e30 320 nece da upali


Recommended Posts

E to, pod br jedan vadi to sve napolje, da bi bio normalan protok vazduha. Onda lepo trazis fals gde ima, pregledaj creva. Pregledaj kapu i ruku, kablove si vec resio. Svecice takodje. Protokomer prekontrolisi isto, javi sta si uradio i sta ne valja

proverio sam sve sto sam mogao, zamenio sam crevo i opet ista prica. nece da upali na plin uopste, na benz jako tesko. iz ko zna kog puta upali. proverio sam protokomer i izgleda ok, klapna nije zaglavljena ali se ja u to bas i ne razumem. donji poklopac je tu, nije ga izvalio od detonacija.

mozda je on unutra ostecen ili mozda ako imam step motor, da on ne valja.

Link to post
Share on other sites

Iskljuci ga i probaj bez njega.. Ili, upali auto i dlanom zatvori protokomer(prvo skini kutiju filtera). Kad zatvoris dlanom rupu auto treba da se ugasi i da ti neko vreme drzi vakum dlan ruke. Ako popusti odma imas fals, ako popusta brzo, cuces gde je taj fals. Moguce da je i regulator probio od pritiska koji se stvorio, da je pukla na njemu membrana pa lije benzin pa presisa..?

Link to post
Share on other sites

Iskljuci ga i probaj bez njega.. Ili, upali auto i dlanom zatvori protokomer(prvo skini kutiju filtera). Kad zatvoris dlanom rupu auto treba da se ugasi i da ti neko vreme drzi vakum dlan ruke. Ako popusti odma imas fals, ako popusta brzo, cuces gde je taj fals. Moguce da je i regulator probio od pritiska koji se stvorio, da je pukla na njemu membrana pa lije benzin pa presisa..?

okej pokusacu to. probao sam sa dve vezice da malo zategnem sajlu gasa da bi drzao veci ler i uspe na kratko, ima tendenciju da se gasi. moguce je da je regulator pritiska jer su svecice bile nakapane benzinom. hvala na pomoci, javljam kada uradim nesto.

Link to post
Share on other sites

ICV sam treba da drzi ler, vidi da on nije zakucao isto

koliko sam video po nekim slikama i klipovima, ja izgleda nemam step motor. jer mi je predhodni vlasnik rekao da je radjen neki bajpas zbog plin pa ima los ler gas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

probao sam sa falsom, ne vuce nigde, napravi vakum i uvuce saku. ali klapna iznutra glavi skoro od pocetka pa skoro do kraja. tako da ce protokomer morati da se menja.

Link to post
Share on other sites

Nema veze protokomer sa paljenjem na plin niti radom na plin.Ako ne nameravas da skidas plin sa auta onda nemoj da trazis protokomer i bacas pare.. Potrazi dobrog majstora za plin neka ti nasteluje kako treba, zameni filter membrane i teraj...

Ja znam primer m20 motora na obican plin koji radi savrseno 5 godina i pali i radi, nema pumpu za benzin vec 3 godine, u sred zime pali ko mina... Znaci izvodljivo je samo moras biti uporan :lol:

Link to post
Share on other sites

Nema veze protokomer sa paljenjem na plin niti radom na plin.Ako ne nameravas da skidas plin sa auta onda nemoj da trazis protokomer i bacas pare.. Potrazi dobrog majstora za plin neka ti nasteluje kako treba, zameni filter membrane i teraj...

Ja znam primer m20 motora na obican plin koji radi savrseno 5 godina i pali i radi, nema pumpu za benzin vec 3 godine, u sred zime pali ko mina... Znaci izvodljivo je samo moras biti uporan :lol:

meni se skroz iskrivila klapna unutar protokomera i zaglavljuje skoro celom putanjom, tako da bes jaceg pritiska npr rukom nece da se pomera. u planu mi je da skinem ovaj plin i stavim sekvent. samo kada budem uspeo da ga upalim na benz xD

Link to post
Share on other sites

Taj protokomer prvo neces nigde da nadjes,a i ako ga nadjes kosta 100 i kusur eura,tako da bolje ti njega zaglavi na otvoreno i nasteluj plin,a benzin zaboravi. ;)

Link to post
Share on other sites

Taj protokomer prvo neces nigde da nadjes,a i ako ga nadjes kosta 100 i kusur eura,tako da bolje ti njega zaglavi na otvoreno i nasteluj plin,a benzin zaboravi. ;)

nasao sam za 80e iz sapca.

Link to post
Share on other sites

80e protokomer a 200e ceo motor sa svim agregatima instalacijom xD

Ne isplati se osposobljavati ga na benzin jer ces svakako sa ovim plinom imati detonaciju koja ce i taj drugi protokoomer upropastiti...

Bolje da nastelujes plin kako treba i da ne razmisljas..

Link to post
Share on other sites

80e protokomer a 200e ceo motor sa svim agregatima instalacijom xD

Ne isplati se osposobljavati ga na benzin jer ces svakako sa ovim plinom imati detonaciju koja ce i taj drugi protokoomer upropastiti...

Bolje da nastelujes plin kako treba i da ne razmisljas..

necu ga na obican plin voziti. radicu sekvent

Link to post
Share on other sites

ljudi, auto je proradio i prodisao. protokomer zamenjen, radi ko sat.

elem, palimo mi auto, on nece. vergla, i nece da upali. (zaboravio sam dzek da stavim xD )

i opet probamo, radi ali jedva. trese se ko ker na kisi, i gledamo sta je sad.

i naravno, cale legenda, zategne sajlu za gas jer ja nisam znao kako xD i auto ozivi. da ne kazem da je ko nov, ali auto ide ko metak. vozice se na benz dok se na uradi sekvent. tako da eto, hvala svima na pomoci, generalno, bez vase pomoci ne bih znao odakle da pocnem.

hvala ljudi na pomoci, zelim vam svako dobro :) damir.

Link to post
Share on other sites

rekoh ja tebi da to valja :)

Link to post
Share on other sites