Recommended Posts

Just now, FILIP-M3 said:

Storelia nahvatati je isto kao peske na mesec :D

Sent from my (S' mobilni) LG
 

Ja sam uspeo par puta :) Sada mu spremam dva volana, jednu ručicu menjača, tapacire i suncobrane :) 

 

Obradovaće se kada mi vidi broj :D:D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Posetio motorni prostor pacov ... napravio gnezdo i poručkao poneki kabal. Sada ne radi klima, ne pali ventilator kada se zagreje, stalno crkava osigurač F16 (ili 15 čini mi se) ... 

Auto zbog jednog glodara ponovo van funkcije. Znači, odlepiću ...

Kada se vratim sa sl puta, treba da pregledam sve kablove i da vidim gde pravi kratak spoj. I da to sve lepo prelemim i nateram da sve radi ... šta reći a suzu ne pustiti :) 

Link to post
Share on other sites

Imao sam jednom neke miseve u garazi. Uplasio sam se da ce biti bas to pa sam postavio toliko misolovki, lepka, pa na sve sipao otrova da sam verovatno zatrovao reon gore od nato bombi!

Ali sam pobio sve sto je mrdalo!

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, marko13 said:

Imao sam jednom neke miseve u garazi. Uplasio sam se da ce biti bas to pa sam postavio toliko misolovki, lepka, pa na sve sipao otrova da sam verovatno zatrovao reon gore od nato bombi!

Ali sam pobio sve sto je mrdalo!

Ovo je neki ulicni pacov/mis ... jebemliga ... po otiscima stopala bi rekao da je pacov :/ 

Smorio sam se kao rezervni tocak ... 

Link to post
Share on other sites
On 4/26/2018 at 12:57 PM, smg said:

Stiglo prolece, a i docekao mucenik da bude opran :)

3DLhtO.jpg

Odlicna fotka. I dalje je na 17' koliko vidim :)

Kazi mi koje su ti dimenzije guma napred i nazad i jesi spustao auto?

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Mauro said:

Odlicna fotka. I dalje je na 17' koliko vidim :)

Kazi mi koje su ti dimenzije guma napred i nazad i jesi spustao auto?

Uh moram da pogledam na gumama ... znas kada sam zaboravio :)

Spusten je malo. Kod sureta je dosao neki sa ///M suspenijom (bar po VIN-u), pa mi se svidelo kako stoji i onda sam transplantirao sve :D. Pre toga je bio jos nizi, sa onim crvenim H&R, ali je kacio sve lezece. I sada hoce da zakaci poneki ... ali ako pazis, sve ok.

Fabricki dodju visoki, previse za moj ukus ...

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, smg said:

Uh moram da pogledam na gumama ... znas kada sam zaboravio :)

Spusten je malo. Kod sureta je dosao neki sa ///M suspenijom (bar po VIN-u), pa mi se svidelo kako stoji i onda sam transplantirao sve :D. Pre toga je bio jos nizi, sa onim crvenim H&R, ali je kacio sve lezece. I sada hoce da zakaci poneki ... ali ako pazis, sve ok.

Fabricki dodju visoki, previse za moj ukus ...

To si u pravu i meni bode oci kako zjapi napred. Nazad jos i nekako, moze da prodje.

Ima onaj tip u Batajnici ili tu negde koji puni amortizere i cini mi se da on skracuje opruge. Sad ne znam koliko je to dobra ideja...

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Mauro said:

To si u pravu i meni bode oci kako zjapi napred. Nazad jos i nekako, moze da prodje.

Ima onaj tip u Batajnici ili tu negde koji puni amortizere i cini mi se da on skracuje opruge. Sad ne znam koliko je to dobra ideja...

Ja ne bi skracivao oprgure ... nekako mi to ne deluje normalno. H&R imas crvene i zute (cini mi se). Crvene bas spustaju, a zute su "ok". To je sada bar smesna cena.

Link to post
Share on other sites
Just now, smg said:

Ja ne bi skracivao oprgure ... nekako mi to ne deluje normalno. H&R imas crvene i zute (cini mi se). Crvene bas spustaju, a zute su "ok". To je sada bar smesna cena.

Cekaj, mislis da stavim i napred i nazad ili?

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Mauro said:

Cekaj, mislis da stavim i napred i nazad ili?

Ja sam sve prebacio ... zadnje se jos menjaju bez da skidas amorte.

Link to post
Share on other sites

Skracivanjem samo unistis oprugu, a potencijalno i ostatak ogibljenja. Gubi svoja stvojstva, bice nejednake tvrdoce, lose ce da naleze, sabijace se isto a bice kraca tako da ce amorti da stosuju, jednostavno glupost. Kupi opruge koje spustaju, mani se boja, svako moze da ofarba oprugu, mora da ima svoj serijski broj na sebi i po tome gledas.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Indorile said:

 mora da ima svoj serijski broj na sebi i po tome gledas.

Jos bolji pristup. Ja kazem na osnovu "iskustva" koje imam sa ova dva menjaja. Bas cu da vidim da nadjem broj dela pa da vidim na realoem koje su (ako posotje tamo).

Za skracivanje se slazem.

Link to post
Share on other sites

Sto se tog dizanja, spustanja kola itd... Time sam se posteno naigrao u jednom trenutku sam imao bukvalno 3 kompleta svega za 3 razlicite visine.

Prvo ako je auto spusten dosta moraju i drugaciji amortizeri. Kada sam uzeo Eibach opruge uzeo sam i Koni amortizere koji su kraci i za spusteniji auto.

Na fabricke opruge idu i fabricki amortizeri.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Od danas ponovo operativan. Sanirane posledice pacova i “dobrih elektricara”. 

ix8ZWy.jpg

Jesenas dok sam bio na terenu, nesto je klima zezala ... pa je žena odvezla kola kod električara po preporuci. Lik je ladno zamenio relej (tip releja) i u sedištu releja prmenio redosled kablova. Tako da kada termodavač pokaže 88 stepeni (spoji masu na signalu releja), napravi kratak spoj i izbaci osigurač. Pritom je na "potrošački deo" releja, stavio ulaz sa 5A osigurača. Izmenjeno da bude sada "fabrički". Isprobao sam sve scenarije, sa klimom, bez klime i radi odlično. Ja zadovoljan :)

5TdW48.jpg

hhxSKW.jpg

Na posletku, sve sam spakovao da bude što više "fabrički" i uredno. 

a6a1fQ.jpg

Edited by smg
Slike bile male, i dodao komentare na radove :)
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Još uvek živ, i upotretbi svaki dan :). Matori mačak se neda tako lako :).

I dalje ostalo da se urade tapaciri, prelepi nebo ... što se mehanike i limarije tiče, tu je finalno stanje (možda padne lip napred / pozadi).

UWhfqg.jpg

Link to post
Share on other sites