e30 320 nece da upali


Recommended Posts

forumasi pomoc. imam problem sa paljenjem kod e30. zamenio sam kablove jer sam imao detonacije na plinu. sada auto uopste ne pali na plin a na benz upali posle par sekundi vergranja. cim se pusti gas, auto se ugasi. po nekim ljudima, moguce je da mi je otisao protokomer, tj da se pomerio zubac.

da li neko zna sta moze da bude problem i kako da ga resim, ili neki servis blizu zvezdare jer je inace tesko voziti auto u ovakvom stanju?

hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

kako se ponasao pre zamene kablova? Da li je problem nastao odmah posle zamene kablova? Palo mi na pamet da nisi pomesao kablove.

Link to post
Share on other sites

kako se ponasao pre zamene kablova? Da li je problem nastao odmah posle zamene kablova? Palo mi na pamet da nisi pomesao kablove.

pre zamene je palio normalno. doduse imao je los ler gas i na benz i na plinu. ( na oko 500 je stajao).

imao sam par detonacija plina ali je radio kako tako. od skoro je opet detonirao i odbijao da upali na oba goriva. taj put sam nekako dosao kuci, pogledao kablove i video da je jedan pukao iznutra i ostao na svecici i tada sam odlucio da ih zamenim. menjao sam jedan po jedan. tako da ne verujem da je problem oko lose zamene.

mada video sam juce da je napuklo rebrasto crevo od usisa sto ide od filtera vazduha do ususne grane. moze li to da pravi problem?

Link to post
Share on other sites

Ako tu vuce fals vazduh, sigurno je problem. Pored toga pogledaj klapnu na prokomeru da nije zaglavila. Pogledaj i filter za vazduh da nije probijen.

Link to post
Share on other sites

Ako tu vuce fals vazduh, sigurno je problem. Pored toga pogledaj klapnu na prokomeru da nije zaglavila. Pogledaj i filter za vazduh da nije probijen.

okej druze pogledacu. hvala

Link to post
Share on other sites

obavezno menjaj rebrasto crevo,oko 4500 din. je novo.Vidi klapnu protokomera da li je zaglavila,i zavuci ruku ispod njega,hoce da odvali donji deo kucista,pa da vuce tuda vazduh. Klapna ti nesme nigde zapinjati ili cesati. Pogledaj po motoru da ti nije jos neko crevo spalo od detonacije. Alternativa za rebrasto je izolir traka preko pukotine,mada je to kratkog veka,i vuci ce vazduh ispod nje,al moz da posluzi za ne daj boze. Srecno.

Link to post
Share on other sites

Au brate, pa sto vozite na obican plin auta koja imaju klapnu na protokomeru, ma u opste koja imaju direktno ubrizgavanje?! Ne razumem vas ali u opste, i nije mi trunke zao kad nekom detonira. Ti obicni plinovi su za karburatorske motore, ljudi kad cete da shvatite. Pa sekvent za cetvrtaka polovan je sad 100e, ja sam 2 komada prodao, za sestaka 150e takodje 2 staga prodao za te pare. Mislim nemam reci, neka puca na sve strane. Hoces da ti otklone kvar preko kompjutera posle eksplozije plina, haha :blink: Ako bas hoces obican da vozis na takvom motoru, isti mora da je perfektan, i plin da se uradi kako dolikuje, ali 99% je polu ispravno ako moze tako da se nazove. Malo ljudi moze da napravi to da radi

Link to post
Share on other sites

meni je sekvent detonirao kad kad se sjebala dizna,sreca sto imam na usisnoj deto klapne od pre kad je bio obican plin,inace bi otislo sve u k...

Link to post
Share on other sites

Au brate, pa sto vozite na obican plin auta koja imaju klapnu na protokomeru, ma u opste koja imaju direktno ubrizgavanje?! Ne razumem vas ali u opste, i nije mi trunke zao kad nekom detonira. Ti obicni plinovi su za karburatorske motore, ljudi kad cete da shvatite. Pa sekvent za cetvrtaka polovan je sad 100e, ja sam 2 komada prodao, za sestaka 150e takodje 2 staga prodao za te pare. Mislim nemam reci, neka puca na sve strane. Hoces da ti otklone kvar preko kompjutera posle eksplozije plina, haha :blink: Ako bas hoces obican da vozis na takvom motoru, isti mora da je perfektan, i plin da se uradi kako dolikuje, ali 99% je polu ispravno ako moze tako da se nazove. Malo ljudi moze da napravi to da radi

auto je dosao uz takav plin, nisam ja birao uredjaj. hocu ja da stavim sekvent i nasao sam gde samo moram prvo da ga osposobim da radi :)

