Kako otvoriti gepek dok je kljuc u bravi


Recommended Posts

Imam cudan problem a vidim da nije tako redak, medjutim nisam jos nasao resenje. Naime moj 320D e46 nema bravu pozadi na gepeku vec se iskljucivo otvara preko kljuca. Nema ni dugmeta u kabini. Dugme na kljucu radi iskljucivo kada je kljuc van brave i kada auto ne radi. Znaci prakticno ne mogu da otvorim gepek nabrzaka kad stanem nekoga da pokupim, nego moram da ugasim motor, izvadim kljuc, pritisnem dugme i onda se otvori gepek. Pretpostavljam da je to neka sigurnosna fora za odredjena trzista. E sad kod mene je iskljuceno da se centralno zakljucava kada je auto u pokretu tako da ne radi ono dugme u kabini za zakljucavanje. Ne znam da li je to povezano dali je preko tog dugmeta mogao i gepek ili je gepek nevezan za centralno posto njega mogu da otvorim bez otkljucavanja vrata sa daljinca. Interesuje me da li postoji neka fora da se gepek ostavi otkljucan preko kodiranja kada je i centralni sistem otkljucan tj auto je u upotrebi... ili da li neko ima isti problem i kako ga je resio?

Jos jedan problem vezan za centralno je da mi se ne zakljucavaju vratanca za gorivo kada zakljucam centralno, da li to moze da bude neki osigurac i koji ili je verovatno crkla bravica ili tako nesto ?

Hvala

Link to post
Share on other sites

Pa imam klasicnu kvaku iznad tablice preko koje je guma za otvaranje da ali ona ne radi dok se preko daljinca ne otvori gepek. Cim se zalupi gepek on je ponovo zakljucan, moze da se otvori svaki put samo preko daljinca. Znaci ja vozim i stanem i drugar dodje do gepeka i hoce da ubaci torbu i ne moze zakljucano. Ugasim motor, izvadim kljuc pa rucno preko daljinca otvorim gepek i onda sve ok njemu se otvori pozadi i moze sa tom bravom da otvori gepek normalno.

Link to post
Share on other sites

napravili nemci da ne mozes da otvoris gepek dok ne ugasis auto jer ako ti neko udje u auto nikad ga neces stici, desavalo se :)

e, sto si paranoican :) (mada moze da se desi ovakvo "pozajmljivanje").

Ne moze da se otvori gepek preko kljuca dok je kljuc aktivan, sto je normalno, da ne bi slucajnim aktiviranjem dugmeta gepek se otvorio za vreme voznje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E hvala svima na pomoci, izgleda da je doslo do nekog prespoja, otisao je mikroprekidac ipak i svetla za tablicu takodje .... tako da je sad to sve prelemljeno i prekidac zamenjen i sve radi kako treba. Tako da nije bilo strasno.

Samo skontao sam jos jednu stvar izgleda da mi je otisla i bravica za poklopac za gorivo tako da se ne zakljucava kad i centralna brava. Da li znate mozda gde moze da se nadje nova bravica? Cini mi se cak da cujem motor kako radi al izgleda da je bravica pukla ili iz nekog razloga fali. Pretpostavljam da mora da se menjao ceo deo pa ne znam da li ima negde polovno, novo ... i dal je to drugacije za kompakt u odnosu na obican e46.

Hvala

Link to post
Share on other sites