Klima ne hladi u mestu


Recommended Posts

U pitanju je E53 3.0D 2005 godiste. Kada upalim auto i ukljucim klimu na MAX da hladi i cekam cak i 20 minuta, ne ohladi nista, duva vruce. Cim pocnem da vozim odmah pocinje hladan vazduh.

Da li je to normalno tako ili nesto nije kako treba?

Link to post
Share on other sites

a sta cemo za ventilator klime...kad on ne radi ... vidis sta kaze covek cim se pokrene klima hladi..hladnjak klime greje i hladnjak vode ..i pregreva sistem..

Link to post
Share on other sites

a sta cemo za ventilator klime...kad on ne radi ... vidis sta kaze covek cim se pokrene klima hladi..hladnjak klime greje i hladnjak vode ..i pregreva sistem..

Cekaj, mislis da je problem ventilator klime? Da je on otisao?

Link to post
Share on other sites

meni ne radi vent klime i u mestu isto imam problem kad ga przimo onda radi...sad je stvar koliko dugo..

ako na inpi izbaci electric fan gresku to je

Link to post
Share on other sites

A da dopunis klimu za pocetak. Dok stoji auto mali broj obrtaja pokrece kompresor a kada das gas onda kompresor nabija brze pritisak i hladi bolje.

Link to post
Share on other sites

Postoji presostat, i kad fali freona ne ukljucuje kompresor jer bi isti tada riknuo. Boki je u pravu, upali klimu i vidi jel prednji ventilator vrti. Ako ne, onda je otisao

+1

Digni haubu i vidi da li ti radi ventilator. Ako ne radi pogledaj osigurac. Ako je osigurac ok onda je ventilator. Ima i na tom ventilatoru JEZ (nije isti kao ona morgana ali ima istu funkciju), nije leon63 omasio :) .

Link to post
Share on other sites

A da dopunis klimu za pocetak. Dok stoji auto mali broj obrtaja pokrece kompresor a kada das gas onda kompresor nabija brze pritisak i hladi bolje.

Pobornik sam ove teorije. I meni je slabo hladila kad stoji auto maltene nikako , dok je u voznji bilo skroz korektno. kad sam dopunio, hladi full i u mestu kad radi.

Link to post
Share on other sites

Moze da mu fali freona a mozda i ne, nije ovo stopostotni simptom. Da li mu radi ventilator, to moze sam proveriti.

edit

Moze mu biti i jedno i drugo. Hoce kod bmw-a da crkne regulator na motoru ventilatora.

Link to post
Share on other sites

A da dopunis klimu za pocetak. Dok stoji auto mali broj obrtaja pokrece kompresor a kada das gas onda kompresor nabija brze pritisak i hladi bolje.

Bas tako, samo to je problem.

Link to post
Share on other sites

Da pitam ujedno ovde. Drugar ima E39,kada smo krenuli za Cacak izbilo mu je crevo od klime sto ide na hladnjak ispred. Sve je izaslo i zadimilo,malo je falilo da zapali auto,barem je meni tako delovalo...sta je se tu desilo...nije valjda moguce da je napravilo neki cep u sistemu :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

i sta sam rekao? Imam isti problem na mom autu

javi mi se na pm

Link to post
Share on other sites

video sam

Link to post
Share on other sites