Link to post
Share on other sites

Cika Stunteru,ja sam uzeo auto sa vec ugradjenim djubretom,i muda svoja pojeo da ga namestim da ne puca. pri tom 4 protokomera bacio. Saberi oduzmi ustede nema,samo igranka bez prestanka. Zato ove godine leti napolje,ako uspem da ga odjavim uopste,i gas na benz. :e30: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

obavezno menjaj rebrasto crevo,oko 4500 din. je novo.Vidi klapnu protokomera da li je zaglavila,i zavuci ruku ispod njega,hoce da odvali donji deo kucista,pa da vuce tuda vazduh. Klapna ti nesme nigde zapinjati ili cesati. Pogledaj po motoru da ti nije jos neko crevo spalo od detonacije. Alternativa za rebrasto je izolir traka preko pukotine,mada je to kratkog veka,i vuci ce vazduh ispod nje,al moz da posluzi za ne daj boze. Srecno.

okej hvala, probacu sa crevom. hteo sam juce da namestim ali ni jedna radnja nije radila tada. sutra cu da se raspitam pa cu da probam :)

Link to post
Share on other sites

E to, pod br jedan vadi to sve napolje, da bi bio normalan protok vazduha. Onda lepo trazis fals gde ima, pregledaj creva. Pregledaj kapu i ruku, kablove si vec resio. Svecice takodje. Protokomer prekontrolisi isto, javi sta si uradio i sta ne valja

Link to post
Share on other sites

Au brate, pa sto vozite na obican plin auta koja imaju klapnu na protokomeru, ma u opste koja imaju direktno ubrizgavanje?! Ne razumem vas ali u opste, i nije mi trunke zao kad nekom detonira. Ti obicni plinovi su za karburatorske motore, ljudi kad cete da shvatite. Pa sekvent za cetvrtaka polovan je sad 100e, ja sam 2 komada prodao, za sestaka 150e takodje 2 staga prodao za te pare. Mislim nemam reci, neka puca na sve strane. Hoces da ti otklone kvar preko kompjutera posle eksplozije plina, haha :blink: Ako bas hoces obican da vozis na takvom motoru, isti mora da je perfektan, i plin da se uradi kako dolikuje, ali 99% je polu ispravno ako moze tako da se nazove. Malo ljudi moze da napravi to da radi

Sta ti sad coveku drzis predavanja sta treba a sta ne treba,ako mozes da mu resis problem resi mu,samo mu ti falis da ga tovaris kako taj plin nemoze da radi,ima mnooogo m20 koji rade savrseno na venturiju,i taj njegov auto je neko vozio godinama na takkvom uredjaju.

Ili mozda imas da mu prodas sekvent,ako je to izvini sto te miniram.

Link to post
Share on other sites

Sta ti sad coveku drzis predavanja sta treba a sta ne treba,ako mozes da mu resis problem resi mu,samo mu ti falis da ga tovaris kako taj plin nemoze da radi,ima mnooogo m20 koji rade savrseno na venturiju,i taj njegov auto je neko vozio godinama na takkvom uredjaju.

Ili mozda imas da mu prodas sekvent,ako je to izvini sto te miniram.

Jer je sve tako kako sam napisao! Ispravi me gde sam pogresio, ili me zaobidji! Jel ti nesto nije jasno? Poslusaj bobana ima protokomer da ti proda

Link to post
Share on other sites

A da vratis stare kablove?

Jesi proverio imas li varnicu na svecicama?

stari kablovi su se raspali. jedan je ostao ceo na svecici a drugi je ostao u kapi. ostatak kablova ne mogu da nadjem, izgleda da sam ih greskom bacio :@ retard sam. upalio je on posle ali jedva.

Link to post
Share on other sites

Poplava ih poremetila skroz Bobane

Nidzo nadji drugi razlog za sprdnju molim te. Ljudi su ostali bez kuca, svega sto su u zivotu stekli, a ti se sprdas sa tim i sedis u fotelji.. Svaka cast, vidim zasto si uzor doticnom

Link to post
Share on other sites

Jer je sve tako kako sam napisao! Ispravi me gde sam pogresio, ili me zaobidji! Jel ti nesto nije jasno? Poslusaj bobana ima protokomer da ti proda

Hvala ti sto si mi prebacio kombinaciju,prodao sam protokomer.

To sto meni nije jasno mozemo ti i ja da resimo kad se budemo videli,a zaobilazim te ja odavno i to u sirokom luku.

Link to post
Share on other sites

"m20 radi savrseno na venturiju" - ova jezicka figura se jos naziva i oksimoron.

Filozofija ti je oduvek bila jaca strana,kad bi se malo dohvatio prakse gde bi ti kraj bio ;)

Link to post
Share on other sites