljeti nemam problema trosi mi negde oko 12 litara i ide lijepo. e sad kako je dosla zima imam sto problema. isto mi se desava da imam detonacije, ja mislim da je problem u smjesi plina i vazduha. jer sa strujom nemam problema nikakvih. pali mi na pola kljuca dal bilo ljeto ili zima uvjek pali tako. ali desava se da slabo vuce, da trosi 20 litara plina, da puca, u brdu gubi snagu i slicno. ne vjerujem da mi je do struje ili ipak treba da precackam sve to. na benzin ne mogu jer mi je vec odvalio zadno protokomjera pa sam ga silikonirao vjerovano vise nikad nece moc ni da radi taj protokomjer na benzin. inace planiram da ga osposobim na benzin dok je zime :)

Link to post
Share on other sites

Posto si lepio protokomer pogledaj da nije negde popustio silikon, pregledaj sve vakume u sitna crevca. Imao isti problem dok nisam sredio sva creva i protokomer od tada ni jedne detonacije nije bilo, vec sam pisao da kablove nisam menjao 5 god kao ni svecice ( oko 100 000 km ) Redovno menjane membrane i filter na plinu, pod obavezno redukcija na usisu tj smanjen protok vazduha

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

problem mi je bio do protokomjera, klapna ostala otvorena prilikom detonacije i od tad je vukao previse vazduha itd. posle je radio savrseno i isao odlicno. a sad nece da upali samo detonira nzm sta mu je :)

Link to post
Share on other sites