Centralna brava E39


Recommended Posts

Treba mi pomoc!!! imam ´96. god. E39 i hocu a ubacim modul za centralnu bravu na daljinac, posto originalna centralna se otkljucava samo na kljuc. E sad problem je vec u startu jer ne znam gde treba da povezem dzek sa kablovima od modula??? Imam objasnjenje koje sam dobio uz modul koje nije bas najjasnije jer je univerzalno. Ako neko zna, ko je vec radio to na E39 neka napise detaljna uputstva, bicu mu veoma zahvalan!

Link to post
Share on other sites

Svaki e39 ima daljinsko zakljucavanje,tako da neverujem da je bilo ko vadio fabricko i ubacivao kineze.

Bolje osposobi da radi fabricko.

Link to post
Share on other sites

Svaki e39 ima daljinsko zakljucavanje,tako da neverujem da je bilo ko vadio fabricko i ubacivao kineze.

Bolje osposobi da radi fabricko.

Moj nema, ima obicne kljuceve na kojima je samo dugme za lampicu i to je sve, zato i hocu da ubacim "kineza" i zato mi treba debela pomoc od onog ko se razume i zna gde treba da povezem kablove, to mi je najveci problem

Link to post
Share on other sites

Taj kljuc sto ti imas je neko pravio jer je izgubio kljuc koji na sebi ima tastere za centralnu.ILi je neki rezervni,trazi crni kljuc gumirani koji je isao na e39 do 99god,ubaci transponder tj chip i iskodiraj na diagnostici i imaces centralnu.

Kod e39 sve ide preko modula,nemoj da napravis neku paljevinu sa tim kinezima.

Link to post
Share on other sites

Taj kljuc sto ti imas je neko pravio jer je izgubio kljuc koji na sebi ima tastere za centralnu.ILi je neki rezervni,trazi crni kljuc gumirani koji je isao na e39 do 99god,ubaci transponder tj chip i iskodiraj na diagnostici i imaces centralnu.

Kod e39 sve ide preko modula,nemoj da napravis neku paljevinu sa tim kinezima.

U ovim mojim kljucevima nema nikakvog chipa, samo baterija za lampicu na njima. Ja sam mislio da su ovo njegovi original kljucevi, posto su oba ista, a ako ih je vec neko pravio zasto nije uradio iste sa dugmicima za centralnu??? I gde predlazes da trazim takve kljuceve, na internetu koriscene ili da pravim nove?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Hej, valjda je svrha foruma uzajamna pomoć? Pa hajde, ko može da dečku pomogne. U tom smislu, dobra je uputa člana Leon63, da preko VIN provjeri Factory settings.

Zato, Filipe, iako je prošlo više od godinu dana od tvog prvog posta, i ako do sada nisi riješio problem, idi na

www.realoem.com

klikni na "Click Here to Enter", otvoriće ti se stranica na kojoj, u polje "Serial Number", treba da ukucaš VIN tvog auta. Kucaj, s desna posmatrano pet zadnjih cifri i zadnja dva slova, to je ukupno traženih 7 zadnjih "brojeva" VIN-a tvog auta. Potom, klikni na Search i dobićeš potpunu "ličnu kartu" tvog auta. Time ćeš definitivno otkloniti dilemu da li tvoj auto ima ili je imao remotely controlled central locking system. Od toga sve zavisi. Kako god bilo, pomoć dobrog poznavaoca elektrike BMW-a će ti biti neophodna, sma nemoj nikako, jer ako ideš DIY, šansa da nešto gadno spališ će te koštati brdo para....

Još nešto, na bimmerfest.com sam našao da se e39 radio u periodu 1997-2003, isto je i na http://www.edmunds.com/bmw/5-series/history.html....????

Link to post
Share on other sites