Recommended Posts

Sutra menjam zadnji lonac na kockici pa me zanima da li cu dobiti nesto na zvuku ukoliko izbacim srednji lonac i stavim cev posto me jedan majstor tako savetuje? Naravno ne zelim da to bude preterano, ali neki fin sportski zvuk da. Jel neko radio ovo i kakvi su rezultati?

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio bez srednjeg ili prednjeg lonca sa zadnjim protocnim i imao je lep zvuk ali bar po meni ima jedna mana, sto mu vise dajes gas to se bolje cuje. :drive2: Mozda gresim ali mislim da je bolje isao nego sad sa svim loncima i poklopcima

Link to post
Share on other sites

Mozda gresim ali mislim da je bolje isao nego sad sa svim loncima i poklopcima

za pravilan rad, motoru je potreban pritisak koji stvaraju lonci i poklopci. Slobodan protok izduvnih gasova je dobar do neke granice, posle nastaje problem pa ide losije.

Link to post
Share on other sites

zavisi sta zelis... posto ti je mootor sa 4cil tesko mozes da dobijes na dubini, na malim obrtajima ce biti dosta nezreo zvuk, a pri vecim sportski... sa 6cil nema sta da brines to se cujedobro kako god okrenes :P bar ono sto sam ja imao prilike da vidim... ja sam na m42 stavio obican prednji i pirke sportski zadnji sa dve cevi, i do 3000rpm je dosadan zvuk

ali zato preko kida... al opet zavisi i da li imas pletenu granu, koji ti je precnik izduva i slicno...

snimi kad odradis da vidimo :D

Link to post
Share on other sites

za pravilan rad, motoru je potreban pritisak koji stvaraju lonci i poklopci. Slobodan protok izduvnih gasova je dobar do neke granice, posle nastaje problem pa ide losije.

slazem se, meni su cevi bile 60 ili 65, i oseca se razlika sada kad sam vratio na 55, pozitivna razlika :D

Link to post
Share on other sites

Ostavi srednji ali zadnji uradi da bude protocan tj prazan,ima kum moj na kocki sa istim tim motorom i fino se cuje,ja sam mu dao jedan srednji lonac od 4,4 protocni koji je stavio pozaadi umesto zadnjeg.

NIje los zvuk,ima malo dubine,ali opet nije to neznam sta,za dobar zvuk mora da bude i dobar motor ;)

Link to post
Share on other sites