Recommended Posts

ne rade mi spoljni el.retrovizori pa me interesuje kako da proverim da li su ispravni i da li su dobro povezani i da li radi onaj prekidac u kabini ,svako objasnjenje je dobrodoslo (sto detaljnije ako je moguce) :D

Link to post
Share on other sites

Prvo ispitaj da li do prekidaca imas struju(ako nema osigurac),ako ima ides dalje do dzeka za retrovizor,ako i tu ima struje kad dajes komandu za pomeranje onda je problem u samom motoru unutar retrovizora.

Prosto,probna lampa i lagano.

Ali nemogu oba da crknu istovremeno tako da prvo potrazi problem u samom prekidacu ili osiguracu.

Link to post
Share on other sites

ja sam nesto gledao u onom delu kod vozaceve leve noge gde stoji zvucnik imam gomilu nekih zica i dzekova koji nisu spojeni nigde a nemam ideju cemu sluze ,zato pitam da mi neko objasni odakle se krece sa pretragom tj kako i gde treba da budu povezane zice i koje zice sluze za retrovizore i da li te zice imaju struju samo kad dam kontakt ili su uvek pod naponom kao recimo za upaljac,i ja mislim da nisu mogli oba da crknu odjednom nego da je problem u samom povezivanju .

Link to post
Share on other sites

Jel to radilo pa je prestalo da radi,ili si tako kupio auto sa neispravnim stel. retrovizora?

Ako nije radilo onda ko zna sta sve tu nije povezano,pogledaj na nekoj drugoj kocki kako je vezano ili idi kod elektricara

Link to post
Share on other sites

nije radilo uopste radilo od kad sam kupio auto ,probacu sam da izmuvam nesto pa ako ne uspem uvek je tu majstor :D

Link to post
Share on other sites

Ovo sto imam je za 325 ali verujem da je isto kod svih kockica. Tamo na prekidac dolazi tanka zeleno ljubicasta i ona treba da je na plusu, pod kontaktom.

Link to post
Share on other sites

sad sam proverio kod mene ima zelenobela, braon, crna ,crnoplava, plavobela, crnobela ,cackao sam probnom lampom i nema struje ni na jednoj kad dam kontakt , el znate mozda u onom dzeku sto stoji iza prednjeg levog zvucnika kako tu treba da se poveze da bi to radilo?

Link to post
Share on other sites

E ta zeleno bela. Na njoj treba da imas plus. Ja se izvinjavam za ljubicastu, sitna mi slova i godina proizvodnje :( . Proprati nju jer je to napajanje za retrovizore. I na dzeku kod vrata je isto zeleno bela,sa druge strane dzeka je zeleno crna, tu isto treba da imas plus. Inace osigurac F19.

Link to post
Share on other sites

Pitanje ti je bilo i kako da povezes. Na taj dzek kod vrata ide direktno plus sa osiguraca tako da ne bi trebalo da bude nekih problema. Ako ipak ne mozes, dovedi plus tu i trebalo bi da radi.

Link to post
Share on other sites

dodadtni info ako nekome bude trebalo - zadnji pin dole desno je + kad se da kontakt i to je zelenoljubicasta zica sa druge strane konektora i sluzi za napajanje el.retrovizora a zadnji pin dole levo je stalni + i to je crvenocrna zica na konektoru ,ovo ostalo ne znam cemu sluzi :D , jos jednom hvala Vranjaninu i Bobanu :)

Link to post
Share on other sites