Recommended Posts

Ljudi potrebna mi je pomoc.

Treba da zamenim pletenicu na aspuhu na mom e46. Zvao sam radnje i pitao koliko kosta a oni su mi rekli da treba da im kazem duzinu i precnik da bi mogli da mi kazu koja pletenica pashe za moj auto.

Medjutim kada sam poskidao one zastitne plastike i dosao do pletenice ona je oklpljena metalom. Evo slike

835y.jpg

Posto je bila subota popodne i nije bilo sanse da kad skinem ovu nadjem neku radnju gde bih kupio novu odlucio sam da je ne diram.

Interesuje me koja je procedura da se ovo skine. Da li ovaj metal sto okruzuje pletenicu treba skidati i kako? Ako ne onda na koji nacin je skinuti.

Da li je neko imao iskustva sa ovim?

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Pa nije to bas tako jednostavno da sam zamenis!

Nisam ni mislio sam da zamenim ali nisam ni mislio da dajem 4000 majstoru. Samo mi treba postupak.

Link to post
Share on other sites

4000 uopste nije puno za taj posao(zavisi i koje fleksibilno crevo stavlja)

A zavrsi se za 30-40minuta.

Ne bih da polemisem jel puno ili nije jer to sve zavisi. Mene interesuje da li neko moze da mi da savet tj objasnjenje kako se to radi. Moze i u grubim crtama. Uostalom ovaj deo foruma se zove pitajte majstore.

Link to post
Share on other sites

Kupis drugo fleksibilno crevo(dimenzije cca 60x120(ili 130,nisam siguran)skines sve zastite ispod auta(suspleh i sl)odvijes dva drzaca sto drze kataliator(dve sipkice)brusilica u ruke i odseces to staro fleksibilno..Malo ces teze gornju stranu da iseces,ali lakse je to,nego da skidas celu granu.Eto u kratke crte :)

Link to post
Share on other sites

Kupis drugo fleksibilno crevo(dimenzije cca 60x120(ili 130,nisam siguran)skines sve zastite ispod auta(suspleh i sl)odvijes dva drzaca sto drze kataliator(dve sipkice)brusilica u ruke i odseces to staro fleksibilno..Malo ces teze gornju stranu da iseces,ali lakse je to,nego da skidas celu granu.Eto u kratke crte :)

To je ono sto mi je trebalo. Hvala majstore. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...