Recommended Posts

Drugari imam problem..vozim bmw e34,520i,89god..prezadovoljan sam masinom generalno ali imam jedan problem..desavaju mi se eksplozije kad ga vozim na plin..prvi put kad je eksplotirao izletelo mi je crevo,medjutim sledeci put mi je pukao protokomor..e sad posto su mi za polovan trazili 100e sa drugarom koji se razume sredili smo ga i sve je sljakalo do danas..gusi se na benzin,spustio je obrtaje na 300,400 dok na plinu sljaka ali tek kad se zagreje..a da,to mi se desava samo kad je losije vreme,kisa i te fore..

i jos jedan problem,koji me muci..plinski uredjaj je takav da auto palim na benzin i dodavanjem gasa(1500obrtaja)prebaci ga na plin automatski..e sad,posle zime,spustio je granicu sa 1500 na nekih 500,600 obrtaja sta da radim i koji su vasi saveti..???

Link to post
Share on other sites

Ako ti reaguje nigda kišu onda te zeza struja viski napon.. možda još nešto ali prvo to sredi.

uglavnom kad je vlaznije vreme..kad je toplo nema nikakvih problema..on i sad na plinu ide al na benzin nikako :/

pa nista,skinucemo opet ptotokomer i pokusati nesto ako moze da se uradi..ali pitam jer se opet vi malo vise razumete,tj mnogo vise B)

znaci da mu proverim struju pre svega?

Link to post
Share on other sites

Cek jel nemas problem ako je hladnije napolju a nije kisno vreme?

pazi..imao sam eksploziju u novembru i negde u februaru..na prvu eksploziju mu ispalo crevo(verovatno namenski namesteno da ispada)posto bilo labavije ja ga zategao i na sledecu eksploziju mi iskoci poklopac od protokomora..tad je kad je poklopac izleteo isao je samo na plin,servisirao sam ga i sljakalo je do skoro na oba goriva..juce ujutru po ovom vremenu,stucao na plin ali kasnije sljaka..znaci po ovakvom vremenu,ujutru se gusi na prvo paljenje..posle je ok..

Link to post
Share on other sites

To sto m20 puca moze da bude da je struja losa ili je plin u k..cu,Pretresi usis da ne falsira,proveri kablove,razvodnu kapu,razvodnu ruku i svecice.

I neka ti neko nasteluje taj plin malo,sto se benzina tice proveri pumpu u rezervoaru.Protokomer iskljucuj i ukljucuj na dzeku da vidis ima li razlike u radu motora,mada moguce je da ti je zaglavio klapnu od detonacije pa nece da primi gas.

Link to post
Share on other sites

onda bi radio kad se ugreje taj senzor je vrv tu zbog sauha,ja iskreno prvi put cujem da to crkava na m20,ili zakuje protokomer zbog plina ili izlize kontakte posle milion km

Link to post
Share on other sites

Taj protokomer je skoro neunistiv osim kad dozivi detonacije. Nadji instrument i proveri protokomer. Sto se tice kablova bilo je da se kupi sprej protiv vlage pa mozes sa njim naprskati kablove i kapu pa tako probati.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

DRugari posto me zakacilo ovo sranje od atesta izvadio sam plin iz auta vratio auto na benzin kao jedini derivat..mozda ce biti skuplja voznja ali necu da se jebavam sa plinom vise..ako nekog zaima plin ,kompletan,ispravan za 520i neka me kontaktira preko pm..moze zamena za razno od e34...maglenke prioritet

Link to post
Share on other sites